Kas teie nutitelefon vajab tõesti ekraanikaitset?

Nutitelefonid on kallid - te ei soovi ühele sadu dollareid kulutada ja lõpuks saate kriimustatud ekraani. Paljud inimesed ostavad endiselt nende ekraanide kaitsmiseks ekraanikaitseid, kuid need on muutunud vähem vajalikuks.

Ekraanikaitsed olid kunagi praktiliselt kohustuslikud, kuid klaasi ja kattekihi areng on muutnud need enamiku inimeste jaoks tarbetuks. Uue telefoni hankimisel ei pea te ekraanikaitset ostma.

Ekraanikaitsed 101

SEOTUD:Määrdunud nutitelefoni puhastamine (midagi rikkumata)

Ekraanikaitse on läbipaistvast plastikust leht, mille kinnitate oma nutitelefoni ekraanile. Plastik on lõigatud nii, et see vastaks teie seadme täpsele kujule, koos nuppude ja kõlari aukudega - seetõttu ostate erinevatele seadmetele erinevad ekraanikaitsed.

Ekraanikaitse paigaldamiseks puhastage seadme ekraan tavaliselt mikrokiudlapiga, määrige ekraanikaitsele veidi seebivett ja vajutage seejärel ekraani ülaosale. Peate kaitsekoha õigesti paigutama, nii et see sobiks, samuti peate tagama, et ekraanikaitse oleks ekraanil tasasel kohal. Te ei soovi, et kaitseri alla ilmuksid ebameeldivad mullid või praod.

Teie seadme ekraanil on lõpuks plastkilp. Kui teie ekraan oleks kriimustatud, kriimustatakse selle asemel ekraanikaitset. Plastikut on lihtsam vahetada, kui see kriimustub, kui seadme ekraanil olevat klaasi!

Gorilla klaas seletatud

Oli aeg, kui ekraanikaitsed olid hea mõte, kuid kaasaegsetes seadmetes on sisseehitatud täpsem ekraanikaitse. Enamik teie ostetavaid nutitelefone kasutavad Corning's Gorilla Glass. See on karastatud, kõva klaas, millel on kõrge kriimustuskindlus. Corning on aastate jooksul välja andnud uusi Gorilla Glass versioone - Gorilla Glass 3 võeti kasutusele 2013. aastal ja Corning kiitis, et see on kuni 40% kriimustuskindlam kui Gorilla Glass 2.

Teie nutitelefoni ekraan on juba üsna kriimustuskindel - eeldades, et teil on hiljutine nutitelefon ja mitte üks, mis on viis aastat vana.

Kui kasutate juba ekraanikaitset, võite ekraanikaitsel näha mõnda kriimustust ja arvate, et see teeb head tööd. See ei pruugi olla tõsi - materjalid, mis kriimustaksid plastist ekraanikaitset, ei pruugi kriimustada teie telefoni klaasiekraani.

Isegi taskus olevad võtmed ei peaks suutma kriimustada tänapäevast Gorilla Glass ekraani. Gorilla klaas on kõvem kui metall, mida kasutatakse võtmetes, müntides ja muudes tavalistes majapidamises kasutatavates metallesemetes. Viige võtmed või isegi kodune nuga tänapäevase nutitelefoni Gorilla Glass ekraanile ja te ei peaks kriimustusi nägema - YouTube'ist leiate palju videoid inimestest, kes üritavad nugadega oma ekraani kraapida.

Puudused

Ekraanikaitsed muudavad nutitelefoni puutetundliku ekraani kasutamise kogemust - need võivad tunduda pehmemad või haaravamad. Uue plastilehe paigutamine enda ja ekraani vahele muudab teie seadme ekraani välimust, eriti kui ekraanikaitse aja jooksul värvi muudab. Ekraanikaitse võib korjata ebameeldivad kriimustused, mis tegelikult ei oleks teie nutitelefoni ekraani kriimustanud.

See kõik eeldab, et rakendate ekraanikaitset korralikult - kui te pole ettevaatlik, võite ekraanikaitse all tekkida mullide ja pragudega ning peate võib-olla uue peale panema.

Niisiis, millal vajate ekraanikaitset?

Mõned tavalised materjalid võivad Gorilla Klaasi kriimustada. Suurim süüdlane on liiv - kui lähete randa ja jõuate lõpuks liiva taskusse, võib see liiv teie nutitelefoni klaasekraani hõõruda ja seda kriimustada. Ka kõvad kivid töötavad sarnaselt - kui viskate nutitelefoni maapinnale ja see libiseb mööda betooni või kive, on hea tõenäosus, et selle ekraan kriimustub (muude kahjustuste hulgas). Ka muud tüüpi klaas, haruldased metallid ja väga kõvad materjalid, nagu teemandid, võivad Gorilla Glass ekraani kriimustada.

Seega, kui veedate palju aega rannas, võiksite ikkagi soovida ekraanikaitset.

Ka ekraanikaitsed on uhked sõrmejälgede vastase kattega, kuid tänapäevastel nutitelefonidel on „oleofoobsed” katted, mis tõrjuvad teie sõrmedel õli, vähendades näotuid sõrmejälgi. Isegi kui teil on sõrmejälgi, peate lihtsalt ekraanile kiiresti pühkima - ideaalis mikrokiudlapiga.

Ekraanikaitsed pole enam kohustuslik toode. Saate ohutult kasutada tänapäevast nutitelefoni, millel on alasti ekraan ja isegi siis, kui panete selle oma võtmete ja müntidega ühte taskusse, peaks see korras olema. Muidugi soovite tõenäoliselt hoida oma võtmeid ja münte teises taskus - on võimalus, et nad võivad teie telefoni mõnda muud osa kriimustada.

Pildikrediit: William Hook Flickris, CalypsoCrystal Flickris, Chris Young Flickris, Michael Coghlan Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found