Mis on mDNSResponder.exe / Bonjour ja kuidas seda desinstallida või eemaldada?

Te loete kahtlemata seda artiklit, sest olete märganud, et tegumihalduris töötab protsess mDNSResponder.exe, te ei mäleta selle installimist ja seda ei kuvata juhtpaneeli programmides Lisa / eemalda. Mis see siis on ja kuidas sellest lahti saada?

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu dwm.exe, ctfmon.exe, conhost.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on mDNSResponder.exe või Bonjour?

Protsess mDNSResponder.exe kuulub Bonjour for Windows teenusesse, mis on Apple'i rakendus „Zero Configuration Networking”, mille iTunes tavaliselt installib. Kui olete kunagi mõelnud, kuidas üks iTunes'i installimine suudab samas kohalikus võrgus teisega rääkida, siis Bonjour on see, mis seda tegelikult kulisside taga teeb.

Kas te ei kasuta iTunes'i? Sa pole üksi ja see pole ainus viis, kuidas Bonjour arvutisse installitakse. See on ühendatud ka terve hulga muu tarkvaraga, näiteks Pidgin, Skype ja Safari, ning seda kasutatakse klientide ühendamiseks samas võrgus.

See on rakendatud Windowsi teenusena, mida näete, kui suundute teenusepaneelile (või sisestate lihtsalt menüü Start menüüsse services.msc). Siit saate selle igal ajal peatada.

Kogu meie probleem on see, et seda üldiselt ei kuvata programmide lisamise / eemaldamise menüüs, nii et te ei saa sellest vabaneda tavaliste meetodite abil. Õnneks saate ikkagi mDNSResponder.exe eemaldada, kui soovite, ja see lihtsalt piirab mõnda rakenduste funktsionaalsust, mis sellele võib tugineda.

Tähtis: Ärge eemaldage Bonjouri, kui kasutate iTunes'i teekide või mõne muu funktsiooni jagamiseks rakendusest, mis sellele tugineb.

Kuidas seda eemaldada?

Esiteks tuleb märkida, et saate Bonjouri keelata ilma seda tingimata eemaldamata - minge lihtsalt paneelile Teenused, topeltklõpsake teenusel ja muutke käivitusklahvi tüüp Keelatud.

See on tõenäoliselt teie parim valik, kui te ei soovi midagi rikkuda - kui teil on probleeme, saate selle alati uuesti lubada.

Hästi, kuidas ma selle tegelikult eemaldan?

Läheme asja juurde. Kui olete täiesti kindel, et soovite selle eemaldada, on see tõesti üsna lihtne. Avage administraatori režiimis käsuviip (paremklõpsake ja valige käsk Käivita administraatorina) ja vahetage seejärel installikataloogi, tavaliselt järgmiselt:

\ Program Files \ Bonjour

Kui kasutate Vista või Windows 7 x64 väljaannet, peate selle asemel minema kausta Program Files (x86). Nüüd, kui olete seal, tippige suvandite nägemiseks järgmine käsk:

mDNSResponder.exe /?

Ah, nii et nüüd teame, mida selle eemaldamiseks teha! Sisestage lihtsalt järgmine:

mDNSResponder.exe - eemalda

Teile saadetakse teade, et teenus on eemaldatud. (Pange uuesti tähele, et vajate administraatorirežiimi käsuviiba)

Samuti peate keelama kataloogis oleva DLL-faili, nimetades selle ümber millekski muuks:

ren mdnsNSP.dll mdnsNSP.blah

Kui tõesti soovite, peaksite saama kogu selle kataloogi tegelikult eemaldada.

Oota, kuidas seda uuesti lubada?

Oh, nii et teie lemmikrakendus läks katki? Pole tähtis, saate Bonjouri teenuse hõlpsasti uuesti installida järgmise käsuga:

mDNSResponder.exe -install

Kuid ma kustutasin selle!

Vaadake, te ei tohiks asju kustutada enne, kui olete kindel, et need pole enam kasulikud. Sellepärast on ümbernimetamine hea. Õnneks võite lihtsalt minna Apple'i lehele ja Bonjouri uuesti installida.

Laadige alla Bonjour Windowsile


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found