Kuidas tolm sülearvutist puhastada

Kui teil on sülearvuti olnud aasta või kaks, võib see olla tolmu täis. Tolm ummistab ventilaatorid, ventilatsiooniavad ja jahutusradiaatorid, mis takistab teie arvutit korralikult jahtumast. Selle tolmu saate eemaldada suures koguses, isegi kui te ei saa oma sülearvutit avada.

Tolmu kogunemine võib takistada arvuti õiget jahtumist ja see kuumus võib isegi riistvara kahjustada. Ka teie sülearvuti fännid võivad töötada täie kiirusega ja tühjendada teie akut. Lahedana püsimiseks võib sülearvuti isegi oma jõudlust vähendada.

Kui saate oma sülearvuti avada

Enamik sülearvuteid, eriti uuemad, pole mõeldud nende kasutajate avamiseks. See kujutab endast tõsist probleemi. Lauaarvutis lülitate arvuti välja, avate korpuse, puhuge see suruõhupurgiga välja ja sulgege ümbris. Sarnasel viisil võiksite sülearvuti tolmust puhastada - kui ainult oleks võimalus seda avada ja sisse saada.

Teie sülearvutil võib olla alumine paneel (või mitu alumist paneeli), mille saate sisemustele juurdepääsemiseks lahti keerata. Vaadake oma sülearvuti kasutusjuhendit või otsige oma konkreetse sülearvuti mudeli jaoks spetsiaalset teenindusjuhendit. Lülitage sülearvuti välja, eemaldage aku ja keerake paneel lahti, et sülearvuti sisemusse jõuda. Kui teie sülearvutile on saadaval hooldusjuhend, tutvustab see teid kogu protsessiga. Sõltuvalt sülearvutist võib paneeli avamine garantii tühistada või mitte.

Kui see on avatud, viige sülearvuti kuhugi, kus pole tolmu saada - näiteks garaažis või isegi väljaspool. Kasutage sülearvuti sisemiste osade väljapuhumiseks suruõhupurki. Veenduge, et puhuksite sülearvuti korpusest tolmu välja, mitte ainult ei liigutaks seda sees. Näiteks võite puhuda rohkem oma sülearvuti ventilatsiooniavade suunas, nii et tolm saaks läbi tuulutusavade ja sülearvutist välja. Olge sülearvuti ventilaatoritele õhku puhudes ettevaatlik - kui panete ventilaatorid liiga kiiresti pöörlema, võivad need kahjustada. Puhuge ventilaatoreid mitme erineva nurga alt, kasutades lühikesi õhupuhanguid.

Soovitame põhjusel suruõhku - tuntud ka kui konservõhku. Ärge kasutage vaakumit ja olge eriti ettevaatlik, kui otsustate suruõhupurgi asemel kasutada õhukompressorit.

Kui olete lõpetanud, saate paneeli uuesti sisse keerata, aku sisse lülitada ja sülearvuti uuesti sisse lülitada. See töötab jahedamalt ja selle fännid peaksid pöörlema ​​harvemini.

Kui te ei saa oma sülearvutit avada

SEOTUD:Mida peate teadma sülearvuti riistvara uuendamise kohta

Olenemata sellest, kas soovite oma sülearvuti riistvara uuendada või lihtsalt tolmu pühkida, ei soovi tootjad, et te enamiku sülearvuteid avaksite. Kuid tolmu koguneb sülearvuti sisse, kas saate selle ise avada või mitte.

Isegi kui te ei saa oma sülearvutit avada, võite siiski proovida osa tolmust välja tõrjuda. Esmalt viige sülearvuti kuhugi, kus pole tolmu saada. Tõenäoliselt ei taha te kogu oma laua või voodi tolmu puhuda.

Hankige purk suruõhku, suunake see sülearvuti jahutusavadele ja andke neile mõni lühike õhupuhang. Õnne korral löövad õhudüüsid osa tolmust lahti ja pääsevad sülearvuti ventilatsiooniavadest. Te ei saa sülearvutist kogu tolmu välja, kuid vähemalt lakkab see ventilatsiooniavade, ventilaatoreid ja kõike muud, kuhu see on kinni jäänud. See pole ideaalne viis sülearvuti tolmu eemaldamiseks, kuid see võib olla kõik, mida saate teha.

Olge seda tehes ettevaatlik. Kui suunate suruõhu löök otse ventilatsiooniavas oleva jahutusventilaatori poole, võite jahutusventilaatori liiga kiiresti pöörlema ​​hakata. Ärge suunake õhku otse ventilaatori poole ja laske sellel pikka aega puhuda. Selle asemel puhuge õhku lühikeste vaheldumisi, oodates vahepeal, et veenduda, et te ei pöörle ventilaatorit liiga kiiresti.

Kui teie sülearvutil on ülekuumenemisega tõsiseid probleeme ja te ei saa seda ise puhastada, peate võib-olla pöörduma hoolduse saamiseks tootja poole. Kui see on endiselt garantii all, peaksid nad teid loodetavasti aitama.

Kui teil on sülearvuti olnud aasta või kaks, on selle korpuses tõenäoliselt märkimisväärne tolmu kogunemine. Sülearvuti korrapärane puhastamine on hea mõte, kuid te ei pea seda kogu aeg ületama ja seda tegema. Kui tihti peate sülearvutit puhastama, sõltub sülearvutist endast ja sellest, kui tolmune on teie keskkond.

Pildikrediit: nick @ Flickris, Rick Kempel Flickris, kuigi Wikimedia Commonsis, Cheon Fong Liew Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found