Kuidas tõrkeotsinguks kasutada Windowsi seadmehaldurit

Windowsi seadmehaldur on oluline tõrkeotsingu tööriist. See kuvab kõik teie installitud riistvaraseadmed ja võimaldab teil vaadata, millistel neist on probleeme, hallata nende draivereid ja isegi keelata teatud riistvara.

Seadmehaldurit peaksite kasutama ainult arvuti riistvara tõrkeotsingul ja draiverite haldamisel, kuid see on oluline süsteemitööriist, mida peaksite teadma, kuidas seda kasutada.

Seadmehalduri avamine

Lihtsaim viis seadmehalduri avamiseks mis tahes Windowsi versioonis on Windows Key + R vajutamine ja tippimine devmgmt.mscja vajutage sisestusklahvi.

Windows 10 või 8 puhul saate paremklõpsata ka ekraani vasakus alanurgas ja valida seadmehalduri. Windows 7-s saate avada juhtpaneeli, klõpsata nuppu Riistvara ja heli ning klõpsata riistvara ja printerite all käsku Seadmehaldur.

Installitud riistvara vaatamine

Vaikimisi kuvab seadmehaldur teie installitud riistvara loendi kategooriate kaupa. Neid kategooriaid saate laiendada, et vaadata, millise riistvara olete arvutisse installinud. Kui unustate videokaardi või isegi kõvaketta või DVD-draivi täpse mudeli numbri, leiate selle teabe kiiresti seadmehaldurist.

Pange tähele, et mõnda riistvaraseadet ei kuvata selles loendis vaikimisi. Nende vaatamiseks klõpsake nuppu Kuva ja valige käsk Kuva peidetud seadmed. See kuvab mitmesuguseid „mitte-ühenda ja mängi” draivereid, sealhulgas Windowsi komplekti kuuluvad madalama taseme süsteemidraiverid ja kolmanda osapoole tarkvara installitud draiverid.

Windows ei kuva teatud tüüpi peidetud seadmeid, isegi kui lubate suvandi Kuva peidetud seadmed. Tondis olevaid seadmeid, näiteks USB-seadmeid, mis pole teie arvutiga ühendatud, ei kuvata loendis. Nende vaatamiseks operatsioonisüsteemis Windows 7, Vista või XP peate seadme halduri spetsiaalselt käivitama.

Esmalt avage käsuviiba aken. Käivitage selles järgmised käsud:

seada devmgr_show_nonpresent_devices =

alusta devmgmt.msc

Seadmehaldur avaneb ja kuvab nüüd kõik peidetud seadmed, kui valite menüüst Vaade Kuva peidetud seadmed. Selle nipi abil saate eemaldada draiverid, mis on seotud teie vana lahti ühendatud riistvaraga. See varjatud funktsioon eemaldati Windows 8-st, nii et selliste "kummitusega" seadmete vaatamine pole enam võimalik.

Tuvastage seadmed, mis ei tööta korralikult

Korralikult mittetoimivate seadmete tuvastamiseks - tõenäoliselt nende draiveritega seotud probleemide tõttu - otsige seadme ikooni kohal kollast kolmnurka, mis sisaldab hüüumärki.

Paremklõpsake seadmel ja valige Atribuudid, et probleemi kohta lisateavet vaadata. Probleem võib olla draiveri probleem, süsteemiressursi konflikt või midagi muud. Kui see on draiveriprobleem, saate selle jaoks uue draiveri installida dialoogiboksis Atribuudid vahekaardil Draiver.

Keela seade

Oletame, et soovite seadme täielikult keelata. Võib-olla töötab teie sülearvuti puuteplaat valesti ja saadab fantoomsündmusi, liigutades hiirekursorit, kui te seda ei soovi. Võib-olla ei kasuta te kunagi oma sülearvuti veebikaamerat ja soovite selle süsteemi tasemel keelata, et olla kindel, et ükski pahavara ei saa teie veebikaamerat teie nuhkimiseks kasutada. Ükskõik mis põhjusel võite seadmehalduris üksikute riistvaraseadmete keelata.

Oletame näiteks, et meile ei meeldi meie arvutist tulevad tüütud süsteemi piiksud. Need piiksud tulevad arvuti emaplaadi kõlarist.

Nende keelamiseks klõpsake menüüd Vaade ja valige Kuva peidetud seadmed. Laiendage jaotist Non-Plug and Play Drivers, paremklõpsake draiveril Beep ja valige Properties.

Klõpsake vahekaarti Draiver ja määrake käivitustüübiks Keelatud. Te ei kuule enam Windowsi helisignaale. (Pange tähele, et enamiku riistvaratüüpide puhul saate neil tavaliselt paremklõpsata ja nende keelamiseks kiiresti valida Keela.)

See säte mõjutab lihtsalt Windowsi, nii et võite käivitamisel kuulata piiksu. See on tõrkeotsingu funktsioon, mis võimaldab emaplaadil probleemide ilmnemisel piiksuda.

Seadme draiverite haldamine

Seadme atribuutide aken sisaldab teavet ja sätteid, mis võivad olla just seda tüüpi riistvarale omased. Kuid te ei peaks enamikku siin olevat teavet või võimalusi vaatama.

Veaotsingu jaoks kõige olulisemad seaded on draiveri seaded. Pärast seadmel paremklõpsamist ja Atribuutide valimist klõpsake vahekaarti Draiver. Siit leiate teavet praegu installitud draiveri kohta ja nupud selle juhtimiseks.

  • Juhi üksikasjad: Saate vaadata seadme draiverifailide täpse asukoha üksikasju teie süsteemis. Te ei peaks seda valikut vajama.
  • Draiveri värskendamine: Installige värskendatud draiver. Windows võimaldab teil otsida värskendatud draiverit võrgus või valida oma süsteemile alla laaditud draiver käsitsi, nagu saate seadmete tavapärasel installimisel. Uuendatud draiveri otsimine võib aidata, kui draiver on vana ja aegunud. Kui soovite seadme jaoks kohandatud allalaaditud draiveri käsitsi valida, teete seda siit.
  • Tagasi juht: Pöörduge tagasi draiveri juurde, mida seade varem kasutas. Kui olete draiveri uuele versioonile värskendanud ja riistvara ei tööta päris õigesti, peaksite draiveri uuemale versioonile üle minema. Võiksite vana draiveri jahtida ja käsitsi installida, kuid see nupp annab kiire viisi draiveri alandamiseks. Kui see nupp on hall, pole draiverit värskendatud, seega pole varasemat draiverit, kelle juurde tagasi minna.
  • Keela: Keelake seade, takistades selle Windowsi töötamist seni, kuni te selle uuesti lubate.
  • Desinstalli: Desinstallige oma süsteemist seadmega seotud draiverid. Pange tähele, et see ei pruugi kõiki draiverifaile eemaldada, seega on draiverite desinstallimine juhtpaneelilt parem, kui see on võimalik. Pärast seda peate võib-olla oma arvuti taaskäivitama. See peaks olema vajalik ainult siis, kui soovite oma süsteemist teatud draiverid puhastada ja proovida seadet ja selle draivereid nullist üles seada.

Seadmehaldur hoiatab teid ka ressursikonfliktide eest, kuid kaasaegsetes süsteemides peaksite ressursikonflikte nägema väga harva. Ülaltoodud teave peaks hõlmama peaaegu kõike, mida soovite Windowsi seadmehalduriga teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found