Android-telefoni krüptimine (ja miks võiksite seda soovida)

Google tõi Android Gingerbreadis (2.3.x) tagasi kogu seadme krüpteerimise, kuid sellest ajast alates on see dramaatiliselt muutunud. Mõnes kõrgema klassi telefonis, mis töötab Lollipopi (5.x) ja uuemat versiooni, on see lubatud juba väljaspool paketti, samas kui mõnes vanemas või madalama klassi seadmes peate selle ise sisse lülitama.

Miks võiksite oma telefoni krüptida

Krüptimine salvestab teie telefoni andmed loetamatus, näiliselt rabeldud kujul. (Madalate krüptimisfunktsioonide reaalseks täitmiseks kasutab Android dm-crypt, mis on Linuxi tuuma standardne kettakrüptimissüsteem. See on sama tehnoloogia, mida kasutavad paljud Linuxi distributsioonid.) Kui sisestate oma PIN-koodi, sisestage parool, või muster lukustuskuval, dešifreerib teie telefon andmed, muutes need arusaadavaks. Kui keegi ei tea krüpteerimise PIN-koodi ega parooli, ei pääse ta teie andmetele juurde. (Android 5.1 ja uuemates versioonides krüptimine pole nii nõudaPIN-koodi või parooli, kuid see on väga soovitatav, kuna selle puudumine vähendaks krüptimise efektiivsust.)

Krüptimine kaitseb teie telefoni tundlikke andmeid. Näiteks ettevõtted, kellel on ettevõtte telefonides tundlikke äriandmeid, soovivad kasutada krüptimist (koos turvalise lukustuskuvaga), et aidata neid andmeid ettevõtete spionaaži eest kaitsta. Ründaja ei pääse andmetele juurde ilma krüpteerimisvõtmeta, kuigi on olemas täpsemad krakkimismeetodid, mis seda võimaldavad.

Kui olete keskmine kasutaja, võite arvata, et teil pole telefonis tundlikke andmeid, kuid tõenäoliselt siiski. Kui teie telefon varastatakse, on vargal nüüd juurdepääs teie e-posti postkastile, teie kodusele aadressile ja mis tahes arvule muule isiklikule teabele. Tõsi, enamikku vargaid takistaks teie andmetele juurdepääsu saamine ka tavalise avakoodiga - krüptitud või mitte. Ja enamik vargaid on rohkem huvitatud telefoni pühkimisest ja müümisest kui juurdepääsust teie isikuandmetele. Kuid kunagi pole valus hoida seda kraami kaitstud.

Mida tuleks enne krüptimise lubamist kaaluda

Enamik uuemaid Android-telefone tarnitakse krüptimisega, mis on vaikimisi juba sisse lülitatud. Kui see on teie telefoni puhul nii, ei saa krüptimist kuidagi keelata. Kuid kui kasutate seadet, mille krüptimine pole kastist välja lülitatud, tuleb enne selle lubamist kaaluda mõnda järgmist.

  • Aeglasem jõudlus: Kui seade on krüpteeritud, tuleb andmed alati käigu pealt lahti krüptida. Seetõttu võite pärast lubamist näha mõningast jõudluse langust, ehkki enamiku kasutajate jaoks pole see tavaliselt märgatav (eriti kui teil on võimas telefon).
  • Krüptimine on ühesuunaline: Kui lubate krüptimise ise, on ainus viis protsessi tagasivõtmiseks seadme tehases lähtestamine ja otsast alustamine. Nii et veenduge enne protsessi alustamist.
  • Kui olete juurdunud, peate ajutiselt juurima: Kui proovite krüptida juurdunud telefoni, tekib probleeme. Võite oma juurdunud telefoni krüpteerida, kuid peate selle kõigepealt juurima, krüptimisprotsessi läbima ja seejärel uuesti juurima.

Need ei ole mõeldud selleks, et teid telefoni krüptimise eest heidutada - lihtsalt selleks, et anda aimu, millised hoiatused sellega kaasnevad. Enamiku inimeste arvates on lisakaitse seda väärt.

Krüptimise lubamine Androidis

Enne alustamist väärib märkimist mõned asjad:

  • Seadme krüptimiseks võib kuluda tund või kauem.
  • Teie seadme aku peab olema vähemalt 80% laetud. Android ei alusta seda protsessi muidu.
  • Teie seade peab olema kogu protsessi vältel ühendatud vooluvõrku.
  • Jällegi, kui olete juurdunud, eemaldage enne jätkamist kindlasti telefoni juur.

Enne protsessi alustamist veenduge, et teil oleks piisavalt aega ja akut. Kui sekkute protsessi või lõpetate selle enne selle lõpetamist, tõenäoliselt kaotate kõik oma andmed. Kui protsess on alustatud, on kõige parem jätta seade lihtsalt rahule ja lasta sellel oma asja ajada.

Kuna kõik hoiatused jäävad kõrvale, olete valmis oma seadme krüptima.

Alustage menüüst Seaded ja puudutage valikut „Turvalisus”, pidades taas meeles, et sõnastus võib olla veidi erinev. Kui teie seade on juba krüptitud, kuvatakse see siin. Mõni seade lubab ka SD-kaardi sisu krüptida, kuid vaikimisi krüpteerib Android lihtsalt pardal asuva salvestusruumi.

Kui seade pole krüpteeritud, saate protsessi alustada, puudutades valikut „Telefoni krüptimine”.

Järgmisel ekraanil kuvatakse hoiatus, mis annab teile teada, mida pärast protsessi lõppu oodata. Enamikust neist oleme juba selles artiklis rääkinud. Kui olete valmis jätkama, vajutage nuppu „Telefoni krüptimine”.

Esineb veel üks hoiatus (tõsiselt, nad tahavad veenduda, et teate, mis siin toimub), mis käsib teil protsessi mitte katkestada. Kui te ikka veel ei karda, teeb trikki veel üks nupu „Telefoni krüptimine” puudutus.

Seejärel taaskäivitub telefon ja käivitatakse krüptimisprotsess. Kuvatakse edenemisriba ja eeldatav valmimiseni kuluv aeg, mis peaks vähemalt andma aimu, kui kaua te ilma armastatud telefonitoruta viibite. Oota, kõik on varsti korras. Sa suudad seda. Sa oled tugev.

Kui see on lõppenud, taaskäivitub telefon ja olete taas äritegevuses. Kui seadistate lukustuskuva parooli, PIN-koodi või mustri, peate selle kohe sisestama, nii et seade lõpetab alglaadimise.

Kui te pole veel PIN-koodi ega parooli seadistanud, on nüüd selleks õige aeg. Avage seadme menüü Seaded> Turvalisus. Sealt valige suvand „Ekraanilukk“ (pidage meeles, et mitte-laos olevate Android-telefonide, näiteks Samsung Galaxy seadmete puhul võib sõnastus olla veidi erinev).

Turvalisuse määramiseks valige Muster, PIN-kood või Parool.

Teilt küsitakse, kas soovite käivitamisel nõuda PIN-koodi, parooli või mustrit. See on teie otsustada, kuid soovitame valida jah, kuna see suurendab teie seadme turvalisust.

Pange tähele, et isegi sõrmejäljelugejaga ei saa te seadme käivitamiseks esimesel käivitamisel sõrmejälge kasutada - peate sisestama parooli, PIN-koodi või mustri. Pärast seadme dekrüpteerimist õige turvalisuse avamise meetodiga saab sõrmejäljelugejat kasutada ekraani avamiseks.

Nüüdsest on teie seade krüptitud, kuid kui soovite selle kunagi keelata, saate seda tehase lähtestamise abil teha. Kui teil on uuem seade, mille krüptimine on kastist väljas, pole seda krüptimist võimalik eemaldada - isegi tehaseseadete lähtestamise korral.