Kuidas ühendada oma iPhone või iPad VPN-iga

Kaasaegsetel iPhone'idel ja iPadidel on suurepärane VPN-tugi. L2TP / IPSec ja Cisco IPSec protokollid on integreeritud. Kolmandate osapoolte rakendustega saate ühenduse luua OpenVPN-võrkude ja muud tüüpi virtuaalsete privaatvõrkudega.

Enne iOS 8-d ühendasid iPhone'id unerežiimi lülitumisel automaatselt ühenduse VPN-idega. Nüüd jäävad iOS-i seadmed VPN-iga ühendatuks ka siis, kui nende ekraan välja lülitatakse. Te ei pea pidevalt uuesti ühendust looma.

SEOTUD:Kuidas valida oma vajadustele parim VPN-teenus

Lihtne viis: kasutage spetsiaalset rakendust

Õnneks pakuvad meie lemmik VPN-teenused vaeva säästmiseks eraldiseisvaid iPhone'i rakendusi - nii et te ei vaja selles juhendis toodud juhiseid. StrongVPN on suurepärane edasijõudnutele, ExpressVPN ja TunnelBear aga veidi lihtsamad. ExpressVPN-il on parem kiirus, kuid TunnelBearil on tasuta alustaja neile, kes alles alustavad, mis on tore.

Kõigi kolme rakenduse puhul ei pea te iOS-i VPN-i seadetega jamama - lihtsalt avage rakendus, logige sisse ja looge ühendus oma valitud riigiga. See ei lähe sellest palju lihtsamaks.

Ühendage iOS-is IKEv2, L2TP / IPSec ja Cisco IPSec VPN-idega

SEOTUD:Milline on parim VPN-protokoll? PPTP vs OpenVPN vs L2TP / IPsec vs SSTP

Kui teie valitud VPN ei paku iOS-i rakendust, saate VPN-i seadistada iOS-i sisseehitatud seadete abil. Avage oma iPhone'is või iPadis rakendus Seaded, puudutage kategooriat Üldine ja puudutage loendi alaosas VPN-i. Esimeste VPN-i seadete lisamiseks telefoni või tahvelarvutisse puudutage nuppu „Lisa VPN-i konfiguratsioon”. Kui peate konfigureerima mitu VPN-i, saate need ka sellel ekraanil lisada.

Valige suvand IKEv2, IPSec või L2TP sõltuvalt VPN-i tüübist, millega soovite ühenduse luua. Sisestage sellel ekraanil ühenduse loomiseks oma VPN-i ühenduse üksikasjad. Kui teie VPN-i pakub teie töökoht, peaks see teile need üksikasjad edastama.

Kui teil on OpenVPN-server, millega soovite ühenduse luua, jätke kogu see jaotis vahele ja kerige artikli viimase osani. OpenVPN-võrke käsitletakse teistmoodi.

IOS 10-s eemaldati PPTP VPN-ide tugi. PPTP on vana, ebaturvaline protokoll ja võimalusel peaksite kasutama teist VPN-protokolli.

Kui peate VPN-iga ühenduse loomiseks kasutama sertifikaadifaile, peate need enne VPN-i seadistamist importima. Kui teile saadetakse sertifikaadifailid e-posti teel, pääsete neile juurde rakenduses Mail, puudutage sertifikaadifaili manuseid ja importige need. Samuti võite need leida Safari brauseri veebisaidilt ja puudutada neid importimiseks.

iPhone ja iPad toetavad sertifikaadifaile vormingus PKCS # 1 (.cer, .crt, .der) ja PKCS # 12 (.p12, .pfx). Kui teil on ühenduse loomiseks vaja selliseid sertifikaadifaile, peaks organisatsioon, kes teile VPN-serveri pakub, teile need andma ja mainima neid VPN-i seadistamise juhistes. Kui soovite installitud sertifikaadid eemaldada, leiate need jaotisest Seaded> Üldine> Profiilid.

Oma iOS-seadmeid keskselt haldavad organisatsioonid võivad kasutada ka mobiilseadmete haldusserverit, et tõendada oma seadmetele sertifikaadid ja nendega seotud VPN-seaded.

Ühendage VPN-i ja ühendage see lahti

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

Pärast VPN-i seadistamist saate VPN-iga ühenduse loomiseks või ühenduse katkestamiseks avada akna Seaded ja lülitada ekraani ülaosas asuvat VPN-liugurit. Kui olete VPN-iga ühendatud, kuvatakse olekuribal ekraani ülaosas ikoon „VPN”.

Kui olete oma iPhone'is või iPadis seadistanud mitu VPN-i, saate nende vahel vahetada, liikudes jaotisse Seaded> Üldine> VPN - sama ekraan, kuhu need VPN-id lisasite.

Looge ühendus OpenVPN VPN-iga

Kuigi Apple pole OpenVPN-i tuge iOS-ile otse lisanud, on see okei. Sarnaselt Androidiga sisaldab iOS ka viisi, kuidas kolmanda osapoole rakendused saavad VPN-idena rakendada ja toimida. See tähendab, et saate oma iPhone'ist või iPadist ühendada absoluutselt mis tahes tüüpi VPN-i, eeldades, et rakendusepoes on kolmanda osapoole rakendus, mis saab sellega ühendust luua.

OpenVPN-i puhul on olemas ametlik rakendus OpenVPN Connect, mille saate installida. Installige rakendus, käivitage see ja kasutage seda OpenVPN VPN-iga ühenduse loomiseks.

VPV-serveri konfigureerimiseks rakenduses OpenVPN Connect peate importima profiili - see on .ovpn-fail. Kui soovite seda käsitsi teha, saate oma iPhone'i või iPadi arvutiga ühendada, avada iTunes ja valida ühendatud seade. Rakenduste jaotises saate kopeerida .ovpn-faili ja sellega seotud sertifikaadi ning võtmefailid rakendusse OpenVPN. seejärel saate rakendusest VPN-iga ühenduse luua.

Rakendus OpenVPN Connect ja muud sarnased rakendused pole teie kasutatav rakendus. Nad pakuvad VPN-ühendust süsteemi tasemel, nii et kõik teie seadme rakendused loovad ühenduse VPN-i kaudu - täpselt nagu VPN-id, mille ühendate tavalisel viisil sisseehitatud seadete rakenduse kaudu.

See on kodukasutaja jaoks. Suured organisatsioonid, mis haldavad keskselt iPhone'i või iPadi juurutamist, soovivad vältida seadme seadistamist ja määratleda VPN-server konfiguratsiooniprofiilide või mobiilseadmete haldusserveri kaudu. Esitage konfiguratsiooniprofiili fail koos kõigi selles loetletud VPN-i seadetega ja kasutajad saavad selle konfiguratsiooniprofiili alla laadida ja installida, et koheselt oma seadmetes konfigureerida sobivad VPN-i seaded.

Pildikrediit: Karlis Dambrans Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found