Kuidas proovida Chrome OS-i VirtualBoxis enne Chromebooki ostmist

Google'i Chromebookides töötab Chrome OS - kerge operatsioonisüsteem, mis põhineb Linuxil ja pakub teile täielikku Chrome'i brauserit ja põhilist töölauakeskkonda. Enne Chromebooki ostmist võiksite mängida Chrome OS-iga virtuaalses masinas töölaua aknas.

Mida sa saad

SEOTUD:Parimad Chromebookid, mida saate osta, 2017. aasta väljaanne

See on järgmine: ilma Chromebooki ostmata ei saa Chrome OS-i ametlikku versiooni. Google ei paku Chrome OS-i versiooni, mille saate installida olemasolevale riistvarale, kas virtuaalsesse masinasse või täis sülearvutisse või lauaarvutisse. Chrome OS-i täisversiooni saate hankida ainult Chromebookist.

Kuid Chrome OS - nagu ka Chrome'i brauser ise - põhineb avatud lähtekoodiga projektil. Avatud lähtekoodiga projekt kannab nime Chromium OS. See sisaldab enamikku Chrome OS-i, välja arvatud mõned lisafunktsioonid, mida Google hiljem lisab, sealhulgas Androidi rakenduste tugi.

Selleks soovitame kasutada Neverware CloudReady. Neverware võtab Chromiumi OS-koodi ja muudab seda olemasoleva arvuti riistvaraga töötamiseks. Seejärel lisavad nad ettevõtte haldamise täiendavaid funktsioone ja müüvad oma lahendust koolidele ja ettevõtetele, kes soovivad Chrome OS-i käitada olemasolevatel arvutitel.

Neverware pakub aga koduseks kasutamiseks tasuta versiooni ning VirtualBoxi ja VMware jaoks tasuta virtuaalmasinaid. See tarkvara põhineb Chromium OS-il ja on peaaegu täpselt identne Chrome OS-iga. Puuduvad vaid mõned kellad ja viled, mida saate saada ainult Chromebooki.

Kuidas saada virtuaalset masinat

Uuenda: Neverware ei paku enam VirtualBoxi pilte, kuid pakub allalaaditavaid VMware'i pilte.

SEOTUD:Algaja geek: kuidas virtuaalmasinaid luua ja kasutada

Esiteks peate installima virtuaalmasina rakenduse. Soovitame tasuta tarkvara VirtualBox, kuid võite kasutada ka sellist VMware toodet nagu VMware Workstation, kui soovite seda või olete selle juba installinud.

Kui olete virtuaalmasinaprogrammi installinud, minge Neverware'i CloudReady virtuaalmasina piltide lehele. VirtualBoxi või VMware'i virtuaalmasina pildi allalaadimiseks klõpsake vastaval lingil, olenevalt sellest, kumb olete installinud.

Järgmisena importige allalaaditud virtuaalmasina seade oma valitud virtuaalmasina programmi. Klõpsake VirtualBoxis nuppu File> Import Appliance ja sirvige äsja alla laaditud virtuaalmasina faili, millel on .OVF-faililaiend.

VirtualBox või VMware seadistab virtuaalmasina virtuaalse riistvara vastavalt failis toodud spetsifikatsioonidele. Te ei pea midagi konfigureerima ega isegi opsüsteemi installima - see on juba installitud. Jätkamiseks klõpsake lihtsalt nuppu „Impordi“.

CloudReady virtuaalmasina käivitamiseks topeltklõpsake seda oma virtuaalmasina teegis.

Chromiumi OS-i kasutamine

Vaatamata Neverware CloudReady kaubamärgile ilmuvad kogu operatsioonisüsteemis sõnad „Chromium OS”, mis näitab, et kasutate peamiselt ainult Chrome OS-i avatud lähtekoodiga versiooni.

Kõik töötab üsna sarnaselt. Näete tavalist Chrome OS-i seadistusekraani, kuigi selle kaubamärgiks on „CloudReady” logo.

Esmakordsel virtuaalmasina käivitamisel pakub see teie jaoks automaatselt alla laadida Adobe Flashi pistikprogrammi. See on tavaliselt Chrome OS-i kaasatud, kuid siia ei kuulu. Chromebookis ei näe te seda akent. Kuid see viisard aitab teil seda siiski ühe klõpsuga installida.

Logite operatsioonisüsteemi sisse Google'i kontoga, nagu tavaliselt Chromebooki kasutamisel. Tegelikult saate seda tehes Google'ilt meiliteate, et Chrome OS-ist on uus sisselogimine.

Võite klõpsata ringi ja kasutada keskkonda nagu tavalist Chromebooki. Leiate tavalised asjad: töölauakeskkond tegumiriba, salve ja käivitusprogrammiga, sellised rakendused nagu rakendus Failid ja loomulikult Chrome'i brauser ise.

Mõni funktsioon puudub. Te ei leia mingit tuge Androidi rakendustele - funktsioonile, mis on viimasel ajal ilmunud enamikus (kuid mitte kõigis) Chromebookides. Teil võib tekkida probleeme multimeedia või DRM-iga piiratud veebisaitidega.

Operatsioonisüsteem ei saa Google'ilt värskendusi, kuid seda värskendatakse NeverWare'i poolt välja antud CloudReady uutele versioonidele. Need kipuvad maha jääma Google'i enda välja antud Chrome OS-i uutest versioonidest, kuna Neverware peab neid pärast väljaandmist muutma.

Kui tulevikus taaskäivitate virtuaalmasina, näete tavalist Chrome OS-i sisselogimisekraani, kuhu saate sisestada parooli, sisse logida uue kasutajakontoga või külalisena sisse logida. Külalisrežiimis annab teie Chromebook külalisele tühja lehe ja kustutab sisselogimisel automaatselt sirvimisandmed.

Kuigi see on Chrome OS-i kasutamise kogemuse eelvaade, ei saa see tegelikku asendada. Lisaks sellele, et sellel puuduvad mõned funktsioonid, peaks Chrome OS-i jõudlus reaalsel riistvaral olema palju parem kui virtuaalmasinas.

Veelgi enam, Chrome OS-i kasutamise kogemus virtuaalses masinas on kuidagi mõttetu. Chrome OS peaks olema lihtne ja kerge, vabastades teid ja andes teile hõlpsasti kasutatava sülearvuti, mis ei vaja süsteemi hooldust ega tarkvara installimist, mida saate hõlpsalt kasutada ja külaliste režiimis külalistele kätte anda.

SEOTUD:Kuidas installida Android VirtualBoxi

Sa ei saa tegelikult kogu Chrome OS-i kogemust ilma Chromebooki proovimata, nagu ka Android-telefoni kasutamise kogemus, installides Androidi oma arvutisse virtuaalsesse masinasse. Kui olete endiselt uudishimulik, võiksite külastada kohalikku elektroonikapoodi ja Chromebookiga isiklikult mängida. See võimaldab teil katsetada nende Android-rakendustega ka Chrome OS-is.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found