Kuidas korraldada oma räpane Windowsi töölaud (ja nii hoida)

Töölaud on mugav koht failide ja otseteede salvestamiseks, kuid see võib kiiresti sassi minna. Töölaua korrastamiseks toimige järgmiselt. Nii saate kiiresti kõik vajaliku leida ja veenduda, et see oleks kena ja korrastatud.

Peida kõik töölaua ikoonid

Kui te ei kasuta oma töölauda palju, kuid programmid lasevad sellel pidevalt otseteid, on siin kiire lahendus: peitke kõik, et saada täiesti puhas töölaud.

Töölaua ikoonide sisse- või väljalülitamiseks paremklõpsake töölaual ja valige Vaade> Kuva töölaua ikoonid. Teie töölaud tundub tühi.

Töölaua ikoonide uuesti kuvamiseks klõpsake uuesti valikul „Näita töölaua ikoone”. Või võite avada File Exploreri või Windows Exploreri akna ja klõpsata kaustas “Desktop”, et vaadata oma töölaua sisu standardses failibrauseri aknas.

See on muidugi tuumavõimalus. Kui teile meeldib faile ja programmide otseteid salvestada töölauale, ei soovi te neid kõiki peita.

Sorteeri töölaua ikoonid kiiresti

Kiire korralduse saamiseks võite paremklõpsata töölaual ja valida menüüs „Sortimisalus” suvandi. Näiteks valige failide tähestikuliseks sortimiseks „Nimi“ või kronoloogiliseks sortimiseks „Muudetud kuupäev“. See hõlbustab otsitava leidmist, kui teie töölaud on väga räpane.

Samuti saate menüü „Vaade” suvandite abil valida töölauaikoonide suuruse ja otsustada, kas need on ruudustikuga joondatud. Kui tühjendate valiku „Ikoonide automaatne korraldamine”, saate ikoone lohistada kuhu soovite. Kui see valik on lubatud, rühmitatakse ikoonid alati üksteise järel.

Need valikud võivad olla kasulikud, kuid need ei asenda segaduse tõelist taltsutamist.

Korrastage oma failid ja otseteed kaustadesse

Kaaluge kaustade kasutamist töölaua korrastamiseks. Kausta loomiseks paremklõpsake töölaual, valige Uus> Kaust ja andke kaustale nimi. Lohistage üksused töölaualt kausta. Selle avamiseks võite oma töölaual kaustal topeltklõpsata, nii et failide avamiseks kulub veel paar klikki, kuid neid on siiski lihtne leida.

Näiteks võib teil olla oma fotode ja dokumentide jaoks eraldi kaust või hoida ühe projektiga seotud faile oma kaustas. Ja jah, saate ka programmi otseteed kaustadesse lohistada.

Kui soovite oma töölaua kiiresti puhastada, saate kõik töölaual valida ja seejärel lohistada need kausta. Seejärel saate üksused vajadusel oma töölauale tagasi viia.

Kasutage töölauda ajutise tööpiirkonnana

Töölaud töötab hästi tööruumina, pakkudes teile mugavat kohta failide salvestamiseks, millega praegu töötate. Näiteks võite talletada arvutustabeleid, millega töötate, skannitud dokumente, äsja tehtud fotosid või äsja töölauale alla laaditud asju.

Selleks, et töölaud oleks selle ülesande jaoks kasulik ja see ei tekiks liiga palju segadust, proovige töölauale faile salvestada ainult nii kaua kui vaja. Kui olete projekti või ülesandega valmis, teisaldage seotud failid mõnda teise kausta, näiteks peamisse kausta Dokumendid või Fotod, või isegi visake need töölaual asuvasse kausta.

Teisisõnu, kohtlege töölauda nii, nagu peaksite käituma füüsilise töölaua või loenduriga - asetage asjad selle kasutamise ajal ja puhastage need pärast ära, mitte laske neil kuhjuda.

Pange otseteed menüüsse Start ja tegumiribale

Programmid lisavad töölauale nende installimisel sageli otseteed, mis muudab teie töölaua aja jooksul järjest segasemaks.

Proovige paigutada programmi otseteed mujale, näiteks tegumiribale või menüüsse Start. Programmi otsetee tegumiribale kinnitamiseks paremklõpsake sellel ja valige käsk „Kinnita tegumiribale”. See kuvatakse alati teie tegumiribal ikoonina ja selle paigutamiseks võite ikooni vasakule või paremale lohistada.

Tegumiribal ikoonide jaoks rohkem ruumi saamiseks võite ruumi vabastamiseks mõned asjad eemaldada. Näiteks Cortana otsingukasti peitmiseks Windows 10-s paremklõpsake oma tegumiribal ja valige Cortana> Peidetud. Võite klõpsata ka Cortana> Kuva Cortana ikoon, mis muudab Cortana suure otsingukasti asemel tavaliseks tegumiriba ikooniks.

Samuti saate otseteid paigutada menüüsse Start. Selleks paremklõpsake otseteel ja valige käsk „Kinnita alustamiseks”. Windows 10-s kuvatakse see teie Start-menüü paremas servas paanina. Windows 7-s kuvatakse see otseteena Start-menüü vasakul küljel.

Rakendusi saab kinnitada ka otse menüüst Start - paremklõpsake menüü Start kõikides rakenduste loendis otseteed ja valige käsk „Kinnita alustamiseks” või lohistage ikoon kinnitatud rakenduste alale.

Windows 10-s saate kinnitatud rakenduse otseteid oma menüüsse Start lohistada, et need rühmadesse korraldada, ja klõpsake nime saamiseks rühma ülaosas oleval päisel. Näiteks võite luua rühma „Töö“ koos otseteedega rakenduste jaoks, mida kasutate töö jaoks, või rühma „Mängud“, mis sisaldab teie mängude otseteid.

Kui kasutate Windows 10, saate ka kõik need kinnitatud rakendused, mille Microsoft sinna pani, vabastama, et muuta menüü Start iseendaks. Vabastage kõik otseteed, mida te ei kasuta.

SEOTUD:10 viisi Windows 10 Start-menüü kohandamiseks

Kui olete kõik soovitud otseteed oma tegumiribale ja menüüsse Start teisaldanud, saate need töölaualt kustutada nagu faili kustutamise või kausta.

Kui kustutate kogemata otsetee ja soovite selle uuesti töölauale avada, avage menüü Start ja leidke otsetee kõigi installitud rakenduste loendist. Lohistage otsetee töölauale.

Paigaldage aiad

Kui teile meeldib faile ja rakenduste otseteid töölauale salvestada, andke Stardocki aedadele pilt. See utiliit loob teie töölauale ristkülikud (aiad). Saate luua nii palju tarasid kui soovite, nimetada neid ja määrata neile erinevad värvid. Teisaldage failid, kaustad ja otseteed nendest aedadest sisse ja välja, lohistades. Ka nende suurust saate muuta. Kui teete aia liiga väikeseks kõige selle jaoks, mille olete sinna sisse pannud, saab see tara kerimisriba, mida saate selle sisu sirvimiseks kasutada. Võite isegi aia "kokku keerata", et kogu sisu ajutiselt peita.

Aiad lisavad Windowsi töölauale hädavajalikud korraldusfunktsioonid. Aedades saate isegi reegleid konfigureerida, et failid automaatselt oma töölauale asetades sobivatesse taradesse paigutada. Näiteks võite luua reegli, mis paneb pildifailid automaatselt fotode tara. See töötab sarnaselt virnade funktsiooniga, mida Apple lisab macOS Mojave'ile.

Aiad maksavad 10 dollarit, kuid saate mängida 30-päevast tasuta prooviperioodi. Kui leiate, et aiad on selle 30 päeva pärast kasulik, on see väärt ostmist.

Aiad lisavad ka kaks muud korralikku väikest funktsiooni. Kõigepealt võite topeltklõpsata töölaual oleval vabal kohal, et peita kõik aiad ja neis olevad ikoonid. Kiire topeltklõps toob need kõik tagasi, nii et see on suurepärane tasakaal puhta töölaua ja kõigi ikoonide vahel, mis teile meeldivad.

Teine lahe asi on see, et aiad mäletavad alati oma positsiooni töölaual. Kui olete kunagi mõnda mängu mänginud (või arvutisse kaugjuhtimise teel sisse loginud) ja monitori eraldusvõimet on muudetud, siis teate, et see võib töölaual olevate ikoonidega segamini ajada. Kui teie ikoonid on aedades, ei pea te selle pärast muretsema. Nad jäävad sinna, kuhu sa paned.

SEOTUD:MacOS Mojave-stiilis töölauakorstade hankimine Windowsis

Mõned inimesed ei kiida failide töölauale salvestamist üldse heaks, kuid töölaua kasutamisel pole häbi, kui see teile sobib. Lõppude lõpuks on see selleks. Hoidke oma töölaud lihtsalt pisut korrastatuna, vastasel juhul on teil probleeme vajaliku leidmisega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found