Kuidas mõjutab RAM-i kiirus ja ajaarvutus minu arvuti jõudlust?

Mis puutub arvutitesse, siis rohkem on parem. Noh, omamoodi. Enamik kasutajaid mõistab, et kiirem protsessor, mille kiirus on väljendatud megahertsides või gigahertsides, on soovitavam. Samamoodi on üsna ilmne, et rohkem gigabaite mälu (aka RAM) omamine on hea asi. Kuid teie RAM-il on veel üks statistika, milles võite olla segaduses: kiirus.

Niisiis, mida see kiirusreiting teie RAM-is tegelikult tähendab? Vastus on lihtne, kuid kuidas see teie süsteemi jõudlusega tegelikult seotud on, on keeruline. Lühidalt: see pole ilmselt nii oluline kui RAM-i tootja sooviks, et te seda usuksite.

Mida tähendavad RAM-i kiiruse reitingud

Teie RAM-mooduli kiiruse reiting väljendab selle andmeedastuskiirust. Mida kiirem on number, seda kiiremini saab teie arvuti kohalikku mällu salvestatud andmeid salvestada ja kätte saada. Täpse kiirusepiirangu valem muutub veidi vastavalt teie kasutatava DDR-mälu versioonile (vt allpool). See pole enam lihtsalt taktsageduse väljendus nagu protsessor, vaid riistvarategurite kombinatsioon. Kuid üldiselt on kiirem parem. Päris lihtne, eks?

Asjad hakkavad nomenklatuuris keeruliseks minema. Ehkki kiirusreitingut väljendatakse tavaliselt sirgjooneliste DDR-tähtedega, ripub meil ka vana PC2 / PC3 / PC4 standard. Need numbrid järgivad üldjuhul põlvkonnastandardile vastavat kiirusreitingut: “DDR3 1600 RAM” on samuti tähistatud kui “PC3 12800”, “DDR4 2400 RAM” on ka “PC4 19200” jne.

See on vana biti ja baidi andmete avaldisel põhinev tehnilisus - üks bait võrdub kaheksa bitiga. Niisiis, kui esimene number on DDR 1600, väljendatuna miljonites baitides sekundis, on teine ​​number PC3 12800, väljendatuna miljonites bitides sekundis. 12800 jagatud kaheksaga on 1600, nii et see on kaks võimalust sama asja välja öelda. Üldiselt on asjad vähem segased, kui järgite esimest kiirusreitingut „DDR2 / 3/4”.

Mida tähendavad RAM-i ajastused

Lisaks standardsetele kiirusreitingutele on igal RAM-moodulil ka reiting, mida nimetatakse ajastusteks. Seda väljendatakse nelja numbri seeriana, näiteks 5-5-5-15 või 8-8-8-24. Siinkohal käsitleme mõningaid arenenud arvutiteaduste teemasid, mis käsitlevad konkreetset ajakulu, mis moodulil kulub, et pääseda juurde üksikutele andmebittidele mälumassiivi veergudes ja ridades. Lühiduse huvides nimetatakse seda numbrite kogu tavaliselt latentsuseks.

Latentsus käsitleb seda, kui kiiresti RAM-moodul oma riistvarale juurde pääseb, ja antud juhul on paremad numbrid väiksemad. Madalam latentsus tähendab kiiremat juurdepääsu andmetele, seega kiiremat andmeedastust protsessorile ja arvuti kiiremat tööd üldiselt. Kvaliteetsemal ja kallimal RAM-il on madalam latentsusaeg ning entusiastid saavad nii seda reitingut kui ka RAM-i kiirust ületada.

Sellest hoolimata on latentsuse erinevused nii väikesed, et kui te ei käivita tööstustasandi serverioperatsioone ega mitut virtuaalset masinat, siis tõenäoliselt ei näe suurema või väiksema latentsusega RAM-i vahel reaalset erinevust.

Aga mida see kõik minu arvuti jaoks teeb?

Ausalt öeldes ei tähenda see palju. Ehkki kiirem ja madalama latentsusega RAM suurendab tõepoolest teie arvuti tehnilist jõudlust, töötab see nii põhimõttelisel tasemel, et meil on lihast ja verest inimestel peaaegu võimatu erinevust tegelikult mõista. See on nagu andmete võrdlemine Star Trek ja C3P0 alates Tähtede sõda—Kui üks suudab ellujäämise tõenäosuse arvutada ühe miljardi sekundi jooksul ja teine ​​võtab kaks miljardikku, kas on tõesti vahet, kumba te küsite?

Kiirem RAM annab teie arvutile parema jõudluse teatud spetsiifilistes võrdlusalustes, kuid enamiku kasutajate jaoks tegelikult kasulikrohkemSaadaval olev RAM on peaaegu alati parem kui selle olemasolukiireminiRAM. Nii et kui soovite osta 8 GB DDR4 RAM-i kiirusega 3200 või 16 GB DDR4 RAM-i 2400-ga, ostke iga kord teine ​​võimalus. See tähendab ka seda, et RAM-i kiirendamine süsteemi BIOS-is on harva vaeva väärt.

See kehtib eriti mängude kohta. Kui teie arvutil on diskreetne graafikakaart, toetuvad mängud nende funktsioonide käsitsemisel peamiselt videokaardi enda mälule (silt „GDDR”, mis on spetsiaalselt loodud visuaalsete rakenduste jaoks). Märkus. Kuna teie graafikakaardi mälu on paigaldatud otse graafikakaardi PCB-le, ei saa lõppkasutaja seda uuendada. Jällegi kaardi valiminerohkemmälu on üldiselt parem kui ükskiireminimälu.

Kiirem RAM võib aidata visuaalset jõudlust arvutites, mis kasutavad integreeritud GPU-d, näiteks Inteli mittediskreetsed kujundused või AMD Accelerated Processing Unit seeria. Selle põhjuseks on see, et see seadistus sõltub graafika jõudluseks süsteemimälust. Samuti võib see olla ilmsem erinevus masinate puhul, millele pääseb pidevalt juurde mitmest punktist, näiteks suure liiklusega veebiserver või virtuaalmasina host. Kuid enamiku kasutajate jaoks pole see lihtsalt suur probleem.

DDR2, DDR3, DDR4 ja kiiruse ühilduvus

SEOTUD:Mis vahe on DDR3 ja DDR4 RAM-i vahel?

RAM on saadaval erinevates põlvkondades, uuendatud standardid võimaldavad kiiremini ja kiiremini juurde pääseda mällu salvestatud andmetele. Esialgne DDR-standard - lühend „Double Data Rate” - õnnestus ühe andmeedastuskiirusega RAM-iga juba 2000. aastal ja praegu on meil DDR-i versioon 4. 2007. aastal kasutusele võetud DDR3-RAM-i kasutatakse endiselt vanemates või odavamates arvutites.

Iga järjestikune DDR-i versioon suurendas RAM-mooduli vormingu mälusiini ja kiiruse võimalusi, mis viis jõudluse suurenemiseni. Kuid tegelikult on oluline meeles pidada, et standardid ei ühildu tahapoole ega edasi. Kui teie sülearvuti või emaplaat on hinnatud DDR3 mälumoodulite jaoks, saab see kasutada ainult DDR3, mitte DDR2 ega DDR4. Erinevate standardite füüsilised pesad isegi ei ühti, seega peaks vale DDR-i standardi installimine olema võimatu.

Kiirusreitingute puhul see aga nii ei ole. Emaplaadi RAM-i pesad võivad probleemideta töötada maksimaalsest kiirusest. Nii et kui teie emaplaat aktsepteerib DDR4 RAM-i kuni 3600MHz, kuid olete leidnud hea pakkumise moodulite jaoks, mis on hinnatud maksimaalselt 2400MHz, installige need julgelt.

SEOTUD:Kuidas lubada Intel XMP-d, et teie RAM töötaks reklaamitud kiirusel

Pange tähele ka seda, et teie emaplaat ei pruugi teie RAM-i reklaamitud kiirusel kastist välja käitada. Kui ostate DDR4-3600 RAM-i ja teie emaplaat toetab kõike kuni DDR4-3400, võib see ikkagi vaikimisi seadistada - näiteks DDR4-3000. Peate minema oma arvuti BIOS-i ja seadistama selle õigele kiirusele kas lubades Inteli äärmise mäluprofiili (XMP) või reguleerides ise kiirust.

Pange tähele ka seda, et mittesobivate RAM-i DIMM-ide (millel on erinevad kiiruse ja ajastuse reitingud) installimine on üldiselt OK - teie emaplaat on piisavalt tark, et erineva riistvaraga hakkama saada. Kuid igal juhul taandub süsteem aeglasema mälumooduliga, millele tal on juurdepääs, nii et kiirema RAM-i ostmisel aeglasema RAM-iga pole reaalset kasu. Võimaluse korral on kõige parem sobitada uus RAM vana RAM-iga.

Piltide autorid: Newegg, Gskill, GB Public PR / Flickr, Corsair


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found