Mis on SSID või teenusekomplekti identifikaator?

Kui kasutate WiFi-võrke, näete sageli akronüümi „SSID”. WiFi-võrgu SSID on selle võrgu nime tehniline termin. Näiteks kui näete silti, mis käsib teil võrguga liituda SSID-ga „Airport WiFi”, peate lihtsalt üles looma läheduses olevate traadita võrkude loendi ja liituma „Airport WiFi” võrguga.

Mida tähistab SSID?

SSID tähistab “Service Set Identifier”. Traadita võrgu standardi IEEE 802.11 kohaselt viitab „teenusekomplekt” samade parameetritega traadita võrguseadmete kogumile. Niisiis, SSID on identifikaator (nimi), mis ütleb teile, millise teenusekomplektiga (või võrguga) liituda.

Võite Vikipeedias üksikasjadesse süveneda, kuid SSID on tegelikult ainult traadita võrgu nime tehniline termin.

Kuidas SSID-d töötavad

SEOTUD:Kuidas saada paremat traadita signaali ja vähendada traadita võrgu häireid

SSID-d on loodud unikaalseks nimeks, et eristada selles piirkonnas asuvat mitut Wi-Fi-võrku, et saaksite ühendada õige võrguga.

Neid kasutavad igat tüüpi WiFi-pöörduspunktid, sealhulgas avalikud WiFi-võrgud ja teie kodune WiFi-võrk. Ruuterite tootjad pakuvad sageli vaikimisi SSID-d, näiteks „Linksys” või „Netgear”, kuid võite selle muuta mis iganes soovite - kui kontrollite WiFi-võrku ja teil on administraatori juurdepääs.

SSID võib olla kuni 32 tähemärki pikk. Need on tõstutundlikud, seega on „NetworkName” erinev SSID-st kui „networkname”. Samuti on lubatud mõned erimärgid, nagu tühikud, alakriips, punktid ja kriipsud.

Traadita ruuter või mõni muu Wi-Fi tugijaam edastab oma SSID-d, võimaldades läheduses asuvatel seadmetel kuvada saadaolevate võrkude loendit koos inimeste loetavate nimedega.

Kui võrk on avatud võrk, saab igaüks luua ühenduse ainult SSID-ga. Kui aga võrk on kaitstud WPA2 või mõne muu krüptimistüübiga, vajavad inimesed enne ühenduse loomist parooli. Soovitame avatud WiFi-võrgu hostimise vastu.

Mis juhtub, kui sama SSID-ga on mitu WiFi-võrku?

Kui olete ühe korra SSID-ga WiFi-võrguga ühendust võtnud, proovib teie seade tulevikus tavaliselt selle nimega SSID-dega ühenduse luua.

Asi läheb keerulisemaks, kui sama SSID-ga on mitu WiFi-võrku. Kui nad asuvad samas piirkonnas - näiteks kaks võrku nimega „Kodu” -, siis proovivad mõned seadmed ühenduse luua automaatselt tugevaima signaaliga võrguga, samas kui mõned üritavad luua ühenduse esimese nähtava võrguga.

Muidugi, kui kahel WiFi-võrgul, mille nimi on „Kodu”, on erinevad paroolid, saab teie seade edukalt ühenduse luua ainult ühega neist. Seega, kui kasutate naabriga sama SSID-d, satuvad mõlemad tõenäoliselt ühenduse probleemidesse, kuni keegi teist seda muudab.

SSID valimine ja muutmine

Peaksite valima ainulaadse SSID, eriti kui elate paljude teiste inimeste läheduses - näiteks kortermajas. See hoiab ära ühenduse probleemid.

Samuti ei tohiks te SSID-is paljastada isiklikke andmeid, näiteks oma nime või aadressi, kuna kõik läheduses olevad inimesed näevad seda teavet. Pidage meeles, et edastate seda SSID-d kõigile läheduses viibijatele.

SEOTUD:Kuidas muuta oma WiFi-võrgu nime ja parooli

SSID muutmiseks teie kontrollitavas võrgus peate pääsema ruuteri seadetele, logima sisse administraatori mandaatidega ja muutma SSID või Wi-Fi võrgu nime.

See hõlmab tavaliselt juurdepääsu ruuteri veebiliidesele ja WiFi-seadete muutmist. Võimalik, et saate seda siiski teha rakenduse kaudu, selle asemel et kasutada midagi sellist nagu Google Wifi, mis pakub rakendust.

Kuidas leida oma WiFi-võrgu SSID

Kui te pole praegu oma koduse WiFi-võrguga ühendatud ja te pole kindel, mis on teie ruuteri SSID, saate selle ja parooli leidmiseks pääseda ruuteri konfiguratsioonilehele. Kui te pole WiFi-võrku, saate oma ruuteriga sageli traadiga Etherneti kaabli kaudu ühenduse luua.

SEOTUD:Kuidas pääseda ruuterile, kui unustate parooli

Kui te ei saa oma ruuteriga üldse ühendust, võite leida vaikimisi SSID ruuterile ise trükitud. See töötab, kui teie või keegi teine, kellel on juurdepääs ruuterile, pole seda muutnud. Kui see isegi ei toimi, saate oma ruuteri lähtestada, vajutades ja hoides väikest nuppu „Lähtesta“, et taastada selle vaikesätted. Lisateavet leiate konkreetse ruuteri mudeli kasutusjuhendist. Kui teil pole käsiraamatut käepärast, leiate selle veebis lihtsalt lihtsa veebiotsingu abil.

Kas peaksite oma SSID varjama?

SEOTUD:Müütide lahtiütlemine: kas traadita SSID varjamine on tõesti turvalisem?

Paljudes traadita ruuterites on võimalik luua varjatud SSID-ga WiFi-võrk. Kuid isegi kui peidate oma SSID-d, edastab ruuter liiklust ikkagi juhtmevabalt. Peidetud SSID-dega WiFi-võrke ei pruugi arvutis või nutitelefonis kuvada WiFi-võrkude loendis, kuid need on tuvastatavad kõigile, kellel on hõlpsasti kasutatav traadita liikluse jälgimise tarkvara.

Veelgi hullem on see, et varjatud võrgu loomine viib ühenduse probleemideni ja tegelikult paljastab oma WiFi-ühenduse üksikasjad. Varjatud võrgu kasutamisel peab teie seade oma nime pidevalt levitama ja selle leidmiseks proovima ühendust luua.

Wi-Fi pole kunagi loodud selliselt töötama. WiFi-võrgu turvaliseks kasutamiseks kasutage WPA2 krüptimist ja määrake tugev parool. Ärge looge varjatud WiFi-võrku - see on tegelikult vähem turvaline.

Kuidas peita SSID arvutis kuvamise eest

SEOTUD:Kuidas blokeerida naabri WiFi-võrgu ilmumine Windowsis

Saate muuta võrgu SSID-d ainult siis, kui see on teie võrk, st teil on administraatori juurdepääs traadita ruuterile või muule seadmele, mis neid majutab. Ümbritsevad SSID-d nimetavad läheduses olevad inimesed ja ettevõtted. Kui on mõni solvav WiFi-võrgu nimi, mida te ei soovi näha, pakub Windows siiski viisi, kuidas blokeerida naabri SSID-de kuvamine võrguloendis.

Pildikrediit: Casezy idee / Shutterstock.com


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found