Windows 10 installimiseks ja kasutamiseks pole teil vaja tootenumbrit

Microsoft lubab kõigil Windows 10 tasuta alla laadida ja installida ilma tootenumbrita. See töötab ka lähitulevikus, vaid mõne väikese kosmeetikapiiranguga. Ja pärast selle installimist võite isegi maksta Windows 10 litsentsitud koopiale ülemineku eest.

Ükskõik, kas soovite installida Windows 10 Boot Campi, panna see vanasse arvutisse, mis ei sobi tasuta täiendamiseks, või luua üks või mitu virtuaalset masinat, ei pea te tegelikult sentigi maksma.

Kuidas Windows 10 alla laadida ja installida ilma võtmeta

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Esiteks peate alla laadima Windows 10. Saate selle alla laadida otse Microsoftilt ja koopia allalaadimiseks pole vaja isegi tootevõtit.

Windowsi süsteemides töötab Windows 10 allalaadimistööriist, mis aitab teil Windowsi 10 installimiseks luua USB-draivi. Kui te pole Windowsis, võite külastada Windows 10 ISO allalaadimislehte, et ISO otse alla laadida (näiteks kui installite Windows 10 Boot Campi Maci). Kui külastate seda lehte Windowsi masinas, suunab see teid hoopis allalaadimistööriista lehele.

Alustage lihtsalt installiprotsessi ja installige Windows 10 nagu tavaliselt. Üks esimestest kuvatavatest ekraanidest palub teil sisestada tootenumbri, et saaksite Windowsi aktiveerida. Kuid võite lihtsalt klõpsata akna allosas oleval lingil „Mul pole tootenumbrit” ja Windows võimaldab teil installiprotsessi jätkata. Teil võidakse paluda sisestada tootevõti ka protsessi lõpus - kui olete, otsige selle ekraani vahelejätmiseks lihtsalt sarnast väikest linki.

Kui te seda valikut ei näe, võite jätkamiseks esitada ka KMS-i kliendi seadistusvõtme. Need võtmed ei anna teile Windowsi aktiveeritud koopiat, kui te pole võtmehaldusteenusega organisatsioonis, kuid need võimaldavad teil Windowsi installiprotsessi läbida.

Selle valimisel saate installida kas „Windows 10 Home” või „Windows 10 Pro”. Pidage meeles, et kui plaanite maksta hiljem tasulise versiooni uuendamise eest, on odavam uuendada Windows 10 Home-ga, nii et võite installida Home-versiooni. Ükskõik millise versiooni valite, installitakse Windows 10 normaalselt.

Kosmeetilised piirangud

SEOTUD:Kuidas Windowsi aktiveerimine töötab?

Kui olete Windows 10 ilma võtmeta installinud, ei aktiveerita seda tegelikult. Windows 10 aktiveerimata versioonil pole aga palju piiranguid. Windows XP-ga kasutas Microsoft teie arvutile juurdepääsu keelamiseks tegelikult Windowsi Genuine Advantage'i (WGA). Nendel päevadel kaebab Windows teid vaid vähestes kosmeetilistes viisides.

Esialgu ei märka te erinevust. Lõpuks hakkab Windows teid natuke näägutama. Esiteks märkate ekraani paremas alanurgas vesimärki. Näete ka teadet „Windows pole aktiveeritud. Aktiveerige Windows kohe. " link rakenduse Seaded allosas. See on ainus näägutamise vorm, mida näete - näiteks pole hüpikaknaid.

Teiseks ei saa te muuta oma töölaua taustapilti ega seadete rakenduse ekraanil Isikupärastamine> Taust. Selle akna ülaosas näete teadet „Enne arvuti isikupärastamiseks peate Windowsi aktiveerima” ja taustapildi muutmise võimalused on hallid.

Saate siiski oma taustapilti muul viisil muuta. Näiteks võite paremklõpsata pilti File Exploreris ja valida „Set as desktop background”. Samuti võite avada pildi rakenduses Photos, klõpsata menüünuppu, klõpsata nupul „Set as” ja klõpsata nupul „Set as background”. Windows 7 viis lõpuks teid tagasi mustale taustale, kuid Windows 10 ei näi seda tehvat.

Windows 10 kaasasolevad taustapildid leiate File Exploreri kaustast C: \ Windows \ Web.

Peale nende põhiliste piirangute töötab teie Windows 10 süsteem igavesti. Vesimärgi kõrvalt pole viipasid, saate kõik süsteemivärskendused ja kõik muu on täiesti toimiv. Ainus asi, mis seda muuta võib, on Windows 10 värskendus, kuid Microsoft on alates Windows 7-st muutunud üha leebemaks.

Kuidas uuendada Windows 10 aktiveeritud versioonile

Windows 10 abil saate nüüd maksta Windowsi "mitteoriginaalse" koopia litsentsitud koopiana täiendamise eest. Avage rakendus Seaded ja minge jaotisele Värskendamine ja turvalisus> Aktiveerimine. Näete nuppu „Mine poodi”, mis viib teid Windowsi poodi, kui Windowsi litsents puudub.

Poest saate osta ametliku Windowsi litsentsi, mis aktiveerib teie arvuti. Windows 10 koduversioon maksab 120 dollarit, Pro versioon aga 200 dollarit. See on digitaalne ost ja see aktiveerib kohe teie praeguse Windowsi installi. Teil pole vaja osta füüsilist litsentsi.

Installisime siin näitena Windows 10 Professionali, nii et Windowsi pood lubab meil osta ainult 200 dollari suuruse Windows 10 Pro litsentsi.

See valik ei pruugi kõigis riikides saadaval olla. Hinnad on siin Windowsi poe USA versiooni kohta. Microsoft nõuab erinevates riikides ja valuutades erinevaid hindu.

Windows 7, 8 ja 8.1 töötasid umbes samamoodi. Microsoft lihtsalt ei lubanud teil ametlikult Windowsi ilma tootevõtmeta alla laadida ja Windowsi kaudu ei olnud võimalik täielikult litsentsitud süsteemile üle minna. See muudab selle Windows 10 puhul veelgi ahvatlevaks - näiteks saate Windows 10 oma Maci Boot Campi installida tasuta ja kui leiate, et kasutate seda sageli, saate vesimärgi eemaldamise eest kiiresti maksta, kui see on seda väärt sina. See on nagu tasuta demo ja selle abil saate testimiseks teha endale meelepäraseid virtuaalmasinaid.

Muidugi võib litsentsileping öelda, et te ei peaks seda ilma võtmeta kasutama, kuid Microsofti litsentsilepingud ütlevad igasuguseid segaseid asju. Microsofti litsentsileping keelab endiselt Windows 10 populaarsete OEM-koopiate kasutamise teie enda koostatud arvutites. Kui Microsoft ei taha, et Windows 10 aktiveerimata koopiaid kasutavad inimesed pikema aja vältel, võib see välja lasta süsteemivärskenduse, mis selle keelab.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found