Windows 7, 8 või 8.1 võtmega saate endiselt Windows 10 tasuta hankida

Microsofti tasuta Windows 10 versiooniuuenduspakkumine on läbi - või on see nii? Lisaks Microsofti hõlbustuspakkumisele on veel võimalus Windows 10 aktiveerida Windows 7, 8 või 8.1 võtmega.

Uuendus: Algselt kirjutasime selle artikli 2016. aastal, kuid see täiendamise trikk töötab endiselt 14. jaanuaril 2020.

Aastapäeva värskendusega saate endiselt kasutada vana võtit

SEOTUD:Windows 10 saate endiselt Microsofti juurdepääsetavuse saidilt tasuta hankida

Osana Windows 10 esimesest novembrikuu värskendusest 2015. aastal muutis Microsoft Windows 10 installiprogrammi plaati aktsepteerima ka Windows 7 või 8.1 võtmeid. See võimaldas kasutajatel installida Windows 10 puhta installi ja sisestada installimise ajal kehtiva Windows 7, 8 või 8.1 võtme. Seejärel teavitab Windows 10 sellest võtmest Microsofti servereid ja Windows 10 aktiveerimisserverid annavad teie arvutile "digitaalse õiguse" (nüüd "digitaalse litsentsi"), et jätkata Windows 10 tasuta kasutamist, just nagu oleksite täiendanud.

See töötab ka Windows 10-s. Isegi kui te installiprotsessi ajal võtit ei esita, võite minna jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Aktiveerimine ja sisestada siia Windows 10 või Windows 10 võtme asemel Windows 7 või 8.1. Teie arvuti saab digitaalse õiguse.

Ehkki tasuta täiendamise pakkumine on tehniliselt lõppenud, toimib see meetod endiselt kõigis Windows 10 versioonides, alates 2016. aasta aastapäeva värskendusest kuni 2019. aasta novembri värskenduseni. See töötab siis, kui installite Windows 10 installimeediumiga või sisestate võtme pärast Windows 10 installimist. Sisestage kõik Windows 7, 8 või 8.1 võtmed, mida pole varem 10-le versiooniuuenduseks kasutatud, ja Microsofti serverid annavad teie arvuti riistvarale uus digitaalne litsents, mis võimaldab teil selles arvutis jätkata Windows 10 piiramatut kasutamist.

Microsoft pole selle täiendamismeetodi kohta üldse avaldanud. On võimalik, et Microsoft keelab selle varsti, kuid on ka võimalik, et Microsoft otsib teist teed ja hoiab seda trikki, et julgustada veel pikka aega Windows 10 täiendusi.

Kuidas Windows 10 hankimiseks kasutada Windows 7, 8 või 8.1 võtit

SEOTUD:Kuidas leida kaotatud Windowsi või Office'i tootevõtmeid

See protsess on lihtne. Esiteks vajate Windows 7, 8 või 8.1 võtit. Kui teil on mõni neist, kes asub, suurepärane. Kui te seda ei tee, saate oma Windows 7, 8 või 8.1 arvutis praegu kasutatava võtme leidmiseks kasutada sellist tööriista nagu NirSofti ProduKey. Kirjuta see üles.

Enne jätkamist veenduge, et teil on oluliste failide varukoopiad. Isegi kui kavatsete värskenduse installida, võib midagi valesti minna. Alati on hea varukoopiate olemasolu, eriti uue operatsioonisüsteemi installimisel.

Looge Windows 10 installikandja, kui teil seda veel pole. Seda saate teha Microsofti Windows 10 meediumiloome tööriistaga. Valige käsk „Loo teise arvuti jaoks installikandja” ja tööriist pakub alglaaditava USB-välkmäluseadme loomist või käivitatava DVD kirjutamist.

Uuenda: Võite Microsofti veebisaidilt lihtsalt alla laadida uusima meediumiloome tööriista ja käivitada selle värskendamiseks - see uuendab teie praegust arvutit, ilma et meediumit tegelikult vaja oleks luua. Saate valida, kas soovite oma failid ja programmid säilitada või alustada värskena. Eeldades, et olete alustanud ehtsa, aktiveeritud Windows 7 või Windows 8.1 süsteemiga, annab see teile aktiveeritud Windows 10 süsteemi. See töötab siis, kui meediumiloome tööriist uuendusrežiimi teeb. (Isegi kui sellest tulenevat Windows 10 installimist ei aktiveerita, võite pärast uuendusprotsessi lõppu lihtsalt ühendada oma vana Windows 7 või Windows 8.1 võtme.)

Sisestage installikandja arvutisse, mida soovite installikandjalt uuendada, taaskäivitada ja käivitada. Installige Windows 10 tavaliselt. Võite teha uuendusinstallimise, mis hoiab teie olemasolevad failid, või puhta installi, mis pühib teie süsteemidraivi.

Kui teil palutakse sisestada võti, sisestage Windows 7, 8 või 8.1 võti. Installer aktsepteerib seda võtit ja installiprotsess jätkub tavapäraselt.

(Kui kasutate Windows 8 või 8.1 süsteemi, mille tootevõti on sisseehitatud teie süsteemi UEFI püsivara või BIOS-i, võite klõpsata ka nupul „Mul pole tootevõtit.” Windows 10 peaks võtme automaatselt üles leidma. hiljem oma UEFI püsivaras ja aktiveerige oma süsteem.)

Pärast Windows 10 installimist minge jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Aktiveerimine ja peaksite nägema, et teie arvutil on digitaalne litsents.

Kui te ei sisestanud installiprotsessi käigus võtit, võite sisestada Windows 7, 8 või 8.1 võtme otse sellesse aknasse, kui teil palutakse esitada Windows 10 võti. Windows registreerib end Microsofti serveritega ja annab teie arvutile digitaalse litsentsi Windows 10 jaoks.

See on nii lihtne. Kui soovite kunagi tulevikus Windows 10 uuesti installida, peaksite saama kasutada sama siin sisestatud Windows 7, 8 või 8.1 võtit. See võti seostatakse Microsofti serverite digitaalse litsentsiga, mis võimaldab teil jätkata Windows 10 uuesti installimist, isegi kui Microsoft selle Windows 10 omandamise meetodi keelab.

Uude arvutisse saate sisse logida ka Microsofti kontoga ja see võti seostatakse teie Microsofti kontoga, mis muudab teie digitaalse litsentsi taasaktiveerimise lihtsaks, kui teil on kunagi vaja Windows 10 hiljem uuesti installida.

Eeldades, et logite sisse Microsofti kontoga, näete siin teadet „Windows on aktiveeritud teie Microsofti kontoga lingitud digitaalse litsentsiga”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found