Windowsi tegumihaldur: täielik juhend

Windowsi tegumihaldur on võimas tööriist, mis sisaldab kasulikku teavet, alates teie süsteemi üldisest ressursikasutusest kuni üksikasjaliku statistikani iga protsessi kohta. Selles juhendis selgitatakse kõiki tegumihalduri funktsioone ja tehnilisi termineid.

See artikkel keskendub Windows 10 tegumihaldurile, kuigi suur osa kehtib ka Windows 7 kohta. Microsoft on pärast Windows 7 väljaandmist Task Managerit dramaatiliselt täiustanud.

Kuidas käivitada tegumihaldur

Windows pakub tegumihalduri käivitamiseks palju võimalusi. Vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Esc, et avada tegumihaldur klaviatuuri otsetee abil või paremklõpsake Windowsi tegumiribal ja valige „Task Manager”.

Võite ka vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete ja seejärel klõpsata ilmuval ekraanil nupul „Tegumihaldur” või leida menüü Start käsku Tegumihaldur.

Lihtne vaade

Esmakordsel käivitamisel tegumihaldur näete väikest ja lihtsat akent. Selles aknas on loetletud töölaual töötavad nähtavad rakendused, välja arvatud taustarakendused. Siit saate valida rakenduse ja selle sulgemiseks klõpsata nupul „Lõpeta ülesanne”. See on kasulik, kui rakendus ei reageeri - teisisõnu, kui see on külmunud - ja te ei saa seda tavapärasel viisil sulgeda.

Lisavalikutele juurdepääsemiseks võite selles aknas paremklõpsata ka rakendusel:

 • Vaheta: Lülituge rakenduse aknale, viies selle töölaua ette ja asetades selle fookusesse. See on kasulik, kui te pole kindel, milline aken mis rakendusega on seotud.
 • Lõpeta ülesanne: Lõpeta protsess. See töötab samamoodi nagu nupp „Lõpeta ülesanne“.
 • Käivita uus ülesanne: Avage aken Loo uus ülesanne, kus saate määrata programmi, kausta, dokumendi või veebisaidi aadressi ja Windows avab selle.
 • Alati peal: Tehke Task Manageri aken ise oma töölaua teiste akende peal alati, võimaldades teil seda kogu aeg näha.
 • Ava faili asukoht: Avage File Exploreri aken, mis näitab programmi .exe-faili asukohta.
 • Otsige veebis: Tehke Bingi otsing programmi rakenduse ja faili nimele. See aitab teil täpselt näha, mis programm on ja mida see teeb.
 • Atribuudid: Avage programmi .exe-faili aken Atribuudid. Siin saate kohandada ühilduvusvalikuid ja vaadata näiteks programmi versiooninumbrit.

Kui tegumihaldur on avatud, näete oma teavitusalal tegumihalduri ikooni. See näitab teile, kui palju protsessori (keskprotsessori) ressursse teie süsteemis praegu kasutatakse, ja saate hiirega selle üle vaadata, et näha mälu, ketast ja võrgukasutust. See on lihtne viis hoida vahelehti arvuti protsessori kasutamisel.

Süsteemse salve ikooni nägemiseks ilma, et tegumiribale ilmuks tegumihaldur, klõpsake täielikus tegumihalduri liideses suvandit Suvandid> Peida minimeerituna ja minimeerige aken Tegumihaldur.

Tegumihalduri vahelehed on selgitatud

Tegumihalduri täpsemate tööriistade nägemiseks klõpsake lihtsa vaate akna allservas nuppu „Lisateave”. Näete täielikku sakkidega liidest. Tegumihaldur mäletab teie eelistust ja avaneb tulevikus täpsema vaate jaoks. Kui soovite naasta lihtsa vaate juurde, klõpsake nuppu „Vähem üksikasju”.

Kui valitud on Rohkem üksikasju, sisaldab tegumihaldur järgmisi vahelehti:

 • Protsessid: Teie süsteemis töötavate rakenduste ja taustaprotsesside loend koos protsessori, mälu, ketta, võrgu, GPU ja muu ressursikasutuse teabega.
 • Performance: Reaalajas graafikud, mis näitavad teie süsteemi protsessori, mälu, ketta, võrgu ja GPU ressursside koguarvu. Siit leiate ka palju muid üksikasju, alates arvuti IP-aadressist kuni arvuti protsessori ja GPU mudelinimedeni.
 • Rakenduste ajalugu: Teave selle kohta, kui palju protsessoreid ja võrguressursse on rakendused teie praeguse kasutajakonto jaoks kasutanud. See kehtib ainult uute universaalse Windowsi platvormi (UWP) rakenduste - teisisõnu poodide - ja mitte traditsiooniliste Windowsi töölauarakenduste (Win32 rakendused) kohta.
 • Käivitamine: Teie käivitusprogrammide loend, mis on rakendused, mida Windows automaatselt käivitab, kui logite sisse oma kasutajakontole. Siit saate käivitusprogrammid keelata, kuigi saate seda teha ka menüüs Seaded> Rakendused> Käivitamine.
 • Kasutajad: Praegu arvutisse sisse logitud kasutajakontod, kui palju ressursse nad kasutavad ja milliseid rakendusi nad töötavad.
 • Üksikasjad: Üksikasjalikum teave teie süsteemis töötavate protsesside kohta. Põhimõtteliselt on see Windows 7 tegumihalduri traditsiooniline vahekaart Protsessid.
 • Teenused: Süsteemiteenuste haldamine. See on sama teave, mida leiate teenuse halduskonsoolilt services.msc.

Protsesside haldamine

Protsesside vahekaart näitab teie süsteemis töötavate protsesside põhjalikku loendit. Kui sortite selle nime järgi, jaguneb loend kolme kategooriasse. Rakenduste rühmas kuvatakse sama toimivate rakenduste loend, mida näete lihtsustatud vaates „Vähem üksikasju”. Kaks ülejäänud kategooriat on taustaprotsessid ja Windowsi protsessid ning need näitavad protsesse, mida tavalises lihtsustatud tegumihalduri vaates ei kuvata.

Näiteks kuvatakse taustaprotsesside loendis sellised tööriistad nagu Dropbox, viirusetõrjeprogramm, taustauuenduse protsessid ja teavitusala (süsteemse salve) ikoonidega riistvara utiliidid. Windowsi protsessid hõlmavad mitmesuguseid protsesse, mis on Windowsi opsüsteemi osa, ehkki mõned neist ilmuvad mingil põhjusel selle asemel jaotises „Taustaprotsessid”.

Saate teha toimingute kuvamiseks protsessil paremklõps. Kontekstimenüüs näete järgmisi valikuid.

 • Laienda: Mõnes rakenduses, näiteks Google Chrome'is, on siin mitu protsessi. Teistel rakendustel on mitu akent, mis on osa ühest protsessist. Võite valida laienduse, topeltklõpsake protsessi või klõpsake vasakul asuvat noolt, et näha kogu protsesside gruppi eraldi. See valik kuvatakse ainult siis, kui paremklõpsate rühmal.
 • Ahenda: Ahenda laiendatud rühm.
 • Lõpeta ülesanne: Lõpeta protsess. Võite klõpsata ka loendi all oleval nupul „Lõpeta ülesanne“.
 • Taaskäivita: See suvand kuvatakse ainult siis, kui paremklõpsate Windows Exploreris. See võimaldab teil ülesande lihtsalt lõpetamise asemel taaskäivitada explorer.exe. Windowsi vanemates versioonides peate Windowsi töölaua, tegumiriba või menüü Start probleemide lahendamiseks ülesande Explorer.exe lõpetama ja seejärel käsitsi käivitama. Nüüd saate seda taaskäivitamise võimalust lihtsalt kasutada.
 • Ressursi väärtused: Võimaldab teil valida, kas soovite näha mälu, ketta ja võrgu protsentuaalset või täpset väärtust. Teisisõnu saate valida, kas soovite näha täpset mälumahtu MB-des või protsentuaalselt teie süsteemi mälurakendustest.
 • Loo prügifail: See on programmeerijate silumisvahend. See jäädvustab hetkeseisu programmi mälust ja salvestab selle kettale.
 • Minge üksikasjadesse: Minge vahekaardil Üksikasjad toimingu juurde, et näha üksikasjalikumat tehnilist teavet.
 • Ava faili asukoht: Avage File Explorer, kui valitud on protsessi .exe-fail.
 • Otsige veebis: Otsige Bingilt protsessi nime.
 • Atribuudid: Vaadake protsessiga seotud .exe-faili akna Atribuudid.

Te ei tohiks ülesandeid lõpetada, kui te ei tea, mida see ülesanne teeb. Paljud neist ülesannetest on taustaprotsessid, mis on olulised Windowsi enda jaoks. Neil on sageli segased nimed ja nende tegemiseks peate võib-olla tegema veebiotsingu. Meil on terve rida, mis selgitab, mida erinevad protsessid teevad, alates conhost.exe kuni wsappx.

Sellel vahekaardil kuvatakse ka üksikasjalik teave iga protsessi ja nende kombineeritud ressursikasutuse kohta. Võite paremklõpsata loendi ülaosas pealkirjadel ja valida veerud, mida soovite näha. Igas veerus olevad väärtused on värvikoodiga ja tumedam oranž (või punane) värv näitab ressursside suuremat kasutamist.

Selle järgi sortimiseks võite veerul klõpsata - näiteks klõpsake veerul Protsessor, et näha jooksvaid protsesse, mis on järjestatud protsessori kasutamise järgi, kus ülaosas on suurimad protsessorihogid. Veeru ülaosas kuvatakse ka kõigi teie süsteemi protsesside kogu ressursikasutus. Veergude järjestuse muutmiseks lohistage veerge. Saadaval on veerud:

 • Tüüp: Protsessi kategooria, milleks on rakendus, taustaprotsess või Windowsi protsess.
 • Staatus: Kui mõni programm näib olevat külmutatud, kuvatakse siin teade „Ei reageeri”. Programmid hakkavad mõnikord reageerima mõne aja pärast ja jäävad mõnikord külmunud. Kui Windows on energia säästmiseks programmi peatanud, kuvatakse selles veerus roheline leht. Kaasaegsed UWP-rakendused võivad energia säästmiseks peatada ja Windows võib peatada ka traditsioonilised töölauarakendused.
 • Kirjastaja: Programmi väljaandja nimi. Näiteks kuvab Chrome teksti „Google Inc.” ja Microsoft Wordis kuvatakse „Microsoft Corporation”.
 • PID: Protsessi identifitseerimisnumber, mille Windows on protsessiga seostanud. Protsessi ID-d võivad kasutada teatud funktsioonid või süsteemi utiliidid. Windows määrab iga kord programmi käivitamisel ainulaadse protsessi ID ja protsessi ID on viis eristada mitut töötavat protsessi, kui töötab sama programmi mitu eksemplari.
 • Protsessi nimi: Protsessi failinimi. Näiteks on File Explorer explorer.exe, Microsoft Word on WINWORD.EXE ja tegumihaldur ise on Taskmgr.exe.
 • Käsurida: Protsessi käivitamiseks kasutatud täielik käsurida. See näitab protsessi .exe-faili täielikku teed (näiteks „C: \ WINDOWS \ Explorer.EXE”) ja kõiki programmi käivitamiseks kasutatud käsureavalikuid.
 • Protsessor: Protsessi protsessori kasutamine protsentides teie saadaolevatest protsessori ressurssidest.
 • Mälu: Teie süsteemi praeguse füüsilise töömälu maht, mida kuvatakse MB-des või GB-des.
 • Ketas: Protsessi genereeritav kettategevus, kuvatakse MB / s. Kui protsess ei loe praegu kettalt ega kirjuta kettale, kuvatakse sellel 0 MB / s.
 • Võrk: Protsessi võrgukasutus praeguses põhivõrgus, kuvatakse Mbps-des.
 • GPU: GPU (graafikaprotsessori) ressursid, mida protsess kasutab, kuvatakse protsendina GPU saadaolevatest ressurssidest.
 • GPU mootor: GPU seade ja mootor, mida protsess kasutab. Kui teie süsteemis on mitu GPU-d, näitab see teile, millist GPU-d protsess kasutab. Vahekaardilt Performance saate vaadata, milline number („GPU 0” või „GPU 1” on seotud millise füüsilise GPU-ga.
 • Toite kasutamine: Protsessi hinnanguline energiatarbimine, võttes arvesse selle praegust protsessori, ketta ja GPU aktiivsust. Näiteks võib see öelda „Väga madal”, kui protsess ei kasuta palju ressursse, või „Väga kõrge”, kui protsess kasutab palju ressursse. Kui see on kõrge, tähendab see, et see kasutab rohkem elektrit ja lühendab teie aku eluiga, kui teil on sülearvuti.
 • Elektritarbimise trend: Hinnanguline mõju energiakasutusele ajas. Veerg Energiakasutus näitab lihtsalt praegust energiatarbimist, kuid see veerg jälgib aja jooksul energiatarbimist. Näiteks kui programm kasutab aeg-ajalt palju energiat, kuid ei kasuta praegu palju, võib see energiatarbimise veerus öelda „Väga madal” ja veeru „Energiakasutuse trend” väärtus „Suur” või „Mõõdukas”.

Kui paremklõpsate pealkirjadel, näete ka menüüd "Ressursiväärtused". See on sama valik, mis kuvatakse siis, kui paremklõpsate üksikul protsessil. Sõltumata sellest, kas pääsete sellele suvandile paremklõpsates üksikule protsessile, muudab see alati seda, kuidas kõik loendis olevad protsessid kuvatakse.

Tegumihalduri menüüvalikud

Tegumihalduri menüüribal on ka mõned kasulikud valikud:

 • Fail>Käivita uus ülesanne: Käivitage programm, kaust, dokument või võrguressurss, sisestades selle aadressi. Programmi administraatorina käivitamiseks võite märkida ka valiku „Selle ülesande loomine administraatoriõigustega”.
 • Valikud>Alati peal: Tegumihalduri aken on alati teiste akende kohal, kui see valik on lubatud.
 • Valikud>Minimeerige kasutamisel: Tegumihaldur minimeeritakse alati, kui paremklõpsate protsessil ja valite käsu „Lülitumine”. Vaatamata paaritu nimele on see kõik see valik.
 • Valikud>Peida minimeerituna: Kui valite selle valiku, klõpsake nupul Minimeeri, kui klõpsate nupul Minimeeri, töötab tegumihaldur teadete alal (süsteemses salves).
 • Vaade>Värskenda kohe: Värskendage kohe tegumihalduris kuvatud andmeid.
 • Vaade>Värskendamise kiirus: Valige, kui sageli värskendatakse tegumihalduris kuvatud andmeid: kõrge, keskmine, madal või peatatud. Kui valitud on Peatatud, ei värskendata andmeid enne, kui valite suurema sageduse või klõpsate käsul Värskenda kohe.
 • Vaade>Grupeerige tüübi järgi: Kui see valik on lubatud, rühmitatakse vahekaardil Protsessid olevad protsessid kolme kategooriasse: Rakendused, Taustaprotsessid ja Windowsi protsessid. Kui see valik on keelatud, kuvatakse neid loendis segamini.
 • Vaade>Laienda kõik: Laiendage loendis kõiki protsessigruppe. Näiteks kasutab Google Chrome mitut protsessi ja neid näidatakse kombineerituna grupiga „Google Chrome”. Üksikuid protsessigruppe saate laiendada, klõpsates ka nende nimest vasakul asuvat noolt.
 • Vaade>Ahenda kõik: Ahenda loendis kõik protsessirühmad. Näiteks kuvatakse kõik Google Chrome'i protsessid lihtsalt Google Chrome'i kategoorias.

Jõudlusteabe vaatamine

Vahekaart Toimivus näitab reaalajas graafikuid, mis näitavad süsteemiressursside, nagu protsessor, mälu, ketas, võrk ja GPU, kasutamist. Kui teil on mitu ketast, võrguseadet või GPU-d, näete neid kõiki eraldi.

Vasakul paanil näete väikeseid graafikuid ja paremal paanil suurema graafiku kuvamiseks võite klõpsata suvandil. Graafik näitab ressursikasutust viimase 60 sekundi jooksul.

Lisaks ressursside teabele kuvatakse lehel Toimivus teavet teie süsteemi riistvara kohta. Siin on vaid mõned asjad, mida erinevad ruudud lisaks ressursikasutusele näitavad:

 • Protsessor: Teie protsessori nimi ja mudeli number, selle kiirus, selles olevate südamike arv ja kas riistvara virtualiseerimise funktsioonid on lubatud ja saadaval. See näitab ka teie süsteemi "uptime", mis näitab, kui kaua teie süsteem on töötanud pärast selle viimast käivitamist.
 • Mälu: Kui palju RAM-i teil on, selle kiirus ja mitu teie emaplaadi RAM-i pesa on kasutatud. Samuti näete, kui suur osa teie mälust on praegu vahemällu salvestatud andmetega täidetud. Windows nimetab seda "ooterežiimiks". Need andmed on valmis ja ootavad, kui teie süsteem seda vajab, kuid Windows tühistab vahemällu salvestatud andmed automaatselt ja vabastab ruumi, kui see vajab teise ülesande jaoks rohkem mälu.
 • Ketas: Kettaseadme nimi ja mudeli number, suurus ning praegune lugemis- ja kirjutamiskiirus.
 • WiFi või Ethernet: Windows näitab siin võrguadapteri nime ja selle IP-aadresse (nii IPv4 kui ka IPv6 aadresse). WiFi-ühenduse korral näete ka praegusel ühendusel kasutatavat Wi-Fi-standardit - näiteks 802.11ac.
 • GPU: GPU paanil on eraldi graafikud erinevat tüüpi tegevuste jaoks - näiteks 3D vs video kodeerimine või dekodeerimine. GPU-l on oma sisseehitatud mälu, nii et see näitab ka GPU mälukasutust. Siit näete ka oma GPU nime ja mudeli numbrit ning graafikadraiveri versiooni, mida see kasutab. GPU kasutamist saate jälgida otse tegumihaldurist ilma kolmanda osapoole tarkvarata.

Võite selle muuta ka väiksemaks aknaks, kui soovite seda kogu aeg ekraanil näha. Lihtsalt topeltklõpsake parempoolse paani tühja tühiku kohta ja saate selle graafikuga hõljuva, alati peal oleva akna. Selle režiimi lubamiseks võite diagrammi paremklõpsata ja valida „Graafiku kokkuvõtte vaade”.

Akna allosas olev nupp „Ava ressursimonitor” avab ressursimonitori tööriista, mis annab üksikasjalikumat teavet GPU, mälu, ketta ja võrgu kasutamise kohta üksikute käimasolevate protsesside kohta.

Rakenduste ajaloo vaatamine

Vahekaart Rakenduste ajalugu kehtib ainult universaalse Windowsi platvormi (UWP) rakendustele. See ei näita teavet traditsiooniliste Windowsi töölauarakenduste kohta, nii et enamik inimesi ei pea seda liiga kasulikuks.

Akna ülaosas näete kuupäeva, mil Windows alustas ressursikasutuse andmete kogumist. Loendis kuvatakse UWP-rakendused ning protsessori aja ja võrgutegevuse hulk, mida rakendus on sellest kuupäevast alates loonud. Võite paremklõpsata siin pealkirjadel, et lubada veel paar võimalust võrgutegevuse kohta ülevaate saamiseks:

 • Protsessori aeg: Protsessori poolt selle aja jooksul kasutatud aeg.
 • Võrk: Kogu selle aja jooksul programmi kaudu võrgu kaudu edastatud andmete koguarv.
 • Mõõdetud võrk: Mõõdetud võrkude kaudu edastatud andmete hulk. Andmete salvestamiseks võite selle määrata võrguks, mis on mõõdetud. See valik on mõeldud võrkudele, mille andmeid on piiratud, näiteks mobiilsidevõrgu jaoks, millele te lõite.
 • Plaatide värskendused: Andmemaht, mille programm on alla laadinud, et kuvada värskendatud reaalajas paanid Windows 10 menüüs Start.
 • Mõõdetud võrk: Mõõtmata võrkude kaudu edastatud andmete hulk.
 • Allalaadimised: Programmi allalaaditud andmemaht kõigis võrkudes.
 • Üleslaadimised: Programmi üleslaaditud andmemaht kõigis võrkudes.

Startup-rakenduste juhtimine

Vahekaart Startup on Windows 10 sisseehitatud käivitusprogrammide haldur. Selles on loetletud kõik rakendused, mida Windows teie praeguse kasutajakonto jaoks automaatselt käivitab. Näiteks kuvatakse siin nii Startup kausta kui ka Windowsi registris käivitamiseks määratud programmid.

Käivitusprogrammi keelamiseks paremklõpsake seda ja valige käsk „Keela” või valige see ja klõpsake nuppu „Keela”. Selle uuesti lubamiseks klõpsake selle asemel kuvataval valikul „Luba”. Samuti saate käivitamisprogrammide haldamiseks kasutada liidest Seaded> Rakendused> Startup.

Akna paremas ülanurgas näete mõnes süsteemis märget „Viimane BIOS-i aeg”. See näitab, kui kaua kulus teie BIOS-il (või UEFI püsivara) riistvara lähtestamiseks, kui te viimati oma arvuti käivitasite.Seda ei kuvata kõigis süsteemides. Te ei näe seda, kui teie arvuti BIOS ei teavita seekord Windowsi.

Nagu tavaliselt, saate paremklõpsata päistel ja lubada täiendavad veerud. Veerud on:

 • Nimi: Programmi nimi.
 • Kirjastaja: Programmi väljaandja nimi.
 • Staatus: Siin kuvatakse „Lubatud”, kui programm käivitub sisselogimisel automaatselt. Siin kuvatakse „Keelatud”, kui olete käivitusülesande keelanud.
 • Käivitamise mõju: Prognoos selle kohta, kui palju protsessorit ja kettaressursse programm käivitamisel kasutab. Windows mõõdab ja jälgib seda taustal. Kerge programm näitab „Madal” ja raske programm - „Kõrge”. Puudega programmides kuvatakse teade „Puudub”. Saate alglaadimisprotsessi kiirendada rohkem, kui keelate „suure” käivitusmõjuga programmid, kui „madala” mõjuga programmid.
 • Käivitamise tüüp: See näitab, kas programm käivitub registrikirje ("register") tõttu või seetõttu, et see on teie käivituskaustas ("kaust").
 • Ketta sisend / väljund käivitamisel: Ketas, mida programm käivitamisel sooritab, MB-des. Windows mõõdab ja salvestab selle iga alglaadimise.
 • CPU käivitamisel: Protsessori kasutatav aeg, mida programm käivitamisel kasutab, millisekundites. Windows mõõdab ja salvestab selle käivitamisel.
 • Jooks nüüd: Kui käivitusprogramm töötab, ilmub siia sõna „Running“. Kui selles veerus kuvatakse programmi kirje, on programm ise sulgenud või olete selle ise sulgenud.
 • Keelatud aeg: Keelatud käivitusprogrammide korral kuvatakse siin programmi keelamise kuupäev ja kellaaeg
 • Käsurida: See näitab täielikku käsurida, millega käivitusprogramm käivitab, sealhulgas kõik käsurea suvandid.

Kasutajate kontrollimine

Vahekaardil Kasutajad kuvatakse sisselogitud kasutajate ja nende käimasolevate protsesside loend. Kui olete ainus inimene, kes on oma Windowsi arvutisse sisse logitud, näete siin ainult oma kasutajakontot. Kui teised inimesed on sisse loginud ja lukustanud oma seansid ilma välja logimata, näete ka neid - lukustatud seansid kuvatakse kui „Ühendatud”. See näitab ka keskseadet, mälu, ketast, võrku ja muid süsteemiressursse, mida kasutavad protsessid, mis töötavad iga Windowsi kasutajakonto all.

Kasutajakonto saate lahti ühendada, paremklõpsates seda ja valides käsku „Katkesta ühendus” või sundides seda välja logima, paremklõpsates seda ja valides „Logi välja”. Valik Katkesta ühendus katkestab töölauaühenduse, kuid programmid töötavad jätkuvalt ja kasutaja saab uuesti sisse logida - näiteks töölaua seansi lukustamiseks. Sisselogimisvalik lõpetab kõik protsessid, näiteks Windowsi väljalogimise.

Siit saate ka teise kasutajakonto protsesse hallata, kui soovite lõpetada teisele töötavale kasutajakontole kuuluva ülesande.

Kui paremklõpsate pealkirjadel, on saadaval järgmised veerud:

 • ID: Igal sisselogitud kasutajakontol on oma seansi ID-number. Seanss “0” on reserveeritud süsteemiteenustele, samas kui teised rakendused võivad luua oma kasutajakontod. Tavaliselt ei pea te seda numbrit teadma, seega on see vaikimisi peidetud.
 • Seanss: Seansi tüüp see on. Näiteks öeldakse „Konsool”, kui sellele pääseb juurde teie kohalikus süsteemis. See on eelkõige kasulik serverisüsteemidele, kus töötab kaugtöölaudu.
 • kliendi nimi: Seansile juurdepääsu saamiseks kaugkliendisüsteemi nimi, kui sellele pääseb juurde kaugjuurdepääsu korral.
 • Staatus: Seansi olek - näiteks kui kasutaja seanss on lukustatud, ütleb olek „Ühenduseta”.
 • Protsessor: Kasutaja protsessides kasutatud kogu protsessor.
 • Mälu: Kasutaja protsessides kasutatud kogu mälu.
 • Ketas: Kogu kasutaja kettaga seotud tegevus, mis on seotud kasutaja protsessidega.
 • Võrk: Kogu võrguaktiivsus kasutaja protsessidest.

Üksikasjalike protsesside haldamine

See on kõige üksikasjalikum paan Tegumihaldur. See on nagu vahekaart Protsessid, kuid see annab rohkem teavet ja näitab kõigi teie süsteemi kasutajakontode protsesse. Kui olete kasutanud Windows 7 tegumihaldurit, näib see teile tuttav; see on sama teave, mida kuvatakse vahekaardil Protsessid Windows 7-s.

Lisavalikutele juurdepääsemiseks saate protsessidel paremklõpsata siin:

 • Lõpeta ülesanne: Lõpeta protsess. See on sama valik, mis asub tavalisel vahekaardil Protsessid.
 • Lõpeta protsessipuu: Lõpeta protsess ja kõik protsessi loodud protsessid.
 • Määra prioriteet: Määrake protsessi prioriteet: madal, alla normaalse, normaalne, üle normi, kõrge ja reaalajas. Protsessid algavad tavapärase prioriteediga. Madalam prioriteet sobib ideaalselt taustaprotsesside jaoks ja kõrgem prioriteet töölaua protsesside jaoks. Microsoft ei soovita siiski reaalajas prioriteediga segi ajada.
 • Määra afiinsus: Määrake protsessi protsessori afiinsus - teisisõnu, millisel protsessoril protsess töötab. Vaikimisi töötavad protsessid kõigis teie süsteemi protsessorites. Selle abil saate protsessi piirata konkreetse protsessoriga. Näiteks on see mõnikord kasulik vanade mängude ja muude programmide puhul, mis eeldavad, et teil on ainult üks protsessor. Isegi kui teie arvutis on üks protsessor, kuvatakse iga tuum eraldi protsessorina.
 • Analüüsige ooteahelat: Saate vaadata, milliseid lõime protsessides ootab. See näitab teile, millised protsessid ja lõimed ootavad mõne muu protsessi kasutatava ressursi kasutamist, ning on programmeerijatele kasulik silumisvahend hangide diagnoosimiseks.
 • UAC-i virtualiseerimine: Lubage või keelake kasutajakonto kontrolli virtualiseerimine protsessi jaoks. See funktsioon parandab rakendusi, mis vajavad administraatori juurdepääsu, virtualiseerides nende juurdepääsu süsteemifailidele, suunates nende faili ja registri juurdepääsu teistele kaustadele. Seda kasutavad peamiselt vanemad programmid - näiteks Windows XP-aegsed programmid -, mis pole kirjutatud Windowsi tänapäevaste versioonide jaoks. See on arendajatele silumisvalik ja te ei peaks seda muutma.
 • Loo prügifail: Jäädvustage hetkepilt programmi mälust ja salvestage see kettaleSee on programmeerijatele kasulik silumisvahend.
 • Ava faili asukoht: Avage File Exploreri aken, kus kuvatakse protsessi käivitatav fail.
 • Otsingvõrgus: Tehke Bingi otsing protsessi nimele.
 • Atribuudid: Vaadake protsessi .exe-faili atribuutide akent.
 • Ava teenus (ed): Kuvage vahekaardil Teenused protsessiga seotud teenused. See on eriti kasulik svchost.exe protsesside jaoks. Teenused tõstetakse esile.

Kui paremklõpsate pealkirjadel ja valite „Kuva veerud“, näete palju pikemat loendit teabest, mida saate siin kuvada, sealhulgas palju suvandeid, mis pole vahekaardil Protsessid saadaval.

Kõik võimalikud veerud tähendavad järgmist.

 • Pakendi nimi: Universaalse Windowsi platvormi (UWP) rakenduste puhul kuvatakse selles rakenduse paketi nimi, kust protsess pärineb. Teiste rakenduste puhul on see veerg tühi. UWP-rakendusi levitatakse tavaliselt Microsofti poe kaudu.
 • PID: Selle protsessiga seotud kordumatu protsessi ID-number. See on seotud protsessi, mitte programmiga - näiteks kui sulgete programmi ja avate selle uuesti, on uuel programmiprotsessil uus protsessi ID number.
 • Staatus: See näitab, kas protsess töötab või on energia säästmiseks peatatud. Windows 10 peatab alati UWP-rakendused, mida te süsteemiressursside säästmiseks ei kasuta. Samuti saate kontrollida, kas Windows 10 peatab tavapärased töölauaprotsessid.
 • Kasutajanimi: Protsessi käivitava kasutajakonto nimi. Siin näete sageli süsteemi kasutajakonto nimesid, näiteks SYSTEM ja LOCAL SERVICE.
 • Seansi ID: Protsessi käivitava kasutaja seansiga seotud kordumatu number. See on sama number, mis kuvatakse kasutaja jaoks vahekaardil Kasutajad.
 • Tööobjekti ID: „Tööobjekt, milles protsess töötab“. Tööobjektid on protsesside rühmitamise viis, et neid saaks rühmana hallata.
 • Protsessor: Protsessori ressursside protsent, mida protsess praegu kõigis protsessorites kasutab. Kui miski muu ei kasuta protsessori aega, näitab Windows siin süsteemi tühikäigu protsessi. Teisisõnu, kui süsteemi tühikäigu protsess kasutab 90% teie protsessori ressurssidest, tähendab see, et teie süsteemi muud protsessid kasutavad kokku 10% ja see oli 90% ajast tühikäigul.
 • Protsessori aeg: Protsessi kogu aeg (sekundites), mida protsess kasutab alates selle käivitamisest. Kui protsess sulgub ja taaskäivitub, lähtestatakse see. See on hea viis tuvastada protsessoreid näljaseid protsesse, mis võivad hetkel jõude olla.
 • Tsükkel: Protsessori tsüklite protsent, mida protsess praegu kõigis protsessorites kasutab. Pole täpselt teada, kuidas see CPU veerust erineb, kuna Microsofti dokumentatsioon seda ei seleta. Kuid selle veeru numbrid on üldiselt CPU veeruga üsna sarnased, seega on tõenäoliselt sarnane teave erinevalt mõõdetud.
 • Töökomplekt (mälu): Protsessis praegu kasutatava füüsilise mälu maht.
 • Töökomplekti tipp (mälu): Protsessis kasutatud füüsilise mälu maksimaalne maht.
 • Töökomplekti delta (mälu): Töökomplekti mälu muutus siin andmete viimasest värskendamisest.
 • Mälu (aktiivne privaatne töökomplekt): Protsessis kasutatud füüsilise mälu maht, mida muud protsessid ei saa kasutada. Protsessid salvestavad mõned andmed vahemällu, et teie RAM-i paremini ära kasutada, kuid võivad sellest mäluruumist kiiresti loobuda, kui mõni teine ​​protsess seda vajab. See veerg välistab peatatud UWP-protsesside andmed.
 • Mälu (privaatne töökomplekt): Protsessis kasutatud füüsilise mälu maht, mida muud protsessid ei saa kasutada. See veerg ei välista peatatud UWP-protsesside andmeid.
 • Mälu (jagatud töökomplekt): Protsessis kasutatud füüsilise mälu hulk, mida muud protsessid saavad vajadusel kasutada.
 • Kohustuse suurus: Virtuaalse mälu maht, mida Windows protsessile reserveerib.
 • Paagiline bassein: Leheküljega tuuma mälu maht, mille Windowsi kernel või draiverid selle protsessi jaoks eraldavad. Operatsioonisüsteem saab neid andmeid vajaduse korral lehitsemisfaili teisaldada.
 • NP bassein: Mittekülvitava kerneli mälu maht, mille Windowsi kernel või draiverid selle protsessi jaoks eraldavad. Operatsioonisüsteem ei saa neid andmeid külvefaili teisaldada.
 • Lehe vead: Protsessi käigus käivitatud lehe vigade arv. Need ilmnevad siis, kui programm üritab juurde pääseda mälule, mida ta pole sellele veel eraldanud, ja see on normaalne.
 • PF Delta: Lehe vigade arvu muutus pärast viimast värskendamist.
 • Põhiprioriteet: Protsessi prioriteet - näiteks võib see olla madal, normaalne või kõrge. Windows seab prioriteediks suuremate prioriteetidega ajastamise protsessid. Kiireloomulistel süsteemi taustülesannetel võib olla madal prioriteet võrreldes näiteks töölaua programmiprotsessidega.
 • Käepidemed: Käepidemete praegune arv protsessi objektitabelis. Käepidemed tähistavad süsteemi ressursse, näiteks faile, registrivõtmeid ja lõime.
 • Niidid: Protsessi aktiivsete lõimede arv. Iga protsess käivitab ühe või mitu lõime ja Windows eraldab neile protsessori aja. Protsessi lõimed jagavad mälu.
 • Kasutaja objektid: Protsessi poolt kasutatud „aknahalduri objektide” arv. See hõlmab aknaid, menüüsid ja kursoreid.
 • GDI objektid: Protsessis kasutatud graafikaseadme liidese objektide arv. Neid kasutatakse kasutajaliidese joonistamiseks.
 • I / O loeb: Protsessi algusest peale tehtud lugemisoperatsioonide arv. I / O tähistab sisendit / väljundit. See hõlmab faili, võrgu ja seadme sisendit / väljundit.
 • I / O kirjutab: Protsessi algusest peale tehtud kirjutamistoimingute arv.
 • I / O muu: Protsessi algusest peale tehtud lugemata ja kirjutamata toimingute arv. Näiteks hõlmab see juhtimisfunktsioone.
 • I / O loeb baiti: Protsessi algusest peale loetud baitide koguarv.
 • I / O kirjutavad baidid: Protsessi algusest peale kirjutatud baitide koguarv.
 • I / O muud baidid: Lugemata ja kirjutamata sisend- / väljundoperatsioonides kasutatud baitide koguarv pärast protsessi algust.
 • Pildi tee nimi: Protsessi käivitatava faili täielik tee.
 • Käsurida: Täpne käsurida, millega protsess käivitati, sealhulgas käivitatav fail ja kõik käsurea argumendid.
 • Operatsioonisüsteemi kontekst: Minimaalne operatsioonisüsteem, millega programm ühildub, kui rakenduse manifestifailis on teavet. Näiteks võivad mõned rakendused öelda „Windows Vista”, mõned „Windows 7” ja teised „Windows 8.1”. Enamik ei kuva selles veerus üldse midagi.
 • Platvorm: Kas see on 32- või 64-bitine protsess.
 • Kõrgendatud: Kas protsess töötab kõrgendatud režiimis - teisisõnu administraatori õigustega - või mitte. Iga protsessi puhul näete kas „Ei” või „Jah”.
 • UAC-i virtualiseerimine: Kas kasutajakonto kontrolli virtualiseerimine on protsessi jaoks lubatud. See virtualiseerib programmi juurdepääsu registrile ja failisüsteemile, võimaldades Windowsi vanematele versioonidele mõeldud programmidel töötada ilma administraatori juurdepääsuta. Suvandite hulka kuuluvad Enabled, Disabled ja Not Allowed - protsesside jaoks, mis nõuavad süsteemile juurdepääsu.
 • Kirjeldus: Inimloetav protsessi kirjeldus selle .exe-failist. Näiteks on chrome.exe kirjeldus „Google Chrome” ja explorer.exe kirjeldus „Windows Explorer”. See on sama nimi, mida kuvatakse vahekaardi Protsessid veerus Nimi.
 • Andmete käivitamise vältimine: Kas protsessis on andmete käivitamise vältimine (DEP) lubatud või mitte. See on turvafunktsioon, mis aitab kaitsta rakendusi rünnakute eest.
 • Ettevõtte kontekst: Domeenidel näitab see, millises ettevõtte kontekstis rakendus töötab. See võib olla ettevõtte domeeni kontekstis, kus on juurdepääs ettevõtte ressurssidele, kontekstis „Isiklik” ilma juurdepääsuta tööressurssidele või Windowsi süsteemiprotsesside puhul „Vabastatud”.
 • Võimsuse piiramine: Kas võimsuse piiramine on protsessi jaoks lubatud või keelatud. Windows gaasib teatud rakendusi automaatselt, kui te neid aku säästmiseks ei kasuta. Rakendusest Seaded saate juhtida, milliseid rakendusi hajutatakse.
 • GPU: Protsessis kasutatud GPU-ressursside protsent - või täpsemalt kõigi GPU-mootorite kõrgeim kasutus.
 • GPU mootor: GPU mootor, mida protsess kasutab - või täpsemalt GPU mootor, mida protsess kõige rohkem kasutab. GPU-de ja nende mootorite loendi leiate vahekaardilt Performance (GPU). Näiteks isegi kui teil on ainult üks GPU, on sellel tõenäoliselt 3D-renderdamiseks, video kodeerimiseks ja video dekodeerimiseks erinevad mootorid.
 • Pühendatud GPU mälu: Protsessori kõigi GPU-de jaoks kasutatava GPU-mälu kogusumma. GPU-del on oma spetsiaalne videomälu, mis on sisse ehitatud eraldi GPU-dele ja reserveeritud osa tavapärasest süsteemimälust pardal asuvatel GPU-del.
 • Jagatud GPU mälu: Protsessi kasutatava GPU-ga jagatud süsteemimälu kogusumma. See viitab andmetele, mis on salvestatud teie süsteemi tavalisse RAM-i, mida jagatakse GPU-ga, mitte andmetele, mis on salvestatud teie GPU spetsiaalsesse sisseehitatud mällu.

Töö teenustega

Vahekaardil Teenused kuvatakse teie Windowsi süsteemi süsteemiteenuste loend. Need on Windowsi käivitatavad taustülesanded, isegi kui ühtegi kasutajakontot pole sisse logitud. Neid juhib Windowsi operatsioonisüsteem. Sõltuvalt teenusest võidakse see käivitada automaatselt käivitamisel või ainult vajadusel.

Paljud teenused on osa Windows 10-st. Näiteks laadib Windows Update'i teenus alla värskendused ja heli eest vastutab Windows Audio teenus. Muud teenused installivad kolmanda osapoole programmid. Näiteks installib NVIDIA oma graafikadraiverite osana mitu teenust.

Nende teenustega ei tohiks jamada, kui te ei tea, mida teete. Kuid kui paremklõpsate neid, näete teenuse käivitamise, peatamise või taaskäivitamise võimalusi. Samuti saate valida Interneti-otsingu kohta teenuse kohta teabe otsimiseks Bingi otsingu otsingu või vahekaardil Üksikasjad töötava teenusega seotud protsessi kuvamiseks nupu „Ava üksikasjad”. Paljudel teenustel on nendega seotud protsess “svchost.exe”.

Teenuse paani veerud on järgmised:

 • Nimi: Teenusega seotud lühinimi
 • PID: Teenusega seotud protsessi identifitseerimisnumber.
 • Kirjeldus: Pikem nimi, mis annab rohkem teavet selle kohta, mida teenus teeb.
 • Staatus: Kas teenus on peatatud või töötab.
 • Grupp: Rühm, kus teenus on, kui see on kohaldatav. Windows laadib käivitamisel korraga ühe teenusegrupi. Teenusegrupp on kogum sarnaseid teenuseid, mis laaditakse rühmana.

Nende teenuste kohta lisateabe saamiseks klõpsake akna allservas linki „Ava teenused”. See tegumihalduri paan on igatahes lihtsalt vähem võimas teenuste haldamise tööriist.

Protsessikuurija: võimsam tegumihaldur

Kui sisseehitatud Windowsi tegumihaldur pole teie jaoks piisavalt võimas, soovitame kasutada Process Explorerit. See on Microsofti tasuta programm; see on osa kasulike süsteemitööriistade komplektist SysInternals.

Process Explorer on täis funktsioone ja teavet, mida Task Manager ei sisalda. Saate vaadata, millises programmis konkreetne fail on avatud, ja avada näiteks fail. Vaikevaates on ka lihtne näha, millised protsessid millised muud protsessid on avanud. Lisateabe saamiseks vaadake meie põhjalikku mitmeosalist juhendit Process Exploreri kasutamiseks.

SEOTUD:Protsessi Exploreri mõistmine


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found