Mis on SmartScreen ja miks see minu arvutis töötab?

Windows 10 sisaldab funktsiooni SmartScreen, mis aitab teie arvutit kaitsta allalaaditud pahavara ja pahatahtlike veebisaitide eest. Selle funktsiooni eest vastutab tegumihalduris kuvatav protsess „SmartScreen” - failinimega „smartscreen.exe”.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on SmartScreen?

SEOTUD:Kuidas SmartScreeni filter töötab Windows 8 ja 10?

SmartScreen lisati Windows 8 jaoks ja seda on Windows 10-s täiustatud. Kui laadite alla rakenduse või faili, kontrollib SmartScreeni filter Microsofti andmebaasi. Kui faili on varem nähtud ja see on teadaolevalt ohutu - näiteks kui laadite alla Chrome'i või iTunes'i installiprogrammi, lubab SmartScreen sellel töötada. Kui seda on varem nähtud ja teadaolevalt ohtlik pahavara, blokeerib SmartScreen selle. Kui seda pole varem nähtud ja Windows pole kindel, kas see on ohutu, takistab Windows rakenduse käivitamist ja hoiatab, et see võib olla ohtlik, kuid laseb sellest hoiatusest mööda minna.

Seda teenust kasutatakse ka pahatahtliku veebisisu blokeerimiseks rakendustes Microsoft Edge ja Store. Kuid opsüsteemi SmartScreen protsess aitab teid kaitsta, olenemata sellest, millist rakendust failide allalaadimiseks kasutate. See aitab isegi siis, kui kasutate brauserina Google Chrome'i või Mozilla Firefoxi või laadite failid alla mõne muu rakendusega.

SEOTUD:Mis on "käivitatav antivara teenus" ja miks see minu arvutis töötab?

SmartScreen on lisaks Windows Defenderile veel üks turbekiht, mida esindab teie arvutis toimuv Antimalware Service Executable protsess. Mitme kihiga turvasüsteemi olemasolu aitab teie arvutit kaitsta, isegi kui kasutate mõnda muud viirusetõrjeprogrammi ja veebibrauserit, millel on oma pahavaratõrje funktsioonid.

Miks see kasutab protsessorit ja mälu?

Enamasti istub SmartScreeni protsess taustal ja ei kasuta peaaegu üldse süsteemiressursse. Võite näha, et see hõljub 0% protsessori juures ja tegumihalduris kasutatakse vaid paari megabaiti mälu. Windows võib protsessi automaatselt sulgeda, kui seda ei kasutata, nii et te ei pruugi seda isegi alati taustal näha.

Kui teil on aga lubatud SmartScreen ja laadite alla uue rakenduse või faili, lööb SmartScreen käiku. Windows käivitab selle, kui see veel ei tööta, ja näete, et see kasutab natuke protsessori ja mälu ressursse, kuna see arvutab faili räsi, saadab selle Microsofti serveritele ja ootab vastust, et näha, kas fail on ohutu. Kui seda peetakse ohutuks, käivitab Windows rakenduse või faili tavapäraselt.

SmartScreeni filtrit kasutatakse lisaks tavapärasele viirusetõrjekontrollile, mille teeb Antimalware Service Executable protsess, kui kasutate viirusetõrjeprogrammina vaikimisi Windows Defenderit.

Kasutatav protsessori ja mälu maht peaks olema üsna väike ja kogu protsess peaks olema väga kiire, kuigi suuremate failide uurimine võtab kauem aega kui väiksemad failid. See kontroll tehakse ainult esimesel korral, kui avate allalaaditud programmi või faili, nii et see ei raiska ressursse ainult iga rakenduse avamisel.

Kas ma saan selle keelata?

SmartScreeni protsessi ei saa täielikult keelata. Isegi kui lülitate Windowsi SmartScreeni funktsiooni välja, käivitub SmartScreeni protsess ikkagi arvutisse sisselogimisel. Kuid see ei kasuta protsessori ressursse ja ainult paar megabaiti mälu. Võite selle protsessi sunniviisiliselt lõpetada tegumihaldurist, kuid Windows käivitab selle lihtsalt uuesti, kui see on vajalik.

SmartScreeni funktsiooni keelamisega saate takistada SmartScreeni protsessoril taustal CPU ja mäluressursside kasutamist.

Me ei soovita seda siiski! SmartScreen on kasulik turvafunktsioon, mis aitab kaitsta teie arvutit pahavara eest. Isegi kui teil on installitud muu turvatarkvara, suudab SmartScreen teid kaitsta millegi eest, mida teie peamine turvaprogramm võib puududa. Igatahes kasutab see ainult väikest hulka süsteemiressursse.

SEOTUD:SmartScreeni filtri keelamine Windows 8 või 10 puhul

Kui soovite siiski SmartScreeni filtri keelata, minge Windows Defenderi turbekeskusesse> Rakenduse ja brauseri juhtimine ning seejärel määrake Windows 10-s valiku „Rakenduste ja failide kontrollimine” olekusse „Väljas”.

Kas see on viirus?

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Me pole näinud ühtegi teadet pahavara kohta, mis jäljendaks SmartScreeni või smartscreen.exe protsessi. See protsess on osa Windows 10-st ja aitab kaitsta teie arvutit pahavara eest, kuigi ükski turbelahendus pole ideaalne. Kui tunnete siiski muret, et teie süsteemis võib töötada pahavara, on alati soovitatav skannida eelistatud viirusetõrjeprogrammiga, et kontrollida, kas kõik on korras.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found