Kuidas salvestada heli, mis tuleb arvutist (isegi ilma stereoseksioonita)

Heli salvestamiseks ei pea te mikrofoni enda käes hoidma. Isegi kui teil pole arvutis valikut Stereo Mix, saate hõlpsalt salvestada heli, mis tuleb mis tahes Windowsi arvutist.

Saate oma arvutist tulev heli mitmel viisil salvestada ja me näitame teile kolme parimat, mille oleme leidnud. Esimesed kaks võimalust kasutavad ainult tarkvara ja kolmas tugineb vanale trikile, mis ühendab teie arvuti heliväljundi helikaabliga selle helisisendiga.

1. võimalus: stereosegu

Stereomiksit nimetatakse mõnikord “What U Hear”. See on spetsiaalne salvestusvõimalus, mida teie helidraiverid võivad pakkuda. Kui see on teie draiveritega kaasas, saate valida Stereo Mix (mikrofoni või heliliini sisendi asemel) ja seejärel sundida kõiki rakendusi salvestama sama heli, mida teie arvuti kõlaritest või kõrvaklappidest väljastab.

SEOTUD:Kuidas lubada Windowsis "Stereo Mix" ja salvestada heli arvutist

Tänapäevastes Windowsi versioonides on Stereo Mix vaikimisi keelatud - isegi kui teie helidraiverid seda toetavad. Stereo Mixi heliallika lubamiseks Windowsis järgige meie juhiseid. Pärast Stereo Mixi lubamist saate kasutada mis tahes helisalvestusprogramme ja valida tavalise „line-in” või „mikrofoni” asemel sisendseadmeks „Stereo Mix”.

Mõnes seadmes ei pruugi teil seda võimalust üldse olla. Võib olla võimalus seda lubada erinevate helidraiveritega, kuid mitte kõik heliriistad ei toeta Stereo Mixi. Kahjuks on see järjest vähem levinud.

Variant 2: Audacity WASAPI tagasisidet

Kas teil pole valikut Stereo Mix? Pole probleemi. Audacity'l on kasulik funktsioon, mis suudab teie arvutist väljuvat heli salvestada - ka ilma Stereo Mixita. Tegelikult võib Audacity funktsioon olla isegi parem kui Stereo Mix, eeldades, et olete valmis heli salvestamiseks kasutama Audacityt. See meetod kasutab ära funktsiooni, mille Microsoft lisas Windows Vistas nimega Windows Audio Session API (WASAPI). See funktsioon töötab ka Windows 7, 8 ja 10 ning aitab korvata Stereo Mixi puudumist tänapäevastes Windowsi arvutites.

Valige jaotises Audacity heli host „Windows WASAPI” ja seejärel valige sobiv loopback seade, näiteks „Speakers (loopback)” või „Headphones (loopback)”.

SEOTUD:Juhend heli redigeerimiseks: põhitõed

Audacity heli salvestamise alustamiseks klõpsake nuppu Salvesta ja klõpsake siis, kui olete lõpetanud. Kuna kasutate Audacity, saate helifaili hõlpsalt kärpida ja redigeerida, kui olete lõpetanud.

Uuenda: Kui see ei toimi, peate võib-olla seadme valimiskastist paremal asuva rippmenüü abil valima ka seadme jaoks sobiva salvestuskanalite arvu. Näiteks kui teil on 7.1-kanaliga peakomplekt, valige „8.”

Audacity'i õpetuse veebisait selgitab, miks see funktsioon on tegelikult parem kui Stereo Mix:

„WASAPI-lingil on helikaardi pakutavate stereomikside või muude sarnaste sisendite ees eelis, et salvestus on täielikult digitaalne (selle asemel, et taasesituseks konverteerida analoogiks, seejärel tagasi digitaalseks, kui Audacity selle saab). WASAPI tagasisideks valitud seadme kaudu esitatavad süsteemihelid on siiski jäädvustatud. "

Teisisõnu, teie salvestatud helifail on kvaliteetsem, kui kasutate Audacity WASAPI tagasisidevõimalust.

3. võimalus: helikaabel

Kui kumbki kahest esimesest võimalusest ei vasta teie vajadustele, on alati olemas madalate tehnoloogiatega lahendus - ehkki see on natuke häkkimine. Hankige lihtsalt helikaabel, mille mõlemas otsas on isane 3,5 mm pistik. Ühendage üks ots arvuti väljund- (või kõrvaklappide) pesasse ja teine ​​ots liinisisendi (või mikrofoni) pesasse. Te ei kuule enam arvuti poolt tekitatavat heli, kuid sisendi „line in” või „mikrofon” salvestamiseks võite kasutada mis tahes helisalvestusprogrammi. Heli tegelikult kuulmiseks võite hankida jaoturi ja seejärel edastada heli kõrvaklappidesse või kõlaritesse, samal ajal suunates selle tagasi oma arvutisse.

Muidugi, see on ebamugav ja rumal võrreldes kahe esimese ainult tarkvaraga seotud võimalusega, millest me rääkisime. Kui aga peate hädasti jäädvustama oma arvutist väljuvat heli rakendusse, mis pole Audacity ja teil pole Stereo Mixi, võimaldab kaabeltrikk seda teha.

Ilmselgelt võivad autoriõiguse seadused takistada teil sel viisil tehtud salvestiste levitamist, nii et ärge kasutage neid trikke piraatluse jaoks! Lõppude lõpuks, isegi kui hakkate mõnda heli piraatima, on selle tegemiseks lihtsamaid viise.

Pildikrediit: Jason M Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found