Kuidas luua iga operatsioonisüsteemi jaoks käivitatavaid USB-draive ja SD-kaarte

Varem oli valitud opsüsteemi jaoks installikandjate loomine lihtne. Lihtsalt laadige alla ISO ja kirjutage see CD-le või DVD-le. Nüüd kasutame USB-draive ja protsess on iga operatsioonisüsteemi jaoks veidi erinev.

Saate faile ISO-kettalt lihtsalt USB-draivi kopeerida. USB-draivi andmesektsioon tuleb muuta alglaaditavaks. See protsess pühib tavaliselt teie USB-draivi või SD-kaardi.

Kui võimalik, kasutage USB 3.0 draivi

USB 2.0 on olnud olemas igavesti ja kõik toetab seda, kuid see on teadaolevalt aeglane. Teil on palju parem USB 3.0 versioonile üle minna, kuna hinnad on dramaatiliselt langenud ja kiiruse kasv on tohutu ... kiiruse saate kümnekordistada.

Ja alglaadimisseadme koostamisel on kiirus väga oluline.

Toimetaja märkus: Me kasutame seda Silicon Power USB 3.0 draivi siin How-To Geeki lehel ja 32 GB suuruse versiooni eest on see 15 dollarit. Soovi korral saate selle isegi kuni 128 GB suurustena.

Ärge muretsege ühilduvuse pärast, kuna need kiiremad draivid sobivad täielikult vana USB 2.0 süsteemiga, te ei saa lihtsalt kiiruse suurendamist. Ja kui teie lauaarvuti ei toeta USB 3.0, saate seda alati toe lisamiseks uuendada.

Windows 7, 8 või 10 jaoks

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Kasutage Microsofti enda Windowsi USB / DVD allalaadimistööriista, et luua alglaaditav draiv, kust saate Windowsi installida. Selle tööriista käitamiseks vajate Windowsi installeri ISO-faili. Kui teil seda pole, saate Windows 10, 8 või 7 installikandjad alla laadida tasuta - nende kasutamiseks vajate siiski seaduslikku tootevõtit.

Esitage ISO-fail ja USB-mälupulk ning tööriist loob käivitatava draivi.

SEOTUD:Kuidas teha Windows 10 puhast installimist lihtsal viisil

Teise võimalusena, kui installite Windows 10, saate Microsofti meediumiloome tööriista abil alla laadida ISO-faili või põletada Windows 10 installikandja.

Linuxi ISO-st

SEOTUD:Kuidas luua käivitatav Linuxi USB-mäluseade, lihtne viis

Selle töö eest saab palju tööriistu teha, kuid soovitame tasuta programmi nimega Rufus - see on kiirem ja usaldusväärsem kui paljud muud tööriistad, mida näete soovitatud, sealhulgas UNetbootin.

Laadige alla Linuxi distributsioon, mida soovite kasutada .ISO-vormingus. Käivitage tööriist, valige soovitud levitamine, sirvige alla laaditud ISO-faili ja valige USB-draiv, mida soovite kasutada. Tööriist teeb ülejäänu. Täielikku üksikasjalikku juhendit näete siit.

Linuxis saate kasutada sarnaseid tööriistu. Näiteks sisaldab Ubuntu Startup Disk Creatori tööriista käivitatavate Ubuntu USB-draivide loomiseks.

IMG-failist

Mõnes operatsioonisüsteemi projektis pakutakse ISO-faili asemel IMG-faili. IMG-fail on toores kettapilt, mis tuleb kirjutada otse USB-draivi.

IMG-faili kirjutamiseks USB-draivi või SD-kaardile kasutage Win32 Disk Imagerit. Esitage allalaaditud IMG-fail ja tööriist kirjutab selle otse teie kettale, kustutades selle praeguse sisu. Selle tööriista abil saate luua ka USB-draividest ja SD-kaartidelt IMG-faile.

Linuxi kasutajad saavad käsuga dd kirjutada IMG-faili sisu otse eemaldatavasse meediumiseadmesse. Sisestage irdkandja ja käivitage Ubuntu järgmine käsk:

sudo dd, kui = / home / user / file.img = / dev / sdX bs = 1M

Asendage /home/user/file.img failisüsteemi IMG-faili teega ja / dev / sdX USB-või SD-kaardi seadme teega. Olge siin õige kettatee määramisel väga ettevaatlik - kui määrate selle asemel oma süsteemiketta tee, kirjutate pildi sisu oma operatsioonisüsteemi kettale ja rikutakse see

DOS-i jaoks

SEOTUD:Kuidas luua käivitatav DOS-USB-draiv

Kui peate DOS-i käivitama, et kasutada madalat püsivara värskendust, BIOS-i värskendust või süsteemitööriista, mis mingil põhjusel endiselt vajab DOS-i, saate käivitatava DOS-i USB-draivi loomiseks kasutada Rufuse tööriista.

Rufus kasutab DOS-i avatud lähtekoodiga FreeDOS-i, mis peaks käima mis tahes DOS-i programmi, mida peate kasutama.

Mac OS X-i installifailidest

SEOTUD:Kuidas oma Maci pühkida ja macOS Scratchist uuesti installida

Saate luua käivitatava draivi, millel on Mac OS X, laadides Mac App Store'ist alla OS X uusima versiooni. Kasutage terminalis Apple'i lisatud tööriista ā€˛createinstallmediaā€¯ või käivitage kolmanda osapoole tööriist DiskMaker X.

Mac OS X-draivi saab kasutada OS X-i installimiseks teistesse Mac-i või värskendamiseks uusimale versioonile ilma pikkade allalaadimisteta.

Windowsi ISO-st Macile

SEOTUD:Windowsi installimine Boot Campiga Maci

Kui plaanite Windowsi installida Maci Boot Campi kaudu, ärge häirige alglaaditava USB-draivi loomist tavapärasel viisil. Asjade seadistamise alustamiseks kasutage oma Maci Boot Campi tööriista ja see aitab teil luua käivitatava Windowsi installidraivi, kuhu on integreeritud Apple'i draiverid ja Boot Camp'i utiliidid.

Selle draivi abil saate Windowsi installida mitmesse Maci, kuid ärge kasutage seda Windowsi installimiseks mitte-Apple'i arvutitele.

Mõni neist tööriistadest kattub - näiteks saab Rufust kasutada ka käivitatavate draivide loomiseks Linuxi ISO-dest, IMG-failidest ja isegi Windowsi ISO-failidest. Soovitasime siin iga ülesande jaoks kõige populaarsemaid ja laialdasemalt soovitatud tööriistu.

Pildikrediit: USBMemoryDirect Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found