Xboxi, PlayStationi ja muude kontrollerinuppude muutmine Steamis

Kui ühendate mängukontrolleri arvuti külge - olgu see siis Xboxi kontroller, PlayStationi kontroller, Steami kontroller või midagi muud -, saate üksikute Steami mängude nupud ümber teha, kui soovite. Nii toimige järgmiselt.

See funktsioon sai alguse Steami kontrollerist ja PlayStation 4 kontrollerist, kuid hiljutine värskendus võimaldab teil kõigi soovitud kontrollerite - sealhulgas Xbox 360 ja Xbox One kontrollerite - nuppe ümber teha. See tugi lisati 18. jaanuari 2017. aasta Steami koostamisel. Kui teil pole seda veel, klõpsake Steam> Otsi Steamis Steami kliendivärskendusi.

SEOTUD:Steam-kontrolleri seadistamine ja kohandamine

Steami kontroller pakub ka hulga täiendavaid nupu seadistamise funktsioone, mida teistel kontrolleritel pole - me tutvume siin põhitõdedega, kuid vaadake kindlasti meie täielikku juhendit Steami kontrolleri seadistamiseks, et näha kõike, mida see võimaldab tegema.

Xboxi ja üldiste kontrollerite piirangud

See funktsioon töötab kõigi toetatud kontrolleritüüpide puhul sarnaselt. Steam-kontrolleritel ja DualShock 4-kontrolleritel on siiski üks selge eelis: kui kasutate samal arvutis mitut Steam-kontrollerit või DualShock 4-kontrollerit, saate neile anda erinevad nupuvastused. See ei kehti Xbox 360, Xbox One kontrollerite ja muude üldiste kontrollerite kohta - peate andma kõigile neile kontrolleritele sama kaardistuse mis tahes arvutis.

See pole enamiku ajast oluline. Kuid kui mängite mitme mängijaga mängu mitme arvutiga samal arvutis, ei saa igal mängijal olla oma nupuseadeid, kui te ei kasuta Steami või PlayStation 4 kontrollereid.

Kõigil Xinput kontrolleritel, sealhulgas Xboxi kontrolleritel, on samad nupude kaardistamise seaded, kuna need ei võimalda Steamil erinevaid kontrollereid ainulaadselt tuvastada. Niisiis, kui reguleerite ühe Xinput-kontrolleri nupu ümberpaigutamise seadeid, kohandate neid kõigi süsteemi Xinput-kontrollerite jaoks. Saate ikkagi kasutada iga mängu jaoks erinevaid kaardistusi, lihtsalt ei saa erinevate kontrollerite jaoks erinevaid vastendusi kasutada.

Seda silmas pidades saate oma mängupuldi nuppe Steami kaudu ümber teha järgmiselt.

Esimene samm: käivitage suure pildi režiim

Kontrolleri konfiguratsiooniseaded on saadaval ainult suures pildirežiimis. Valve eeldab, et kui soovite kasutada kontrollerit, kasutate teleri stiilis täisekraaniliidest. Sellele juurdepääsemiseks klõpsake lihtsalt Steami akna paremas ülanurgas kontrollerikujulist ikooni "Big Picture Mode".

Teine etapp: lubage teiste mängupuldide tugi

Steam võimaldab teil vaikimisi konfigureerida ainult Steam Controllereid. Kui soovite neid kohandada, peate lubama muud tüüpi kontrollerite konfiguratsioonitoe.

Valige hiire või kontrolleri abil ekraani paremas ülanurgas hammasratta kujuline ikoon „Settings”.

Seejärel valige seadete ekraanil „Kontrolleri konfiguratsioon“.

SEOTUD:PlayStation 4 DualShock 4 kontrolleri kasutamine arvutimängude jaoks

Muud tüüpi kontrollerite toe lubamiseks lubage „PS4 seadistustugi”, „Xboxi seadistustugi” ja „Üldine mängupuldi seadistustugi”.

Kui need valikud pole lubatud, saate siiski liideses ja mängudes kontrollerit kasutada. Te ei saa lihtsalt kontrollerit konfigureerida ja selle nuppe ümber teha.

Steam kuvab siin ka teie ühendatud kontrollerite loendi. Kui te siin kontrollerit ei näe, pole see korralikult ühendatud. Kui see on traadita kontroller, ei pruugi see sisse lülitada.

Pärast selle valiku lubamist palutakse teil kõik ühendatud kontrollerid lahti ühendada ja uuesti ühendada. Enne konfiguratsioonivalikute kuvamist peate kontrolleri uuesti ühendama.

Kui ühendate kontrolleri uuesti, palutakse teil sellele nimi anda. See nimi ilmub Steami liidesesse, et kontrollerit kordumatult tuvastada.

Kolmas samm: muutke oma kontrolleri nuppe uuesti

Nüüd minge suures pildirežiimis jaotisesse „Raamatukogu” ja valige mäng, mille jaoks soovite kontrolleri nupud ümber teha.

Valige „Manage Game” ja seejärel „Controller Configuration”.

Näete Steami keerukat nuppude ümberpaigutamise ekraani. Ükskõik mis tüüpi kontroller teil on, saate selle liidese abil linkida kontrolleri nupud hiire ja klaviatuuri erinevate sündmustega. Näiteks võite konfigureerida Steam Controlleri puuteplaadi või teist tüüpi mängupuldi juhtnupu hiirena toimimiseks, mis võimaldab teil kasutada oma kontrollerit mängus, mis pole kunagi loodud kontrollerite toetamiseks.

Teised inimesed on juba teinud tööd kontrolleriprofiilide loomiseks, mis võimaldavad teil erinevates mängudes kasutada Steam Controllerit või muud tüüpi kontrollereid. Ettevalmistatud profiili allalaadimiseks valige akna allservas „Sirvi konfiguratsioone“.

Näete erinevaid saadaolevaid paigutusi olenevalt sellest, millist tüüpi kontrollerit te kasutate. Näiteks on Steam Controllerile saadaval erinevad konfiguratsioonid kui Xbox 360 kontrolleril. Seda tüüpi kontrolleritel on erinevad nupud ja funktsioonid, nii et konfiguratsioone ei saa nende vahel üle kanda.

Nuppude rühma või üksikute nuppude käsitsi ümberpaigutamiseks valige see konfiguratsiooniekraanil. Näiteks kui soovite Xboxi kontrolleri Y nupu uuesti ümber teha, valige ekraani paremas alanurgas Y nupuga paan.

Steam pakub palju erinevaid võimalusi nuppude, juhtkangide, puuteplaatide või suunapadjandite rühmade konfigureerimiseks. Näiteks võite panna Xbox 360 kontrolleri neli nuppu toimima juhtkangi, kerimisratta või hiirena. Kuid kui soovite lihtsalt muuta nupu Y toiminguid, siis valige siin lihtsalt nupp „Y”.

Steam võimaldab teil valida mis tahes klaviatuuri või hiire nupu, mille valitud kontrolleri nupp peaks toimima. Võite kasutada isegi mitme nupuga klaviatuuri otseteid.

Valitud nuppude ümberpaigutamine ilmub konfiguratsiooniekraanile. Alloleval ekraanipildil oleme seadistanud Y-nupu selles mängus E-klahvina toimima.

Steam mäletab teie antud nupu muutmise seadeid ja kasutab neid selle konkreetse mängu mängimisel. Erinevate mängude jaoks saate määrata erinevad nupu ümberpaigutamise seaded.

Kui teete midagi täpsemat kui ühe nupu ümbermõõtmine, näete üsna palju võimalusi. Näiteks kui muudate ühe Steami kontrolleri puuteplaadi ümbermõõtmiseks, et see toimiks hiirena, saate reguleerida hiire tundlikkust ja isegi puuteplaadi poolt pakutava haptilise tagasiside intensiivsust.

Mängu ajal saate ka oma kontrolleri konfiguratsiooniseadeid muuta. Avage Steami ülekate - näiteks vajutades Shift + Tab või vajutades kontrolleri keskel asuvat nuppu Steam, Xbox või PlayStation - ja valige suvand „Controller Configuration”. See valik on saadaval ainult siis, kui käivitasite mängu Big Picture Mode režiimis.

Steam-kontrolleri konfigureerimiseks saadaval olevate võimaluste arv võib olla hirmutav. Paljud mängud peaksid aga ühe vaikemalliga hästi mängima. Ja kuna rohkem inimesi kasutab neid seadistamisvõimalusi uute mängude jaoks, peaksite iga mängu jaoks nägema rohkem seadistusi. Kuid need näpunäited on teile alati olemas, kui soovite.