Mis on Qi-sertifitseeritud traadita laadija?

Kui olete võtnud aega traadita laadija ostmiseks, olete tõenäoliselt kokku puutunud mõistega "Qi-sertifitseeritud". Aga mis kuradit on Qi ja miks peaksite kasutama Qi-sertifitseeritud traadita laadijat?

Qi on lihtsalt traadita laadimise standard

Qi (hääldatakse “chee”) on traadita energia edastamise standard. See on vorming, mida haldab traadita toite konsortsium (WPC), ja selle eesmärk on traadita laadimise standardimine kõigis seadmetes samamoodi nagu USB või Bluetoothi ​​standardites on andmete standardne edastamine kõigis seadmetes.

Kuid miks peab traadita laadimist standardiseerima?

Noh, ilma sellise standardita nagu Qi oleks traadita laadimine tõsine piin. Kujutage ette, kui iga nutitelefon kasutaks Micro-USB, USB-C või Lightning asemel oma ainulaadset kaablit. Ilma Qi standardita on see jama, millega peaksite tegelema.

Me ütleme "põhimõtteliselt", kuna tehniliselt on standardimata traadita laadijatel võimalik töötada standardimata telefonidega. Kuid toitenormide segamine toetamata seadmetega on nii ebaefektiivne kui ka ohtlik.

Qi standard hoiab asju turvaliselt ja lihtsalt

Traadita laadijad toetuvad energia edastamiseks magnetilisele induktsioonile või magnetresonantsile (Qi kasutab mõlemat). See on umbes nagu magnetväli, mis ümbritseb Maad. Teie telefon sisaldab mähist, mis muudab selle magnetenergia elektrienergiaks, mis seejärel akut laadib. Lihtne, eks?

Sellepärast ongitehniliselt standardimata traadita laadijatel on võimalik töötada telefonides standardiseerimata vastuvõtjatega. Kuid kujutagem ette ilma traadita laadimisstandarditeta maailma. Teil tekiks kolm suurt probleemi:

  • Telefonide ülekoormamine: Nutitelefonides on sisseehitatud pingepiirikud, mis takistavad juhtmega ülelaadimist. Kuid traadita laadimine tugineb mähisele, nagu mähis elektrilisele pliidiplaadile. Traadita laadimisstandardita võib suure võimsusega traadita laadija (näiteks 25 vatti) kahjustada väikese võimsusega mobiiltelefoni mähist (mille vahemik võib olla piiratud 0–5 vatti) koos aku ja muude sisemiste osadega.
  • Ülekuumenemine: See on kõrgepinge (või odava) traadita laadija puhul juba tavaline probleem. Nõuetekohase toitehalduse või ventilatsioonita koguneb kuumus ja kahjustab teie telefoni. Piisav kuumus võib põhjustada aku riknemise, mis võib põhjustada ka tulekahjusid.
  • Soojusülekanne lähedal asuvatele objektidele:Ilma sisseehitatud võõrkehade tuvastamiseta (FOD) võib traadita laadija kalduda suruma magnetenergiat asjadele, mis pole telefonid, näiteks metallitükid või läheduses asuvad esemed. See võib põhjustada ülekuumenemist, tulekahjusid või põletusi.

Qi traadita laadimisstandard tagab tõhusalt, et me ei satuks kunagi nende probleemidega. Kui telefonil või laadijal on Qi-sertifikaat, kontrollib see traadita toite konsortsiumi ohutust, tõhusust ja ühilduvust. Qi-sertifitseeritud seadmed peavad töötama vahemikus 0–30 vatti (Qi-standard võib tõusta kuni 1 kilovatti, kuid mitte telefonide puhul), läbima temperatuurikatsed ja vastama Qi FOD-i standarditele. Samuti peavad need olema ühilduvad kõigi teiste Qi-sertifitseeritud seadmetega (telefonid või laadijad), samamoodi nagu kõik Micro-SD-kaardid töötavad kõigi Micro-SD-pordidega.

SEOTUD:Kuidas traadita laadimine töötab?

Muud traadita laadimise standardid on olemas ja nad on surnud

Me räägime Qi-st, nagu oleks see ainus traadita laadimise standard. Seda seetõttu, et kuigi on ka muid traadita laadimise standardeid, pole need tegelikult enam asjakohased.

Ausalt öeldes on see meil korras. Erinevad traadita laadimise standardid ei mängi koos toredat, seega on parem (tarbija tasandil), et kõik telefonid ja traadita laadijad toetaksid ühte vormingut. Kuid millised on veel mõned traadita laadimise standardid teadmiste ja tehnoloogiaajaloo huvides?

Noh, seal on Powermat (PMA), mis kasutab seadmete laadimiseks magnetilist induktsiooni. Kas mäletate neid funky laadimismatte aastast 2008 või 2009? Need olid PMA traadita laadijad. Samsung Galaxy telefonid (S8, S9 ja S10) toetavad endiselt PMA standardit (kõrvuti Qi-ga), kuid inimesed kurdavad, et S10 ei tööta kõigi PMA-laadijatega.

Teine märkimisväärne traadita laadimisstandard kannab nime AirFuel (endine Rezence), mis tugineb seadmete laadimisel magnetresonantsile. Seda toetab käputäis vananenud seadmeid, mis kedagi ei huvita, sealhulgas iPhone 5s ümbris.

Kas need alternatiivsed juhtmeta laadimisstandardid peaksid uue pildi saama? See on nagu küsimine, kas on okei, kui mõni teine ​​USB-standard välja tuleb. Seevõib natuke võistlust juhtima, aga see muudaks ka kõik keerukamaks kui vaja.

Qi standardi tulevik

Juhtmevaba laadimine on praegu aktuaalne teema ja raske on öelda, kuhu asjad lähevad. See tehnoloogia on alles varajases staadiumis ja kuigi telefoni laadimine plastikust aluspinnal on tore ja kõik, on traadita laadimisel tulevaste rakenduste jaoks palju potentsiaali.

Lihtsalt ärge oodake juhtmeta laetud autot niipea. Praegu tundub, et WPC on laseriga keskendunud ... köögiseadmetele ja elektritööriistadele. Kuule, ära hinda, me kõik peame kuskilt alustama, eks?

Mängu nimi on siin tõhusus ja mugavus. Traadita laadijat pole mõtet müüa, kui see raiskab energiat, laadib juhtmetega lahendustest oluliselt aeglasemalt või on regulaarseks kasutamiseks liiga ebamugav. Praegu suudab Qi standard toetada kuni 1 kilovatti võimsuse ülekannet. Keskendudes köögiseadmetele ja elektritööriistadele, leiab WPC loodetavasti viisi traadita kilovattvõimsuse täiuslikuks edastamiseks, samal ajal nuputades ka integreeritud traadita laadijate ehitamist (countertopsides, vaipkatte all jne).

Ärge ostke sertifitseerimata traadita laadijaid

Kui traadita laadija ei ole Qi-sertifitseeritud, peaksite hoiduma selle ostmisest või kasutamisest. Qi-sertifitseeritud laadijad Ankerilt, CHOETECHilt ja Yootechilt on juba uskumatult odavad ning neil on garantii, et teie telefon traadita laadimise ajal üle ei kuumene ega kahjustu.

Kui soovite osta vanema PMA või AirFueli laadija (mingil põhjusel), veenduge, et teie seade vastab kõigepealt nende laadimisstandarditele. Või võite lihtsalt kukutada 12 dollarit CHOETECHi Qi-sertifitseeritud laadijale.

Allikad: traadita toite konsortsium, MakeZens, Wikipedia


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found