BIOS-i seadete lähtestamiseks arvuti CMOS-i kustutamine

Teie arvuti salvestab CMOS-is madala taseme seaded, näiteks süsteemi aja ja riistvara seaded. Need sätted on konfigureeritud BIOS-i häälestusmenüüs. Kui teil on riistvara ühilduvusprobleeme või mõni muu probleem, võiksite proovida CMOS-i tühjendada.

CMOS-i tühjendamine taastab teie BIOS-i seaded tehase vaikeseisundisse. Enamasti saate CMOS-i kustutada BIOS-i menüüst. Mõnel juhul peate võib-olla oma arvuti korpuse avama.

Kasutage BIOS-i menüüd

Lihtsaim viis CMOS-i kustutamiseks on arvuti BIOS-i häälestusmenüü. Häälestusmenüüle pääsemiseks taaskäivitage arvuti ja häälestusmenüü avamiseks vajutage ekraanil kuvatavat klahvi - sageli Kustuta või F2.

Kui te ei näe ekraanil võtit, lugege arvuti kasutusjuhendit. Erinevad arvutid kasutavad erinevaid võtmeid. (Kui lõite oma arvuti, lugege selle asemel emaplaadi kasutusjuhendit.)

Otsige BIOS-ist suvandit Lähtesta. Seda võidakse nimetada Lähtesta vaikeseaded, Laadi tehase vaikeseaded, Kustuta BIOS-i seaded, Laadi seadistuste vaikesättedvõi midagi sarnast.

Valige see nooleklahvide abil, vajutage sisestusklahvi ja kinnitage toiming. Teie BIOS kasutab nüüd vaikesätteid - kui olete varem mõnda BIOS-i seadet muutnud, peate neid uuesti muutma.

Kasutage CLEAR CMOS emaplaadi hüppaja

Paljud emaplaadid sisaldavad hüppaja, mida saab kasutada CMOS-i sätete kustutamiseks, kui teie BIOS-ile pole juurdepääsu. See on eriti kasulik, kui BIOS on parooliga kaitstud ja te ei tea parooli.

Hüppaja täpse asukoha leiate emaplaadi (või arvuti) kasutusjuhendist. Kui soovite kasutada emaplaadi hüppaja, peaksite üksikasjalikumate juhiste saamiseks lugema kasutusjuhendit.

Põhiprotsess on siiski kõigis arvutites üsna sarnane. Lülitage arvuti toitelüliti välja, et veenduda, et see ei saa voolu. Avage arvuti karp ja leidke hüppaja nimega CLEAR CMOS, CLEAR, CLR CMOS, PASSWORD või CLR PWD - see on sageli allpool mainitud CMOS-i aku lähedal. Enne kui puudutate emaplaati staatilise elektriga, veenduge, et olete maandatud. Pange hüppaja asendisse "selge", lülitage arvuti sisse, lülitage see uuesti välja, seadke hüppaja algsesse asendisse - ja kõik.

Pildikrediit: Eden Richardson

Asetage CMOS-i aku uuesti sisse

Kui teie emaplaadil pole CLEAR CMOS hüppaja, saate selle CMOS-i seaded sageli tühjendada, eemaldades CMOS-i aku ja asendades selle. CMOS-aku annab energiat, mida kasutatakse BIOS-i sätete salvestamiseks - nii saab teie arvuti teada, kui palju aega on möödunud isegi siis, kui see on mõnda aega välja lülitatud - nii et aku eemaldamine eemaldab toiteallika ja kustutab seaded.

Tähtis märkus: Kõigil emaplaatidel pole eemaldatavaid CMOS-akusid. Kui aku lahti ei tule, ärge suruge seda.

Kõigepealt veenduge, et arvuti on välja lülitatud ja maandus, et te ei kahjustaks emaplaati staatilise elektriga. Leidke emaplaadilt ümmargune, lame, hõbedane aku ja eemaldage see ettevaatlikult. Enne aku uuesti asetamist oodake viis minutit.

Pildikrediit: John Lester

CMOS-i kustutamine peaks alati toimuma mingil põhjusel - näiteks arvutiprobleemi tõrkeotsing või unustatud BIOS-i parooli kustutamine. Kui kõik töötab korralikult, pole CMOS-i kustutamiseks põhjust.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found