Kuidas kasutada häälotsingut Google Docsis

Google Docs võimaldab teil arvuti mikrofoni abil dikteerimiseks kasutada hääletippimist. See sobib suurepäraselt inimestele, kes kannatavad korduva tüvevigastuse all, või neile, kellele lihtsalt ei meeldi kirjutada. Google Docsis saate hääljuhtimist kasutada järgmiselt.

Märge:Häälsisestus on ainultsaadaval kasutamiseks teenuses Google Docs ja Google'i esitluste kõlarimärkmetes ning ainult siis, kui kasutate Google Chrome'i.

Kuidas kasutada häälotsingut Google Docsis

Esimene asi, mida soovite teha, on veenduda, et teil on mikrofon installitud ja töötab.

Kui teie mikrofon on seadistatud, käivitage Chrome ja minge edasi Google Docsi. Teise võimalusena tippige Chrome'i aadressiribale docs.new uue dokumendi koheseks alustamiseks.

Häälsisestamise lubamine

Häälsisestamise aktiveerimiseks klõpsake nuppu Tööriistad> Häälsisestus. Samuti võite Windowsis vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + S või MacOS-is Command + Shift + S.

Ilmub mikrofoni ikooniga aken; klõpsake sellel, kui olete valmis dikteerima. Tööriista saate teelt teisaldada, klõpsates ja lohistades akent, kuhu soovite.

Märkus. Esmakordsel hääletüüpi kasutamisel peate oma mikrofoni kasutamiseks andma Chrome'ile õigused.

Kui hääle sisestamine ei lae teie emakeelt automaatselt, klõpsake kolme punkti ja kasutage seejärel rippmenüüd Keel, et valida üle 100 keele ja murde.

Rääkige selgelt oma tavalises helitugevuses ja tavapärases tempos, et tööriist saaks teie öeldust aru. Kõik, mida ütlete, kuvatakse nüüd teie dokumendi põhiosas. Kui teil on probleeme teie mõistmisega, veenduge, et olete keelemenüüs valinud õige murde.

Hääle sisestamine töötleb teie häält reaalajas. Kui olete rääkimise lõpetanud, klõpsake kuulamise lõpetamiseks uuesti mikrofonil.

Kirjavahemärkide lisamine

Häälsisestus saab isegi aru, kui soovite dokumenti lisada kirjavahemärke, kui kasutate neid fraase:

 • Periood
 • Koma
 • Hüüumärk
 • Küsimärk
 • Uus rida
 • Uus lõik

Nii võiksite näiteks öelda: „Dikteerimine Google Docsis on lihtne ja lõbus periood Võite isegi… ”

Märge:Kirjavahemärgid toimivad ainult saksa, inglise, hispaania, prantsuse, itaalia ja vene keeles.

Häälkäskluste kasutamine

Häälsisestuse kasutamine ei lõpe võimalusega sõnu kirjutada ja kirjavahemärke lisada. Saate seda kasutada dokumendi teksti ja lõigete redigeerimiseks ja vormindamiseks, ilma et peaksite tööriistaribal midagi klõpsama.

Märge:Häälkäsklused on Google Docsi jaoks saadaval ainult inglise keeles; need ei ole slaidide kõneleja märkmetes saadaval. Nii konto kui ka dokumendi keel peavad olema inglise keel.

Kui ajate sassi ja ütlete kogemata midagi, mida soovite kustutada, võite sõna kursori ees oleva sõna eemaldamiseks öelda „Kustuta” või „Tagasilükkeklahv”.

Siin on mõned muud kasulikud käsud, mis aitavad teil olla produktiivsemad ja kasutada häältüüpi maksimaalselt:

 • Teksti valimine: Valige [sõna, fraas, kõik, järgmine rida, järgmine lõik, järgmine sõna, viimane sõna] ”
 • Vormindage oma dokument:Rakendage pealkiri [1-6], rakendage tavalist teksti, rasvane, kursiiv, kursiiv, allajoonimine
 • Muuda fondi suurust:Vähendage fondi suurust, suurendage fondi suurust, fondi suurust [6–400], muutke suuremaks, muutke väiksemaks
 • Muutke oma dokumenti:Kopeerige, lõigake, kleepige, kustutage [sõna või fraas], lisage [sisukord, järjehoidja, võrrand, jalus, päis, leheküljepaus]
 • Dokumendis liikumine:Minge [rea, lõigu, veeru, rea, dokumendi] algusesse / lõppu, liikuge järgmisele / eelmisele [märk, sõna, leht, veerg, pealkiri, rida, kirjaviga, lõik, rida]

Häälkäskluste arv näib peaaegu lõputu ja täieliku loendi leiate tööriista aknas küsimärgil klõpsates või „Häälkäskluste loend”.

Kui olete dokumendiga lõpule jõudnud ja ei soovi enam, et häälsisestamine mõne teie öeldud sõna kätte võtaks, öelge „Lõpeta kuulamine”.

Häälsisestus ja kõne tekstiks on viimastel aastatel jõudnud kaugele ning funktsioonide, käskude ja suurema täpsuse arvuga võiksite seda kasutada kõigi märkmete või isegi terve dokumendi tippimiseks.

Hääletüüp aitab inimestel, kes kannatavad karpaalkanali sündroomi all või kogevad kirjutamisel muul viisil valu. Kui olete kõik käsud selgeks õppinud, ei pea te dokumendi uuesti tippimisel enam kunagi klaviatuuri ega hiirt kasutama!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found