Kuidas eemaldada aktiveerimislukk iPhone'is

Aktiveerimislukk muudab iPhone'i varaste jaoks vähem atraktiivseks. Kui seadistate iPhone'i, on see seotud teie iCloud ID-ga. Isegi kui keegi selle varastab, ei saa ta seda seadistada ja kasutada, kui te ei eemalda aktiveerimislukku.

Kahjuks pole kurjategijad ainsad aktiviseerimislukust pettunud inimesed. Kui ostate kasutatud iPhone'i ja ei mõista, et see on näiteks lukus, võite oma uue telefoni lukustatud olla. Siit saate teada, kuidas sellest mööda minna.

Mis on aktiveerimislukk?

Kui aktiveerite oma iPhone esmakordselt, teeb Apple märkuse seadme kordumatu identifikaatori ja teie Apple ID kohta. Seejärel seob see teie iPhone'i ainulaadse identifikaatori teie Apple ID-ga. Selle eesmärk on takistada seadme kasutamist teistel Apple ID-del. Ilma teie Apple ID kasutajanime ja parooli kombinatsioonita ei saa teie iPhone'i keegi teine ​​lähtestada ja kasutada.

Tõenäoliselt ei märka Activation Locki olemasolu enne, kui lähtestate oma iPhone'i või installite olulise iOS-i täienduse. Sel hetkel peate oma identiteedi kinnitamiseks ja seadme aktiveerimiseks oma Apple ID-ga sisse logima.

See turvaelement on tihedalt seotud teise nimega Find My iPhone, mis aitab teil puuduva seadme üles leida. Kui lubate oma seadmes funktsiooni Find My iPhone, lubate ka aktiveerimisluku. Vaikimisi on mõlemad lubatud kõigis iPhone'is ja peaksid ka nii jääma.

Kui soovite näha, kas funktsioon Leia minu iPhone (ja aktiveerimislukk) on lubatud, minge jaotisse Seaded> [Teie nimi]> iCloud> Leia minu iPhone või logige oma seadme praeguse asukoha vaatamiseks sisse saidile icloud.com/find.

Kui kasutajatega on Activation Lockiga seotud probleemid kõige sagedamini kasutatud iPhone'is, on see funktsioon saadaval ka iPadides ja Apple Watchis. Nii nagu iPhone'is, lukustab ka Aktiveerimislukk iPadi või Apple Watchi selle seadistamiseks kasutatud Apple ID-le.

Kuidas taastada oma Apple ID parool

IPhone'i aktiveerimiseks peate lihtsalt oma Apple ID-ga sisse logima. Peate teadma oma e-posti aadressi ja parooli. Kui kasutate kaheastmelist autentimist, võite puudutada käsku „Ava koos pääsukoodiga” ja seejärel sisestada ühekordselt kasutatav numbriline kood, mille Apple teile saadab.

Kui te ei tea oma Apple ID e-posti aadressi, saate selle otsida Apple'i iForgoti veebisaidilt. Kui te pole kindel, mis teie parool on, või soovite selle lähtestada, saate seda teha ka iForgotis. Lisaks seadme aktiveerimisele vajate ka oma Apple'i mandaate App Store'i, FaceTime'i kõnede ja iMessage'i seadistamiseks.

Kui te ei saa oma Apple ID parooli lähtestada ega oma e-posti aadressi taastada, helistage Apple'i toele. Kui asute USA-s, on telefoninumber 1-800-APL-CARE. Ja helistamiseks ei pea teil olema Apple Care'i plaani.

Paluge Apple'il teie jaoks aktiveerimislukk eemaldada

Kui te ei saa ikkagi oma iPhone'i aktiveerida, võite proovida veel ühte asja. Apple eemaldab aktiveerimisluku seadmest, mille ostu kohta teil on kehtiv tõend. Seda saate teha kahel viisil:

 1. Leppige kohtumine oma kohalikus Apple Store'is. Võtke kaasa seade, ostutõend ja parim naeratus.
 2. Helistage Apple'i tugiteenusele ja selgitage olukorda. Paluge esindajal eemaldada seadmest Aktiveerimislukk eemalt.

Helistasime kohalikku Apple Store'i ja meile seletati mõlemat võimalust. Esindaja ütles meile, et Activation Locki eemaldamine seadmetest (nii kaupluses kui ka telefoni teel) tavaliselt "kuulub meie tasuta teenuste sfääri", nii et te ei peaks ka Apple Care'i vajama.

Esindaja hoiatab teid, et on suur tõenäosus, et teie iPhone selle protsessi käigus kustutatakse. Tugipersonal, kellega me rääkisime, ütles, et mitte kõik iPhone’id ei ole lõpuks kustutatud, kuid peate siiski alla kirjutama loobumisreeglile kõigi Apple'i tööde kohta.

See on vaid üks põhjus, miks teil peaks alati olema iPhone'i varukoopia.

Kasutatud iPhone'i ostmisel hoiduge aktiveerimislukust

Activation Locki üks suurimaid puudusi on see, kuidas see mõjutab kasutatud asjade müüki. Paljud inimesed ei mõista, et nende seadmed on nende müümisel lukustatud Apple ID-dega. Samuti pole paljud ostjad kasutatud iPhone'i ostmisel sellest teadlikud.

Kui ostate iPhone'i sellise teenuse kaudu nagu eBay, peaksite olema kaitstud ostja kaitsega kõigest, mida te ei saa kasutada. Kahjuks ei laiene see kaitse näost näkku tehingutele. Siin on mõned viisid, kuidas vältida seadme ostmist, mida ei saa aktiveerida:

 • Kui lülitate iPhone'i sisse, peaksite nägema seadistamise ekraani “Tere”, mis kutsub teid esimest korda seadistama oma iPhone'i. See tähendab, et see on aktiveeritud ja pole teise Apple ID-ga lukustatud.
 • Kui seade küsib pääsukoodi, pole seda kustutatud. Paluge müüjal minna menüüsse Seaded> Üldine> Lähtesta> Kustuta kogu sisu ja seaded ning kustutage seade. Kui see on tehtud, peaks ilmuma ekraan „Seadistage oma iPhone“.
 • Kui seade küsib Apple ID-d ja parooli, on see teie praeguses olekus lukustatud ja väärtusetu. Paluge müüjal seadme aktiveerimiseks sisse logida oma Apple ID ja parooliga. Samuti peab ta seadme kustutamiseks minema menüüsse Seaded> Üldine> Lähtesta> Kustuta kogu sisu ja sätted. Jällegi, kui see on tehtud, näete ekraani „Seadistage oma iPhone”.

Kui müüja keeldub ülalnimetatust, siis minge müügist eemale. Kui olete veendunud, et seade on lukustamata (ja et see töötab), jätkake müüki.

Olge eriti ettevaatlik, kui otsustate Interneti kaudu osta kasutatud iPhone'i - eriti salastatud saitidelt, nagu Facebook Marketplace, Kijiji ja GumTree. Need veebisaidid pakuvad vähest ostjakaitset, nii et teil on palju tõenäolisem, et jääte kalli paberkaalu külge.

Paluge müüjal aktiveerimislukk eemalt keelata

Kui ostsite juba lukustatud iPhone'i, pole lootus kadunud! Täiuslikus maailmas unustas müüja selle lihtsalt keelata või ei saanud üldse aru, et see funktsioon olemas on. Õnneks saab müüja seadme oma kontolt eemalt eemaldada.

Selle toimimiseks peate müüjaga suhtlema, nii et ärge põletage oma sildu liiga vara, kui tunnete, et teid petteti. Seadme lahti harutamiseks eelmise omaniku Apple ID-st tuleb müüjal teha järgmised toimingud.

 1. Logige sisse oma Apple ID-ga aadressil icloud.com/find.
 2. Klõpsake nuppu „Kõik seadmed” ja valige seejärel sobiv iPhone.
 3. Kui valik „Eemalda kontolt” on saadaval, peaks ta selle valima;
 4. Vastasel juhul saab ta klõpsata nupul „Kustuta iPhone” ja seejärel „Eemalda kontolt”.

Kõnealust iPhone'i ei tohiks enam Apple ID-ga lukustada. Enne muudatuste nägemist peate võib-olla seadme taaskäivitama.

Kolmanda osapoole teenused, mis pakuvad teie seadme avamist

Paljud kolmanda osapoole teenused avavad teie seadme tasu eest. Mõned teevad seda Apple'i tarkvara nõrkade kohtade ärakasutamiseks ja teisi kasutavad õiguskaitseorganid. Ükski neist pole ametlik ja pole mingit garantiid, et nad töötavad.

Mõned “lahutavad” teie seadme Apple'ist, et mööduda Activation Lockist. See võimaldab teil pääseda iPhone'i juurde, kuid Apple lisab selle tõenäoliselt musta nimekirja. See tähendab, et see ei saa tulevasi iOS-i värskendusi ega saa kasutada iMessage'i, FaceTime'i kaudu helistada ega App Store'ist rakendusi alla laadida.

Ainus seaduslik ja usaldusväärne meetod iPhone'i avamiseks on need, mida me eespool käsitlesime.

Müüa oma vana iPhone? Keela aktiveerimislukk

Enne iPhone'i müümist peaksite tegema kaks asja: keelama Activation Locki ja kustutama seadme tagasi tehaseseadetele. Esimene tagab, et müüja saab teie seadet kasutada, ja teine ​​tagab teie andmete privaatsuse.

Aktiveerimisluku keelamiseks toimige järgmiselt.

 1. Puudutage jaotises Seaded loendi ülaosas oma nime.
 2. Puudutage valikut „iCloud” ja seejärel valikut „Leia minu iPhone”.
 3. Lülitage valik „Leia minu iPhone” välja ja tippige oma Apple ID parool.

Nüüd saate seadme lähtestamiseks järgida neid samme:

 1. Valige Seaded> Üldine> Lähtesta.
 2. Puudutage valikut „Kustuta kogu sisu ja sätted”, kinnitage oma otsus ja oodake, kuni protseduur on lõpule jõudnud.

Kui näete ekraani “Tere”, mis ütleb: “Seadistage oma iPhone”, saate oma seadme müüa.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found