Kuidas installida Microsoft Office Linuxi

Linuxi kasutajad saavad kasutada LibreOffice'i, Google Docsi ja isegi Microsofti Office'i veebirakendusi, kuid mõned inimesed vajavad - või lihtsalt tahavad - Microsoft Office'i töölauaversiooni. Õnneks on Microsoft Office'i käitamiseks Linuxis viise.

See on eriti kasulik, kui kasutate endiselt peagi toetamatut Windows XP-d ja te ei soovi maksta täiendustasu, et oma arvuti uuendada versioonile Windows 7 või 8. Seda ilmselt Microsoft ei toeta, kuid see töötab endiselt üsna hästi.

Microsoft Office'i installimise viisid

Microsoft Office'i Linuxi installimiseks on mitu erinevat viisi:

  • Vein: Wine on Windowsi ühilduvuskiht, mis võimaldab teil Windowsi programme Linuxis käivitada. See pole täiuslik, kuid on piisavalt optimeeritud, et populaarseid programme nagu Microsoft Office hästi käitada. Vein töötab paremini vanemate Office'i versioonidega, nii et mida vanem on teie Office'i versioon, seda tõenäolisemalt töötab see ilma probleemideta. Vein on täiesti tasuta, ehkki peate võib-olla ise natuke näpistama.
  • CrossOver: CrossOver on tasuline toode, mis kasutab Wine'i tasuta versiooni koodi. Kuigi see maksab raha, teeb CrossOver teie eest rohkem tööd. Nad testivad oma koodi veendumaks, et populaarsed programmid, näiteks Microsoft Office, töötaksid hästi ja tagaksid, et täiendused neid ei rikuks. CrossOver pakub ka tuge - nii et kui Office ei tööta hästi, on teil keegi, kellega ühendust võtta, kes teid aitab.
  • Virtuaalne masin: Samuti võite installida Microsoft Windowsi virtuaalsesse masinasse, kasutades sellist programmi nagu VirtualBox või VMware, ja installida Microsoft Office selle sisse. Õmblusteta režiimi või ühtsusrežiimi korral võite lasta Office'i aknad ilmuda ka teie Linuxi töölaual. See meetod tagab parima ühilduvuse, kuid on ka kõige raskem - peate taustal töötama Windowsi täisversiooni. Virtuaalsesse masinasse installimiseks vajate Windowsi koopiat, näiteks vana Windows XP plaati, mille olete pikali.

Keskendume Wine'i või Crossoveri kasutamisele Office'i installimiseks otse Linuxi. Kui soovite kasutada virtuaalset masinat, peate vaid installima VirtualBoxi või VMware Playeri ja looma uue virtuaalmasina. Programm tutvustab teid Windowsi installimisega ja saate Office'i virtualiseeritud Windowsi installida nagu tavaliselt.

SEOTUD:4+ viisi Windowsi tarkvara käitamiseks Linuxis

Microsoft Office'i installimine koos veiniga

Testisime selle protsessiga Office 2007-d, kuna teadaolevalt ei tööta Office 2013 korralikult ja Office 2010 ei tundu olevat piisavalt toetatud. Kui soovite kasutada Office'i vanemat versiooni, näiteks Office 2003, leiate tõenäoliselt, et see töötab veelgi paremini. Kui soovite installida Office 2010, peate võib-olla veel mõned näpistused tegema - lisateabe saamiseks vaadake lehelt Wine AppDB Office'i versiooni, mille soovite installida.

Kõigepealt installige Wine'i pakett oma Linuxi distributsiooni tarkvarapaketi hoidlast. Avage Ubuntus Ubuntu tarkvarakeskus, otsige Wine ja installige Wine'i pakett.

Seejärel sisestage Microsoft Office'i ketas arvutisse. Avage see oma failihalduris, paremklõpsake failil setup.exe ja avage vein .exe abil.

Ilmub installer ja kui kõik sujub, peaksite saama Linuxis installiprotsessi läbi viia nagu tavaliselt Windowsis.

Office 2007 installimisel ei tekkinud meil probleeme, kuid see sõltub teie Wine'i versioonist, Linuxi levitamisest ja eriti Microsofti väljalaskest, mida proovite kasutada. Lisateabe saamiseks lugege Wine AppDB-d ja otsige installitava Microsoft Office'i versiooni. Sealt leiate põhjalikumad paigaldusjuhised, mis on täidetud teiste inimeste kasutatud näpunäidete ja häkkimistega.

Võite proovida kasutada ka kolmanda osapoole tööriista nagu PlayOnLinux, mis aitab teil installida Microsoft Office'i ja muid populaarseid Windowsi programme. Selline rakendus võib asja kiirendada ja protsessi teie jaoks lihtsamaks muuta. PlayOnLinux on tasuta saadaval ka Ubuntu tarkvarakeskuses.

Miks võiksite CrossOverit kasutada?

Kui veinimeetod ei tööta või teil on probleeme, võiksite proovida hoopis CrossOverit kasutada. CrossOver pakub tasuta kahenädalast prooviversiooni, kuid täisversioon maksab teile 60 dollarit, kui soovite seda edasi kasutada.

Pärast CrossOveri allalaadimist ja installimist saate avada rakenduse CrossOver ja kasutada seda Office'i installimiseks. Veini standardversiooniga saate CrossOveriga teha kõike, mida saate teha, kuid CrossOver võib asjade toimimiseks vajada vähem häkkimist. Kas see on kulusid väärt, on teie otsustada.

Microsoft Office'i kasutamine Linuxis

Pärast installimist leiate oma töölaua käivitusprogrammist Microsoft Office'i rakendused. Enne otseteede ilmumist Unity töölaua käivitusprogrammis pidime Ubuntus välja logima ja uuesti sisse logima.

Office töötab Linuxis üsna hästi. Wine esitleb teie kodukataloogi Wordis kui kausta Minu dokumendid, nii et faile on lihtne salvestada ja neid tavapärasest Linuxi failisüsteemist laadida.

Office'i liides ei tundu Linuxis ilmselt nii kodus kui Windowsis, kuid see toimib üsna hästi. Iga Office'i programm peaks töötama normaalselt, kuigi on võimalik, et mõned funktsioonid - eriti vähekasutatud funktsioonid, mida pole eriti testitud - ei pruugi Wine'is korralikult töötada.

Loomulikult ei ole Wine täiuslik ja Office'i Wine'is või CrossOveris kasutamise ajal võib tekkida probleeme. Kui soovite tõesti Office'i kasutada Linuxi töölaual ilma ühilduvusprobleemideta, võiksite luua Windowsi virtuaalmasina ja käitada Office'i virtualiseeritud koopia. See tagab, et teil pole ühilduvusprobleeme, kuna Office töötab (virtualiseeritud) Windowsi süsteemis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found