Bluetoothi ​​probleemide tõrkeotsing Windowsis

Bluetooth annab teile vabaduse liikuda ilma sidemeta, kuid see pole alati kõige usaldusväärsem viis traadita seadmete kasutamiseks. Kui teil on Windowsi masinas Bluetoothiga probleeme, võite selle tõrkeotsinguks järgida alltoodud samme.

Põhilised Bluetoothi ​​tõrkeotsingu toimingud

Kuigi paljud neist toimingutest võivad tunduda ilmsed, lahendavad need Windowsi paljud levinumad Bluetooth-probleemid.

Kontrollige, kas Bluetooth on sisse lülitatud

Alustuseks veenduge, et Bluetooth oleks teie Windowsi arvutis tegelikult lubatud. See, et sümbol asub tegumiribal, ei tähenda, et teie Bluetooth-raadio oleks tegelikult sisse lülitatud.

SEOTUD:Bluetoothi ​​sisselülitamine ja kasutamine Windows 10-s

Selle kontrollimiseks klõpsake ekraani paremas alanurgas tegumiribal Windowsi teateikooni. Kui te ei näe paani „Bluetooth”, klõpsake nupul „Laienda”. Kui paan “Bluetooth” on hall, on teie Bluetooth-raadio välja lülitatud.

Uuesti sisselülitamiseks klõpsake seda - paan muutub muutuse näitamiseks siniseks.

Võite minna ka menüüsse Seaded> Seadmed> Bluetooth ja muud seadmed ning lülitada lülitit “Bluetooth” seni, kuni see muutub siniseks.

Taaskäivitage oma Bluetooth-raadio

Kui Bluetooth on lubatud, võib selle väljalülitamine ja uuesti lahendada mõned põhiprobleemid, millest te pole teadlik.

Selleks klõpsake oma Windowsi tegumiribal teateikoonil, et pääseda juurde oma kiirseadetele. Selle väljalülitamiseks klõpsake paani „Bluetooth”. Kui see muutub halliks, klõpsake selle uuesti sisselülitamiseks uuesti.

Kui paan muutub siniseks, on teie Bluetooth-raadio uuesti sisse lülitatud ja kasutusvalmis.

Kontrollige akut

Kui te ei jälgi oma Bluetooth-seadme aku taset, ei pruugi te isegi teadlik olla, kui selle vool otsa saab.

Enne tõsisema lahenduse proovimist võiksite oma Bluetooth-seadme patareid välja vahetada või laadida ja siis uuesti proovida.

Taaskäivitage arvuti

Parimad parandused on mõnikord kõige lihtsamad ja kui te pole seda veel proovinud, siis taaskäivitage arvuti.

Kui taaskäivitate arvuti, pühite kiltkivi puhtaks ja puhastage kõik tühikäigul toimuvad protsessid või mälulekked. See pole küll mingi imeparandus, kuid see võib mõned riistvaraga seotud probleemid lahendada, nii et laske sel minna.

Kontrollige Bluetoothi ​​häireid ja seadme kaugust

Bluetooth-seadmed suhtlevad raadiolainete kaudu juhtmevabalt. Nii nagu WiFi-võrk, võivad ka interferentsid mõjutada Bluetooth-ühendusi. Muud raadiosignaalid, füüsilised takistused (nagu paksud seinad) ja seadmed, näiteks mikrolaineahjud, võivad kõik blokeerida või kahjustada Bluetooth-ühendust.

Võtke mõni aeg piirkonna ülevaatamiseks. Kui kaugel asub teie Bluetooth-seade arvutist? Mida suurem on vahemaa, seda nõrgem on signaal.

Viige seade arvutile lähemale ja vaadake, kas see mõjutab Bluetooth-ühendust. Kui ei, proovige (kui võimalik) kasutada oma Bluetooth-seadet muus asukohas. Bluetoothi ​​signaalitugevuse kontrollimiseks võite kasutada ka kolmandate osapoolte rakendusi, näiteks Bennetti Bluetooth-monitori.

Kui probleem püsib, ei pruugi probleem olla sekkumine. Kuid on ka muid võimalikke parandusi.

Installige või värskendage Bluetooth-seadme draivereid

Windows 10 installib draiverid automaatselt sellega ühendatud seadmetele, kuid ainult siis, kui need draiverid on teie arvutis või Windows Update'i kaudu saadaval. Enamikul juhtudel peaksid Bluetooth-seadmed (eriti klaviatuurid ja hiired) aga kohe karbist välja töötama.

Kui Windows ei leia teie Bluetooth-seadme jaoks õigeid draivereid, ei tööta see siiski. Sel juhul kontrollige seadme tootja veebisaiti, kas see pakub teie seadmele draiverit. Kui jah, laadige see alla ja installige see ning see peaks probleemi lahendama.

See kehtib ka Bluetooth-raadio enda kohta. Kui teie Bluetooth-kiibistiku draivereid ei installita automaatselt, ei tööta Bluetooth teie arvutis. Külastage arvutitootja veebisaiti või kui arvuti ise ehitasite, kontrollige emaplaadi tootja veebisaidilt toetatud draivereid.

Samuti võite avastada, et uus Windowsi värskendus on teie seadet mõjutanud ja nõuab värskendatud draivereid. Enamasti otsib ja installib Windows värskendatud draiverid automaatselt. Kui see siiski nii ei ole, külastage seadme tootja veebisaiti ja installige uusimad draiverid.

Selleks, et näha, kas teie Bluetooth-seade on installitud, peate kontrollima Windowsi seadmehaldurit. Selleks paremklõpsake Windowsi nuppu Start ja klõpsake nuppu „Seadmehaldur”.

Kui teie Bluetooth-seade tuvastatakse, kuvatakse see selle otstarbele vastavas kategoorias. Näiteks kuuluks Bluetooth-raadio kategooriasse „Bluetooth”. Kui seadet ei tuvastata, loendatakse see kategooria „Muud seadmed” alla.

Kui leiate selle, paremklõpsake seadmel ja seejärel klõpsake uue draiveri otsimiseks nuppu „Värskenda draiverit”.

Kui soovite draiverit automaatselt otsida, klõpsake nuppu „Otsi värskendatud draiveritarkvara automaatselt”.

Kui laadisite draiveri alla tootja veebisaidilt (ja see ei sisalda automaatset installijat), klõpsake käsul „Sirvi minu arvutit draiveritarkvara leidmiseks” ja järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

Kui klõpsasite nuppu „Otsi automaatselt värskendatud draiveritarkvara”, ütleb Windows teile, kas teie arvates on teie seadme jaoks parim draiver juba olemas. Kuid võite ka Windows Update'ist alternatiive otsida.

Selleks klõpsake jätkamiseks lihtsalt nuppu "Otsi värskendatud draivereid Windows Update'is".

See avab seadetes Windowsi värskenduse. Otsingu alustamiseks klõpsake nuppu „Otsi värskendusi”.

Kui (või kui) Windows Update leiab teie seadmele värskendatud draiveri, laadib see selle alla ja installib. Kui see protsess on lõppenud, taaskäivitage arvuti ja proovige seejärel oma Bluetooth-seadet uuesti.

Eemaldage ja ühendage oma Bluetooth-seade uuesti

Mõnikord lahendab Bluetooth-seadme arvutist eemaldamine ühenduse probleemid. Seejärel saate seadme oma arvutiga uuesti siduda.

SEOTUD:Kuidas siduda Bluetooth-seade arvutiga, tahvelarvutiga või telefoniga

Selle protsessi alustamiseks avage Windowsi Bluetoothi ​​sätted. Kui Windowsi tegumiribal on nähtav Bluetoothi ​​ikoon, paremklõpsake sellel ja seejärel valige „Open Settings”.

Kui te ei näe Bluetoothi ​​ikooni, paremklõpsake menüül Start ja valige käsk „Seaded”. Sealt klõpsake oma Bluetooth-seadetele juurdepääsemiseks valikut Seadmed> Bluetooth ja muud seadmed.

Teie teadaolevad Bluetooth-seadmed loetletakse siin. Valige seade, klõpsake nuppu „Eemalda seade” ja seejärel klõpsake kinnitamiseks nuppu „Jah”. See eemaldab seadme arvutist.

Kui protsess on lõpule jõudnud, taaskäivitage arvuti.

Kui olete oma seadmesse uuesti sisse loginud, pöörduge tagasi Bluetoothi ​​seadete juurde. Klõpsake ülaosas valikul „Lisa Bluetooth või muu seade”. Klõpsake ilmuvas aknas „Lisa seade” valikul „Bluetooth”.

Oodake, kuni arvuti seadme tuvastab, ja klõpsake siis ühenduse loomiseks. Võimalik, et peate paaristamiseks sisestama PIN-koodi ühte või mõlemasse seadmesse.

Kasutage Windows 10 tõrkeotsingut

Kui kõik muu ebaõnnestub, võite proovida ka Windowsi tõrkeotsingut Windows 10-s ja vaadata, kas see suudab teie Bluetooth-probleemid lahendada. See kontrollib teie Bluetooth-raadio ja seadme seadeid samm-sammult ning tuvastab kõik probleemid.

Kui see tuvastab probleemi, teavitab ta teid ja küsib teilt, kas soovite selle lahendada, või suunake teid, kuidas probleemi ise lahendada.

Windowsi tõrkeotsingu käivitamiseks paremklõpsake menüüd Start ja valige käsk „Seaded”.

Sealt minge jaotisse Värskendamine ja turvalisus> Tõrkeotsing> Bluetooth ja seejärel klõpsake nuppu „Käivita tõrkeotsing”. Windows alustab teie Bluetoothi ​​oleku ja konfiguratsiooni kaudu automaatselt tööd. Kui see leiab probleemi, suunab ta teid seda parandama.

Kui tõrkeotsing ei suuda probleemi lahendada, võiksite täiendava toe ja nõu saamiseks pöörduda seadme tootja poole, kuna probleem võib olla riistvaras.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found