Kõik, mida saate teha Windows 10 uue Bash Shelliga

Windows 10 aastapäeva värskendus lisas Windows 10-le Linuxi keskkondade toe juba 2016. aastal. Kuid ärge petta: see on midagi enamat kui lihtsalt Bashi kest. See on täielik ühilduvuskiht Linuxi rakenduste käitamiseks Windowsis.

Oleme käsitlenud paljusid asju, mida saate teha Windows 10 uues Bashi kestas, nii et oleme teie mugavuse huvides kõik need juhendid siin ühte megaloendisse koondanud.

Linuxiga alustamine Windowsis

SEOTUD:Kuidas installida ja kasutada Linux Bash Shelli Windows 10-s

Võite installida Linuxi keskkonna ja Bashi kesta igasse Windows 10 väljaandesse, sealhulgas Windows 10 Home. See nõuab siiski Windows 10 64-bitist versiooni. Peate lihtsalt lubama Windowsi alamsüsteemi Linuxi jaoks funktsiooni ja seejärel installima Windowsi poest valitud Linuxi jaotuse - näiteks Ubuntu.

Alates sügisloojate värskendusest 2017. aasta lõpus ei pea te enam Windowsi arendajarežiimi lubama ja see funktsioon pole enam beetaversioon.

Installige Linuxi tarkvara

SEOTUD:Kuidas installida Linuxi tarkvara Windows 10 Ubuntu Bash Shelli

Lihtsaim viis Linuxi tarkvara installimiseks oma Ubuntu (või Debiani) keskkonda on apt-get käsk. ( asjakohane töötab ka.) See käsk laadib alla ja installib tarkvara Ubuntu tarkvarahoidlatest. Ühe või mitme rakenduse saate alla laadida ja installida vaid ühe käsuga.

Kuna see on enam-vähem täis Ubuntu kasutajaruumi keskkond, saate tarkvara installida ka muul viisil. Lähtekoodist saate tarkvara kompileerida ja installida nagu näiteks Linuxi distributsioonis.

Kui olete installinud mõne muu Linuxi jaotuse, kasutage selle konkreetse jaotuse tarkvara installimiseks käske. Näiteks openSUSE kasutab tõmblukk käsk.

Käivitage mitu Linuxi jaotust

SEOTUD:Mis vahe on Windows 10-s Ubuntu, openSUSE ja Fedora vahel?

Fall Creators Update võimaldas toetada ka mitut Linuxi jaotust, kus varem oli saadaval ainult Ubuntu. Esialgu saate installida Ubuntu, openSUSE Leap, SUSE Linux Enterprise Server, Debian GNU / Linux või Kali Linux. Fedora on samuti teel ja tõenäoliselt näeme tulevikus pakutavaid Linuxi jaotusi veelgi.

Teil võib olla installitud mitu Linuxi jaotust ja saate isegi käitada korraga mitut erinevat Linuxi keskkonda.

Kui te pole kindel, mida installida, soovitame Ubuntu. Kuid kui vajate kindlat Linuxi jaotust - võib-olla testite tarkvara, mis töötab SUSE Linux Enterprise Serveri või Debiani käitavas serveris, või soovite turvatestimise tööriistu Kali Linuxi -, on need poes saadaval koos Ubuntu'ga .

Juurdepääs Windowsi failidele Bashis ja Bashi failidele Windowsis

SEOTUD:Kuidas pääseda oma Ubuntu Bashi failidele Windowsis (ja teie Windowsi süsteemidraivile Bashis)

Teie Linuxi ja Windowsi failid on tavaliselt eraldatud, kuid on olemas viise, kuidas pääseda Linuxi failidele juurde Windowsist ja Windowsi failidele Linuxi keskkonnast.

Teie installitud Linuxi jaotused loovad peidetud kausta, kuhu salvestatakse kõik selles Linuxi keskkonnas kasutatud failid. Sellele kaustale pääsete juurde Windowsist, kui soovite Linuxi faile Windowsi tööriistadega vaadata ja varundada, kuid Microsoft hoiatab, et te ei tohiks neid Linuxi faile Windowsi tööriistadega muuta ega siin Windowsi rakendustega uusi faile luua.

Kui olete Linuxi keskkonnas, pääsete oma Windowsi draividele juurde kausta / mnt / alt. Teie C: draiv asub aadressil / mnt / c ja teie D: draiv näiteks aadressil / mnt / d. Kui soovite töötada failidega Linuxi ja Windowsi keskkondades, asetage need kuhugi oma Windowsi failisüsteemi ja pääsete neile juurde kausta / mnt / kaudu.

Paigaldage eemaldatavad kettad ja võrgukohad

SEOTUD:Kuidas paigaldada eemaldatavaid draive ja võrgukohti Linuxi Windowsi alamsüsteemi

Windowsi alamsüsteem Linuxile paigaldab fikseeritud sisemised draivid automaatselt kausta / mnt / alla, kuid see ei ühenda automaatselt eemaldatavaid draive, näiteks USB-draive ja optilisi kettaid. Samuti ei paigalda see automaatselt ühtegi teie arvutis kaardistatud võrguketast.

Kuid saate neid ise installida ja neile Linuxi keskkonnas juurde pääseda spetsiaalse käsuga mount, mis kasutab ära failisüsteemi drvfs.

Bashi asemel lülitage Zsh (või mõni muu kest)

SEOTUD:Kuidas kasutada Zsh-i (või mõnda muud kest) Windows 10-s

Ehkki Microsoft määras selle funktsiooni algselt keskkonnaks "Bash shell", on see tegelikult aluseks olev ühilduvuskiht, mis võimaldab teil Windowsi Linuxi tarkvara käitada. See tähendab, et kui te eelistate neid, võite Bashi asemel käivitada muid kestasid.

Näiteks võite Bashi asemel kasutada Zsh-i kestat. Võite isegi lasta, et tavaline Bashi kest lülitub automaatselt Zsh-i kestale, kui avate menüüs Start Linuxi kesta otsetee.

Kasutage Windowsis Bashi skripte

SEOTUD:Kuidas luua ja käitada Bash Shelli skripte Windows 10-s

Tänu sellele keskkonnale on tegelikult võimalik kirjutada Windowsi Bashi shelliskript ja seda käitada. Teie Bashi skript pääseb juurde teie Windowsi failidele, mis on salvestatud kausta / mnt, nii et saate oma tavaliste Windowsi failidega töötamiseks kasutada Linuxi käske ja skripte. Windowsi käske saate käivitada ka Bashi skripti kaudu.

Bashi käsud saate lisada pakettskripti või PowerShelli skripti, mis on üsna mugav. Selle kõige ja muu kohta vaadake meie Windows 10 bash-skriptide juhendit.

Käivitage Linuxi käsud väljaspool Linuxi kestat

SEOTUD:Kuidas käivitada Linuxi käske väljaspool Windows Bash Shelli

Kui soovite lihtsalt programmi kiiresti käivitada, käsu käivitada või skripti käivitada, ei pea te esmalt isegi Bashi keskkonda käivitama. Võite kasutada bash -c või wsl käsk Linuxi käsu käivitamiseks väljaspool Linuxi kestat. Linuxi keskkond lihtsalt käivitab käsu ja seejärel sulgeb. Kui käivitate selle käsu käsuviiba või PowerShelli aknas, prindib käsk selle väljundi käsuviiba või PowerShelli konsoolidesse.

Saate teha palju bash -c või wsl. Linuxi programmide käivitamiseks saate luua töölaua otseteed, integreerida need partii- või PowerShelli skriptidesse või käitada neid muul viisil, nagu Windowsi programmi käitate.

Käivitage Windowsi programmid Bashist

SEOTUD:Kuidas käivitada Windowsi programme Windows 10 Bash Shellist

Alates loojate värskendusest (mis tuli välja 2017. aasta kevadel) saate Windowsi programme käivitada Linuxi keskkonnas. See tähendab, et saate Bashi skripti integreerida Windowsi käsud koos Linuxi käskudega või lihtsalt käivitada Windowsi käsud tavalisest Bashi või Zsh-i kestast, mida võite juba kasutada.

Windowsi programmi käivitamiseks tippige .exe-faili tee ja vajutage sisestusklahvi. Installitud Windowsi programmid leiate Bashi keskkonnast kausta / mnt / c alt. Pidage meeles, et käsk on tõstutundlik, nii et “Example.exe” erineb Linuxis “example.exe” -st.

Käivitage graafilised Linuxi töölauaprogrammid

SEOTUD:Kuidas käivitada graafilisi Linuxi töölauarakendusi Windows 10 Bash Shellist

Microsoft ei toeta Windowsi graafilist Linuxi tarkvara ametlikult. Funktsioon Windowsi alamsüsteem Linuxile on mõeldud käsureaprogrammide käitamiseks, mida arendajad võivad vajada. Kuid selle funktsiooni abil on Windowsis tegelikult võimalik graafilisi Linuxi töölauaprogramme käivitada.

Vaikimisi see siiski ei toimi. Peate installima X-serveri ja seadistama EKRAAN muutuja enne, kui graafilised Linuxi töölauaprogrammid teie Windowsi töölaual töötavad. Mida lihtsam on rakendus, seda tõenäolisemalt töötab see hästi. Mida keerulisem on rakendus, seda tõenäolisemalt proovib see midagi teha, mida Microsofti aluseks olev Windowsi alamsüsteem Linuxile veel ei toeta. Kõik, mida saate teha, on anda neile juhised ja loota parimat.

Valige oma vaikekeskkond Linux

SEOTUD:Linuxi vaikelevi jaotuse seadistamine Windows 10-s

Kui teil on installitud mitu Linuxi jaotust, saate valida vaikimisi installimise. Seda levitamist kasutatakse Linuxi levitamisel koos bash või wsl või kui kasutate bash -c või wsl käsud Linuxi käsu käivitamiseks mujalt Windowsist.

Isegi kui teil on installitud mitu Linuxi distrot, saate need siiski käsku käivitades otse käivitada ubuntu või opensuse-42. Vajalik täpne käsk on kirjas Microsofti poe iga Linuxi jaotuse allalaadimislehel.

Käivitage kiiresti Bash File Exploreris

SEOTUD:Kuidas kiiresti käivitada Bash Shell Windows 10 File Exploreris

Te ei pea Linuxi kesta käivitama selle otseteeikoonilt. Selle saate kiiresti käivitada File Exploreris, tippides aadressiribale "bash" ja vajutades Enter. Ilmub teie vaikimisi Linuxi distributsiooni Bashi kest ja praegune töökataloog on kataloog, mille avasite File Exploreris.

Selles artiklis on toodud ka juhised Windowsi registri redigeerimisel File Explorerisse suvandi „Ava Bashi kesta lisamine”, mis annab teile mugava kontekstimenüü võimaluse, mis töötab sarnaselt suvanditega „Ava siin PowerShelli aken” või „Ava siin käsuviip” .

Muutke oma UNIX-i kasutajakontot

SEOTUD:Kuidas muuta oma kasutajakontot Windows 10 Ubuntu Bash Shellis

Bashi esmakordsel seadistamisel palutakse teil luua UNIX-i kasutajakonto ja määrata parool. Iga kord, kui avate Bashi akna, logitakse teid selle kontoga automaatselt sisse. Kui soovite oma UNIX-i kasutajakontot muuta - või kasutada shellis vaikekontona juurkontot -, on vaikekonto muutmiseks peidetud käsk.

Desinstallige ja installige uuesti Linuxi keskkond

SEOTUD:Windows 10 Ubuntu Bash Shelli desinstallimine (või uuesti installimine)

Pärast mõne programmi installimist või sätete muutmist võiksite installida Ubuntu või mõne muu Linuxi jaotuse ja hankida värske Linuxi keskkond. Varem oli see veidi keeruline, kuid nüüd saate seda teha lihtsalt desinstallides Linuxi levitamise nagu iga muu rakenduse ja seejärel poest uuesti installides.

Värske süsteemi saamiseks ilma Linuxi jaotust uuesti laadimata saate käivitada jaotuse käsu koos Windowsi käsuviiba või PowerShelli konsooli suvandiga "puhas". Näiteks Ubuntu lähtestamiseks ilma seda uuesti laadimata käivitage ubuntu puhas .

Kui teil on endiselt installitud vanem Linuxi keskkond - selline, mis oli installitud enne langusloojate värskendust -, saate selle siiski desinstallida käsuga lxrun.

Uuendage oma Ubuntu keskkonda

SEOTUD:Windows Bash Shelli värskendamine versioonile Ubuntu 16.04

Pärast Windows 10 langemisloojate värskendust peate nüüd poest installima Ubuntu ja muud Linuxi keskkonnad. Kui olete seda teinud, värskendatakse need automaatselt uusimatele versioonidele ilma spetsiaalsete käskudeta.

Kui lõite Bashi keskkonna Windowsi vanemale versioonile, on teil installitud vanem Ubuntu keskkond. Uuendamiseks võite lihtsalt avada poe ja installida Windowsi poest uusima Ubuntu.

Ettevõtlikud geeksid leiavad kahtlemata muid huvitavaid asju, mida saate Linuxi keskkonnaga tulevikus teha. Loodetavasti jätkab Linuxi Windowsi alamsüsteem võimsust, kuid ärge oodake, et Microsoft niipea ametlikult graafilisi Linuxi töölauarakendusi toetab.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found