Kuidas pöörata videot Windowsis 90 kraadi

Kui olete kunagi oma nutitelefonis video salvestanud, et see ainult külili või tagurpidi leida, siis teate, kui pettumust valmistav võib seda hiljem vaadata. Kui kasutate Windowsi, on selle probleemi lahendamiseks paar suurepärast viisi.

Meil on kaks võimalust näidata, kuidas videot Windowsis pöörata. Esimene on kasutada VLC-videopleierit. Video pööramine on VLC-s veidi keerulisem, kuid see on kergema kaalu allalaadimine ja tõenäoliselt on see teil juba installitud.

Teine võimalus on kasutada Windows Movie Makerit. See on lihtsaim viis seda teha ja me soovitasime seda kunagi, kui teil oli vaja hunnikut videoid pöörata. Windows Movie Maker pole enam ametlikult allalaadimiseks saadaval, kuid meil on siiski juhised, kui see juhtumisi installitakse.

Videote pööramine VLC abil

VLC on tasuta avatud lähtekoodiga meediumipleier, millel on sisseehitatud kodekitugi peaaegu kõigile seal olevatele videoformaatidele ja see on saadaval igal platvormil. See on siinkandis meie eelistatud videopleier. Video pööramine VLC-s ei ole nii lihtne kui Windows Movie Makeris, kuid kui teil on VLC juba olemas, võite seda ka kasutada.

Esiteks avage oma video VLC-s. Nagu näete, on meie näide tagurpidi, nii et peame selle ümber pöörama.

Avage menüü „Tööriistad“ ja valige „Efektid ja filtrid“ või kasutage kiirklahvi Ctrl + E.

Klõpsake akna „Korrigeerimised ja efektid“ vahekaardil „Videoefektid“ vahekaarti „Geomeetria“ ja märkige ruut „Muuda“.

Valige rippmenüüst pööramine (me pöörame enda oma 180 kraadi võrra) ja seejärel klõpsake nuppu "Sule". Soovi korral võite kasutada tööriista „Pööra”, kuid teisenduse valimine rippmenüüst on lihtsam, kui vajate lihtsalt põhipööret.

Nüüd peaks video olema õigesti suunatud. Soovi korral saate seda kohe vaadata.

See muutus pole siiski püsiv. Selleks peate selle video uues suunas salvestama. Avage Tööriistad> Eelistused (või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + P) ja lubage eelistuste akna allosas seaded „Kõik”. Kõigi kuvatud sätete korral liikuge edasi jaotiseni „Sout stream” (see asub jaotises „Streami väljund”) ja klõpsake siis nuppu “Transcode”. Paremal valige suvand „Video teisendusfilter” (see asendab VLC vanemate versioonide valiku „Pööra videofiltrit”) ja seejärel klõpsake nuppu „Salvesta”.

Seejärel avage VLC menüü „Meedium” ja valige käsk „Teisenda / salvesta”. Klõpsake aknas „Ava meedia“ nuppu „Lisa“ ja valige äsja pööratud fail.

Seejärel klõpsake akna „Ava meedia“ allosas rippmenüüd „Teisenda / salvesta“ ja valige „Teisenda“.

Klõpsake ilmuvas aknas Teisenda nupu Sihtkoht all nuppu Sirvi. Valige salvestuskoht, tippige faili nimi ja klõpsake siis nuppu „Salvesta“.

Te ei peaks midagi muud muutma. Vaikimisi konversiooniprofiil peaks hästi töötama. Faili teisendamiseks ja salvestamiseks klõpsake lihtsalt nuppu "Start".

Märge: Kui teil on pärast faili pööramist heli osas probleeme, klõpsake siin profiilikasti paremal asuval mutrivõtmekujulisel nupul „Muuda valitud profiili”. Vahekaardil Helikodek valige käsk „Säilita originaallugu”. Seekord ei püüa VLC video heli ümber kodeerida (teisendada) ja kasutab algset heli. Me ei pidanud seda tegema, kuid vähemalt üks lugeja seda tegi - see sõltub teie teisendatavast failist.

Nüüd saate oma uue filmifaili avada igas videorakenduses ja see peaks mängima õige suunaga.

Märkus. Kui olete videote pööramise lõpetanud, peate minema tagasi VLC-eelistustesse ja taastama suvandid oma vaikeväärtustele.

Videote pööramine Windows Movie Makeriga

Uuenda: Windows Movie Maker pole enam allalaadimiseks saadaval. Lisame siia algsed juhised juhuks, kui teil on see endiselt installitud.

SEOTUD:Kuidas asendada Windows Essentials 2012 pärast toe lõppu jaanuaris

Windows Movie Maker on osa Windows Essential 2012 rakenduste komplektist. Ehkki see on natuke aegunud ja seda enam ametlikult ei toetata, saate siiski alla laadida Windowsi Essentials 2012 võrguühenduseta installiprogrammi (see on otselaadimislink, mis kaalub 130 MB). Paljud rakendused töötavad endiselt suurepäraselt, sealhulgas Windows Movie Maker. Ja saate installida ainult soovitud rakendused. Widows Movie Maker on ilmselt kõige lihtsam valik, kui soovite lihtsalt videoid pöörata ja võib-olla mõnda muudetavat tööd teha.

Kui soovite midagi pisut täiuslikumat ja kaasaegsemat - ja see on endiselt tasuta -, võiksite DaVinci Resolve'ile pilgu anda. Siinses näites kasutame Windows Movie Makerit, kuid põhiprotsess on enamikus videotöötlusrakendustes sarnane.

Kui alustate Windows Movie Makeri installiprotsessi, peaksite valima valiku „Valige installitavad programmid”.

Kui te pole selle paketi muude rakenduste vastu huvitatud, jätkake valikutega, välja arvatud fotogalerii ja Movie Maker.

Kui Movie Maker on installitud, jätkake ja käivitage see ning näete järgmist akent.

Siin toimub üsna palju, kuid meie eesmärkidel on pöörlemisprotsess tõesti üsna valutu. Oleme juba salvestanud oma näidisfilmi, mille soovime oma Töölaua kausta parandada. Selle importimiseks lohistame selle faili lihtsalt Movie Makeri aknasse.

Kui te pole kindel, millisel viisil filmi pöörata, siis esitage idee andmiseks mõni sekund seda. Nagu näete, tuleb meie oma pöörata 90 kraadi vasakule.

Lindi Kodu jaotises „Redigeerimine“ näete kahte nuppu „Pööra vasakule“ ja „Pööra paremale“.

Klõpsame käsul „Pööra vasakule” ja märkime, et meie video on nüüd õigesti suunatud.

Kuid me pole veel päris lõpule jõudnud. Peame ikkagi oma video salvestama. Lihtsaim viis seda teha on klõpsata menüül „Fail” ja valida „Salvesta film”. Teile antakse palju seadeid, mille vahel valida. Sel juhul teeme selle endale lihtsaks ja valime valiku „Soovitatav selle projekti jaoks”.

Soovi korral saate oma uue filmi uue failina salvestada või vana ka üle kirjutada, kuid me ei soovita seda teha, kui te ei kirjuta üle koopia vanast. Te ei soovi algfaili üle kirjutada, kui te pole täiesti kindel, et see uus film on sama hea või parem. Vastasel juhul võite alandada või kustutada hindamatu mälu, mida te kunagi ei leia.

Selle näite jaoks salvestame selle lihtsalt failina "My Movie.mp4" oma töölauale. Ilmselgelt võite sellele anda mis tahes nime ja salvestada sinna, kuhu soovite.

Teie uus filmifail töödeldakse ja salvestatakse teie valitud asukohta. Nüüd saate seda oma vaikevideopleieris õigesti vaadata.

Kui te pole tulemustega rahul, võite minna tagasi ja salvestada selle uuesti erinevate seadete abil.

Nagu me varem mainisime, on VLC kasutamine videote pööramiseks veidi tülikam kui sellise programmi kasutamine nagu Windows Movie Maker. Kui vajate lihtsalt videot või kahte redigeeritud videot ja teil on juba VLC installitud, jätkake selle kasutamist ja kasutage seda. Kui peate mitu videot pöörama, säästate aega ja vaeva, laadides alla näiteks Windows Movie Makeri või mõne muu spetsiaalse videotöötluse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found