Kuidas teha ekraanipilte Windows 10-s

Ekraanipilt on pilt, mis on tehtud ekraanil kuvatavast. Täna näitame teile, kuidas Windowsis ekraanipilti teha.

Saate ekraanipildi teha peaaegu igal platvormil ja ekraanipiltide tegemine Windowsis ei erine. Sellel on sisseehitatud valik, mis sobib suurepäraselt põhiülesannete täitmiseks, kuid paljud kolmanda osapoole programmid pakuvad rohkem kasutusmugavust ja funktsioone. Selles artiklis näitan teile mõnda erinevat viisi ekraanipildi tegemiseks Windows 10-s.

Esimene meetod: tehke kiirekraanipildid printimisekraaniga (PrtScn)
  1. Ekraani lõikelauale kopeerimiseks vajutage nuppu PrtScn
  2. Ekraani faili salvestamiseks vajutage klaviatuuri Windows + PrtScn nuppe
  3. Kasutage sisseehitatud lõiketööriista
  4. Kasutage mänguriba Windows 10-s

Klaviatuuri nupul Prindi ekraanil saab teha ekraanipildi ja salvestada selle failina, teha ekraanipildi faili salvestamata või teha ekraanipildi ainult ühest aknast (kogu ekraani asemel). Prindiekraani nupul võib olla silt „PrtScn”, „PrntScrn”, „Print Scr” või midagi muud sarnast. Enamikul klaviatuuridel on nupp tavaliselt F12 ja kerimisluku vahel. Sülearvuti klaviatuuridel peate printimisekraani funktsioonile pääsemiseks vajutama klahvi „Funktsioon” või „Fn”. Kui vajutate klahvi, näib, et midagi pole juhtunud, kuid ekraanipilt on teie lõikelauale salvestatud.

Ekraanipildi salvestamine failina

Vajutage klahvi „Windowsi logoklahv + PrtScn”. Kui kasutate tahvelarvutit, vajutage nuppu „Windowsi logo + helitugevuse vähendamise nupp”. Mõnes sülearvutis ja muus seadmes peate võib-olla vajutama klahve „Windowsi logoklahv + Ctrl + PrtScn” või „Windowsi logoklahv + Fn + PrtScn”. Lisateavet leiate oma sülearvuti kasutusjuhendist.

Ekraan tuhmub hetkeks ja näete, et ekraanipilt kuvatakse failina kaustas pealkirjaga „Ekraanipildid” vaikekaustas „Pildid”. Ekraanipilt sildistatakse automaatselt numbriga.

Ekraani näete hämarana vaid siis, kui teie visuaalefektide seadetes on sisse lülitatud „Animeeri aknad minimeerimisel ja maksimeerimisel” (Süsteem> Süsteemi täpsemad seaded> Klõpsake jaotises Toimivus vahekaarti Täpsem> Klõpsake sätted)

Ekraanipildi tegemine ilma salvestamata

Vajutage klahvi “PrtScn”. Teie ekraanipilt on nüüd kopeeritud lõikelauale. Avage oma lemmik pildiredaktor, tekstitöötlusprogramm või mõni muu programm, milles soovite pilti kasutada. Ekraanipildi kleepimiseks kuhu soovite, valige Muuda> Kleebi. Pildi mõõtmed on samad kui teie töölaua eraldusvõime. Märkus. Mõnes sülearvutis ja muus seadmes peate võib-olla vajutama klahve Alt + Fn + PrtScn. Lisateavet leiate oma sülearvuti kasutusjuhendist.

Ainult ühe akna ekraanipildi tegemine

Klõpsake jäädvustatava akna pealkirjaribal. Vajutage klahvi „Alt + PrtScn“. Teie aktiivse akna ekraanipilt kopeeritakse lõikelauale, nagu ka viimases jaotises. Kleepige see oma lemmikpildiredaktorisse või dokumendiredaktorisse. Märkus. Mõnes sülearvutis ja muus seadmes peate võib-olla vajutama klahve Alt + Fn + PrtScn. Lisateavet leiate oma sülearvuti kasutusjuhendist.

Ekraani osa pildistamiseks

Vajutage klahvi „Windows + Tõst + S”. Teie ekraan kuvatakse hallina ja hiire kursor muutub. Klõpsake ja lohistage ekraanil, et valida osa ekraanist, mida soovite hõivata. Teie valitud ekraanipiirkonna ekraanipilt kopeeritakse teie lõikelauale. Saate selle kleepida mis tahes rakendusse, valides Redigeerimine> Kleebi või vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + V, nagu kleepiksite kogu ekraani otsetee, mis on tehtud klahviga Prindi ekraan.

See töötab ainult Windows 10 Creators Update'is. Windowsi vanemates versioonides on see otsetee osa Microsofti rakendusest OneNote. Creators Update'i abil integreeris Microsoft selle otsetee Windows 10-sse.

Teine meetod: tehke Snipping Tooliga paindlikumad ekraanipildid

Tööriist Snipping on pikka aega olnud Windowsi osa. See tööriist lisati esmakordselt Windows Vistasse ja see ei saanud kunagi peale uute veaparanduste ühtegi uut funktsiooni. Snippingu tööriist võib teha ekraanipilte avatud aknast, ristkülikukujulisest alast, vabakujulisest alast või kogu ekraanist. Võite märkida oma lõikude juurde erivärvilised pliiatsid või esiletõstja, salvestada selle pildi või MHTML-failina või saata see sõbrale e-kirjaga.

Rakendusel Snipping Tool Windows Vista, 7 ja 8 on üks piirang: see ei saa jäädvustada ekraanipilte, mis hõlmavad hiire liigutusi. Hiire liikumisega seotud asjade (näiteks hüpikmenüüd ja tööriistavihjed) jäädvustamiseks peate kasutama printimisekraani meetodit.

Windows 10-s on Snipping Toolil uus valik „Viivitus”, mis võimaldab teil jäädvustada ekraanipiltide hüpikmenüüsid ja näpunäiteid. Avage rakendus Snipping Tool ja klõpsake nuppu Viivita. Klõpsake rippmenüüs loendil sekundite arvu, mida soovite ekraanipildi tegemiseni oodata.

Nüüd valige jupi tüüp, mille soovite teha, klõpsates noolel valiku „Uus” kõrval. Saate valida ühe neljast kärpimisviisist: vabas vormis, ristkülikukujuline, aken ja täisekraan.

Erinevalt tavalisest jupist ei kustu ekraan kohe. Selle asemel on ekraanipiltide seadistamiseks aega 1–5 sekundit, sõltuvalt valitud viivitusest. Selle aja abil saate avada selle hüpikmenüü või tööriistavihje, mille soovite jäädvustada. Kui sekundid on möödas, ekraan külmub ja tuhmub, et saaksite oma lõigu luua. Kui valisite akna või täisekraani, siis see lihtsalt haarab jupi kohe.

Kolmas meetod: kasutage Windows 10 mänguribaga kiirklahve

Windows 10 on varustatud mängu DVR-võimalustega, et salvestada mängukaadreid ja teha ekraanipilte Windowsi arvutimängudest. Mänguriba genereerib ekraanipildid PNG-vormingus ja salvestab need kausta C: \ Users \ [teie kasutajanimi] \ Videos \ Captures. Enne mänguriba kasutamist alustage Windows 10-ga kaasas olnud Xboxi rakenduse avamiseks selle seaded. Jaotises „Mängu DVR” vahetage käsk „Mängu DVR abil ekraanipiltide tegemine” ja määrake soovitud kiirklahvid.

Kui soovite ekraanipilti teha, kasutage seda klaviatuurikombinatsiooni (vaikimisi „Windowsi klahv + G”) ja klõpsake viipamise korral nuppu „Jah, see on mäng” või puudutage seda. Nüüd ekraanipildi tegemiseks vajutage kaameraikooni või Win + Alt + PrtScn. Märkus. Klaviatuuri otsetee töötab ainult siis, kui olete selle konkreetse mängu jaoks eelnevalt märkinud kasti „Jah, see on mäng”. Näete märguannet, mis annab teile teada „Ekraanipilt on salvestatud”. Kui klõpsate või puudutate märguannet, avaneb see selle nägemiseks jaotises „Xbox> Game DVR> Selles arvutis”.

Neljas meetod: Snagiti abil saate hõlpsamalt teha võimsamaid ekraanipilte

Kõigil Windowsi sisseehitatud meetoditel on omad plussid ja miinused. Kui võtate palju ekraanipilte ja soovite rohkem paindlikkust kui sisseehitatud tööriistad pakuvad, on teie parim valik kolmanda osapoole tööriist.

Kui te ei viitsi mõne dollari kulutamist, on Techsmithi Snagit tipptasemel tööriist, mis muudab ekraanipiltide tegemise lihtsaks, sisaldab hulgaliselt funktsioone, mis võimaldavad teil sihtida konkreetseid aknaid, teha piirkonna pilte ja isegi kerida kerivate akende täisteksti nagu veebilehed.

Soovi korral saate teha lühivideoid, märkida ekraanipilte, joonistada nooli ja kujundeid ning peaaegu kõike, mida võite ette kujutada, et ekraanipildi tööriist peaks saama teha. See on suurepärane tööriist, mida me kindlasti soovitame, eriti kui peate tegema palju ekraanipilte.

Enne proovimist selle kulutamiseks saate tasuta prooviversiooni alla laadida. Kui olete seda proovinud, on raske Windowsi barebone'i tööriistade juurde tagasi minna.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found