Vi- või Vim-redaktorist väljumine

The vi toimetaja on segane, kui te pole sellega harjunud. Sellest rakendusest pääsemiseks on vaja salajast käepigistust. Siit saate teada, kuidas Linuxist, macOS-ist või muust Unixi-laadsest süsteemist vi või vim sulgeda.

Kiire vastus

Kui olete sees vi või vim ja peate välja tulema - muudatuste salvestamisega või salvestamata - toimige järgmiselt.

  • Kõigepealt vajutage paar korda klahvi Esc. See tagab vi on režiimist Väljas ja käsurežiimis.
  • Teiseks tippige : q! ja vajutage sisestusklahvi. See ütleb vi lõpetada muudatusi salvestamata. (Kui soovite muudatused siiski salvestada, tippige : wq selle asemel.)

Kui soovite õppida Linuxi käsurida, peate teadma palju muud. Loe edasi ja me näitame sulle, kuidas vi töötab ja miks on lõpetamise juhised nii ebatavalised. vi on oluline, võimas tööriist ja õppimiskõver on seda väärt.

vi, üldlevinud toimetaja

Sest vi on kõikjal tõenäoline, et lähete sellele vastu. Võite isegi leida end seest vi kogemata. Võib-olla palub keegi teil nende jaoks Linuxi arvutit otsida. Annate välja käsu nagu crontab -e ja vi hüppab üles. Üllatus, keegi on seadistanud vaiketoimetaja crontab olla vi.

Võib-olla haldate süsteemi kus vi on ainus redaktor või ainus, mis töötab SSH kaugseansi kaudu, ja peate muutma kasutaja .bashrc-faili.

Käsk alustada vi ja faili avamine on otse edasi. Tüüp vi , tühik ja seejärel failinimi. Vajutage sisestusklahvi. Käivitatav programm võib olla vi või võib olla vim , a ’täiustatud vi“. See sõltub teie Linuxi levitamisest - näiteks kasutab Ubuntu vim . Kõik selle artikli juhised kehtivad võrdselt ka järgmistele vim.

 vi. basrc

Kohe märgatav erinevus nende vahel vi ja muud toimetajad on, et millal vi käivitab, ei saa lihtsalt teksti sisestama hakata. Sellepärast vi on modaalne toimetaja. Redigeerimine toimub ühes režiimis, sisestamisrežiim ja käskude väljastamine käskude režiimis.vi käivitub käsurežiimi.

Kui te ei tunne lisamisrežiimi ja käsurežiimi mõisteid, võib see segadust tekitada. Paljud käsureziimis väljastatavad käsklused mõjutavad kirjutatavat faili. Kui olete režiimis Käsud, kuid proovite ekslikult oma faili teksti sisestada, ei saa see hästi lõppeda. Mõni teie välja antud klahvivajutus tunneb ära käskudena. Need käsud võivad ridu kustutada või jagada, kursorit ümber liigutada või teksti kustutada.

Ja olenemata sellest, mida tippite, ei leia te toimetajast väljumiseks või sellest väljumiseks. Vahepeal muutub teie fail üsna segaseks ja pealtnäha juhuslikud piiksud ajavad teid hulluks.

Käsurežiim ja sisestusrežiim

Peate vahetamavi sobivasse režiimi, mida proovite saavutada.

Käsurežiim on vaikerežiim, kui vi käivitab. Kui te ei tea paremini, hakkate kirjutama. Kui juhtute vajutama i-klahvi või mõnda muud kümmet klahvi, mis kutsuvad sisestusrežiimi (a, A, c, C, I, o, O, R, s ja S), näete äkki, mida kirjutad. Olete nüüd režiimis Sisesta.

See võib tunduda edasiminekuna, kuni vajutate ühte nooleklahvi. Kui teete seda, kuvatakse muidu tühjal uuel real ainsa tähena A, B, C või D. Faili ülaosas.

Pole midagi, oleme su tagasi saanud. See on üllatavalt lihtne, kui oskate. Pidage meeles neid kahte klahvivajutust: Esc viib teid käsurežiimi ja "i" viib sisestamisrežiimi.

Peate olema režiimis Command ja redaktorist lahkumiseks sisestama õige käsu.

Käsurežiimist ohutuseni

Käsurežiimi sisenemiseks vajutage klahvi Esc. Midagi nähtavat ei juhtu. Löö seda veel paar korda. Kui kuulete ikooni Escape vajutades piiksu, olete käsklusrežiimis. Helisignaal ütleb teile: „Lõpeta klahvi Esc vajutamine, olete juba käsurežiimis.” Kui kuulete Escile vajutades piiksu, oleme tublid.

Sisestage koolon, täht “q” ja hüüumärk ilma tühikuteta. Need kolm tähemärki peaksid ilmuma terminali alumise rea vasakul äärel. Kui nad seda ei tee, vajutage klahvi Esc, kuni kuulete piiksu, ja proovige uuesti. Kui näete neid, vajutage sisestusklahvi:

: q!

Selles käsus q on lühend sõnast lõpetage . Hüüumärk lisab rõhku, nii et justkui karjuksite "Lõpeta!" kell vi. See võib su enesetunde veidi paremaks muuta.

Hüüumärk juhendab ka vi kuni mitte salvestage kõik failis tehtud muudatused. Kui olete sisse loginud vi ja teadmata, mida teete, ei soovi te tõenäoliselt päästetud kaost.

Kui olete tagasi käsureal, võiksite veel kord kontrollida, kas faili pole muudetud. Seda saate teha järgmise käsuga:

kass .bashrc | vähem

Kui olete väljumas vi, kui näete teadet „Viimast muudatust pole kirjutatud”, tähendab see, et jätsite käsust hüüumärgi vahele. Vältimaks loobumist muudatustest, mida soovite säilitada, vi annab teile võimaluse neid päästa. Lihtsalt väljastage : q! käsk, kus hüüumärk on paigas, kust väljuda vi ja loobuge muudatustest.

Kui olete kindel, salvestage muudatused

Kui olete failis tehtud muudatustega rahul, saate muudatustest väljuda ja need salvestada, kasutades : wq (kirjuta ja lõpeta) käsk. Enne jätkamist veenduge, et soovite faili ekraanikuva muudatused kirjutada.

Sisestage koolon, täht w (kirjutage) ja täht q (lõpetage). Kui näete neid terminali vasakus alanurgas, vajutage sisestusklahvi:

: wq

Õppimiskõver on seda väärt

Kasutamine vi on natuke nagu klaveri kasutamine. Sa ei saa lihtsalt istuda ja seda kasutada; peate mõnda praktikat kasutama. Külmana istumine ja käigu pealt õppimine, kui teil on surve midagi redigeerida, pole õige viis seda teha. See on sama mõttekas, kui istute esimest korda klaveri juurde maha, just nagu kardin teie avakontserdi jaoks tõuseb.

Suur osa vi pärineb paljudest klahvivajutuste kombinatsioonidest, millest igaüks täidab ühist redigeerimisülesannet. See on suurepärane, kuid te ei saa neist kasu enne, kui olete need pähe õppinud, harjutanud ja nad on osa teie lihasmälust.

Seni, kui leiad end vi ja vaadates olulist faili, lihtsalt : q! ja väljuge graatsiliselt. Teie oluline fail tänab teid.