Kiirkäivitusriba tagasitoomine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Kiirkäivitusriba võeti kasutusele Windows XP-s ja see asus tegumiriba vasakul küljel nupu Start kõrval. See pakkus kiiret ja lihtsat viisi programmidele ja töölauale pääsemiseks.

Windows 7-s eemaldati kiirlaadimisriba tegumiribalt, kuid see on endiselt saadaval operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10, kui teate, kuidas seda uuesti lisada. Miks soovite kiirkäivitusriba tagasi, kui saate programme tegumiribale kinnitada? Kiirkäivitusriba sisaldab ka funktsiooni Näita töölauda, ​​mis on ilmsem koht kui see väike ristkülik tegumiriba paremas servas (eriti Windows 8 ja 10 puhul). Võib-olla eelistate kasutada vanakooli rühmitamata tegumiriba, mille otseteed on küljel. Igal juhul näitame teile, kuidas lisada kiirkäivitusriba Windows 10 tegumiribale, kuid see töötab ka Windows 7 ja 8 puhul.

Kiirkäivitusriba uuesti tegumiribale lisamiseks paremklõpsake tegumiriba avatud alal ja valige Tööriistaribad> Uus tööriistariba.

Kopeerige ja kleepige järgmine tee uue tööriistariba ülaosas asuvasse kasti - valige dialoogiboks Kaust ja vajutage sisestusklahvi.

% APPDATA% \ Microsoft \ Internet Explorer \ Kiirkäivitus

Seejärel klõpsake nuppu „Vali kaust“.

Näete tegumiribal kiirlaadimise tööriistariba, kuid see on paremal. Algne kiirkäivitusriba oli nupu Start kõrval vasakul, nii et teisaldame selle tegumiriba vasakule küljele.

Kiirkäivitusriba teisaldamiseks peate kõigepealt avama tegumiriba. Selleks paremklõpsake tegumiriba tühjal kohal ja valige hüpikmenüüst “Lukusta tegumiriba”. Kui tegumiriba on lukustamata, pole suvandi kõrval ühtegi märki.

Klõpsake ja lohistage kiirkäivitusriba vasakul küljel kaks vertikaalset punktiirjoont tegumiriba vasakule küljele. Leiate, et te ei saa Windowsi poe, File Exploreri ja Edge ikoonidest mööda lohistada. Kuid kui soovite saada kiirkäivitusriba kohe nupu Start kõrval, saame selle lahendada.

SEOTUD:Kuidas peita Windows 10 tegumiriba otsingu / Cortana kasti ja tegumivaate nuppu

Kuigi tegumiriba on endiselt lukustamata, näete Windowsi poe, File Exploreri ja Edge'i ikoonidest vasakul kahte vertikaalset punktiirjoont. Klõpsake ja lohistage need read kiirlaadimisribast paremale. Nüüd on ainsad ikoonid kiirkäivitusriba ja nupu Start vahel Cortana või otsingu ikoon ja nupp Tegumivaade. Kui soovite kiirkäivitusriba kohe nupu Start kõrval, saate peita Cortana ikooni ja nupu Task View.

Algsel kiirkäivitusribal oli ikoon ja tekst puudub. Kiirlaadimisriba sellel versioonil pole ühtegi ikooni, vaid ainult pealkiri „Kiirkäivitus“, kuid saate pealkirja soovi korral peita. Selleks paremklõpsake vertikaalsel punktiiril ja valige suvandi märkimise tühistamiseks käsk „Kuva pealkiri”.

Kui pealkiri „Kiirkäivitus” on peidetud, kuvatakse tegumiribal vähemalt menüü Kiirkäivitus esimene element. Saate teisaldada vertikaalseid punktiirjoone, et muuta tegumiriba kiirlaadimisriba laiust ja kuvada tegumiriba menüüst rohkem kui üks üksus. Kui soovite peita kiirlaadimise pealkirja ja kuvada tegumiriba menüüs mõningaid üksusi, võiksite ka teksti üksustest eemaldada, nii et need võtavad vähem ruumi. Teksti eemaldamiseks menüüelementidest paremklõpsake vertikaalsel punktiirjoonel uuesti ja valige suvandi märkimise tühistamiseks käsk „Kuva tekst”.

Allpool on kiire käivitusriba näide, millel tegumiribal kuvataval üksusel pole pealkirja ega teksti.

Kui olete kiirkäivitusriba seadistanud soovitud viisil, lukustage tegumiriba uuesti, paremklõpsates tegumiriba tühjal kohal ja valides hüpikmenüüst käsu „Lukusta tegumiriba”. Kui tegumiriba on lukustatud, on menüüs valiku „Lukusta tegumiriba” kõrval linnuke.

Otsustasime säilitada pealkirja „Kiirkäivitus” ja ainult kiire käivitusriba peab olema piisavalt lai, et pealkirja tegumiribal näidata. Ja peitsime nupu Cortana ja nupu Task View, nii et kiirkäivitusriba asub nupu Start kõrval. Kiirkäivitusmenüü avamiseks klõpsake topeltnoolenuppu.

Kui otsustate, et te ei soovi enam tegumiribal kiirlaadimisriba, klõpsake lihtsalt paremklõpsake tegumiriba tühjal alal ja valige Tööriistaribad> Kiirkäivitus. Kiirkäivitusriba eemaldatakse tegumiribalt.

Pange tähele, et kui eemaldate kiirkäivitusriba tegumiribalt, eemaldatakse see ka tööriistaribade alammenüüst. Kui soovite kiirkäivitusriba uuesti tegumiribale lisada, peate uuesti järgima selles artiklis toodud juhiseid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found