Mis on MP3-fail (ja kuidas seda avada)?

.Mp3-faililaiendiga fail on tänapäeval üks levinumaid helifaile. MP3-faili lõi Moving Pictures Experts Group (MPEG) ja seda lühendatakse MPEG-1 või MPEG-2 helikiht 3.

Mis on MP3-fail?

MP3-fail on helifail, mis kasutab faili üldsuuruse vähendamiseks tihendusalgoritmi. Seda tuntakse kui „kaotatud“ vormingut, kuna see tihendamine on pöördumatu ja osa allika algandmetest läheb tihendamise käigus kaduma. Siiski on siiski võimalik saada üsna kvaliteetseid MP3-muusikafaile. Tihendamine on igat tüüpi failide jaoks tavaline tehnika, olgu see siis heli, video või pilt, et vähendada nende hõivatud mälumahtu. Kui 3-minutiline kadudeta fail, näiteks Waveform Audio-fail (WAV), võib olla umbes 30 MB, oleks tihendatud MP3-ga sama fail ainult umbes 3 MB. See on 90-protsendine pakkimine, mis säilib CD kvaliteedi lähedal!

SEOTUD:Mis on erinevused MP3, FLAC ja muude helivormingute vahel?

Kogu see kokkusurumine ei tule siiski ilma teatud puudusteta. Ehkki kaotate kõvakettal väga vajalikku ruumi, kaotate kadudeta failivormingust teisendamisel helikvaliteedi.

Üks põhiprobleeme on bitikiirus - põhimõtteliselt iga sekundi jooksul tekkiva tegeliku heliteabe hulk. Selle bitikiiruse mõõt on kbps (kilobitti sekundis) ja mida suurem on bitikiirus, seda parema kvaliteediga heli te kuulete. MP3-tihendus eemaldab helifaili need osad, mida inimese kõrvadel on raskem kuulata - kõige kõrgemad ja madalamad otsad. Keskmise muusikakuulaja jaoks pole kvaliteedi langus üldiselt nii märgatav.

SEOTUD:MP3 pole surnud

Kuidas avada MP3-faili?

Nagu varem mainitud, on MP3 kõige enam kasutatav helifailivorming ja seetõttu suudavad peaaegu kõik heli taasesitusrakendused avada MP3-faile - võib-olla isegi teie e-lugerit.

SEOTUD:Miks ma saan CD-le kirjutada ainult 80 minutit muusikat, kui minu MP3-d hõivavad vähem kui 700 MB ruumi?

Windowsi ja macOS-i kasutajad saavad MP3-faile kohe karbist välja mängida, ilma et peaksite installima kolmanda osapoole tarkvara. Windows 10-s esitatakse MP3-sid vaikimisi Windows Media Playeris; macOS-is mängitakse neid iTunes'is.

Kõik, mida peate tegema, on topeltklõps MP3-failil, mida soovite kuulata, ja vaikimisi avab teie helipleier faili ja hakkab mängima.

Kui eelistate siiski mõnda muud helimängijat kui ükski neist, on faili seose muutmine Windowsi või MacOS-is lihtne protsess. Ja tõenäoliselt ei pea te seda isegi tegema. Uue muusikarakenduse installimisel on suur tõenäosus, et uus rakendus nõuab installimise ajal seost MP3-failidega.