Kuidas installida Windows 95 virtuaalsesse masinasse

Microsofti Windows 95 oli tohutu hüpe Windows 3.1-st. See oli esimene Windowsi väljaanne koos menüü Start, tegumiriba ja Windowsi tüüpilise töölaua liidesega, mida kasutame ka praegu. Windows 95 ei tööta tänapäevases arvutiriistvaras, kuid saate siiski selle installida virtuaalsesse masinasse ja need hiilgeajad uuesti läbi elada.

SEOTUD:Kuidas installida Windows 3.1 DOSBoxi, seadistada draivereid ja mängida 16-bitiseid mänge

See võib olla kasulik, kui soovite mängida vana mängu, mis ei tööta Windows 10 ühilduvusrežiimis, kuigi Windows 98 võib olla Windows 9x-ajastu mängude jaoks ideaalsem. Või võiksite seda lihtsalt väikese nostalgiahoo jaoks teha. Me ei süüdistaks teid.

Mida vajate

Selleks vajate kahte asja: Windows 95 ISO-faili ja Windows 95 alglaadimisketta pilti. Erinevalt tänapäevastest operatsioonisüsteemidest ei saa Windows 95 installikettat käivitada. Installimise alustamiseks peate esmalt käivitama Windows 95 alglaadimiskettalt MS-DOS-i keskkonda, mis oleks tol ajal olnud diskett.

Kui teil on ümber vana Windows 95 CD, saate selle oma arvutisse sisestada ja sellest ISO-faili luua. Kuigi Windows 95 ISO-failid on veebis saadaval, pidage meeles, et Windows 95 kuulub endiselt Microsofti autoriõiguste alla ja seda ei saa veebis seaduslikult alla laadida. Nii et hakake neid oma vanu sahtleid läbi kaevama.

Kui olete oma Windows 95 ISO-faili hankinud, saate allalaadimisdisketi pildi alla laadida saidilt AllBootDisks. Tõenäoliselt peate lihtsalt alla laadima faili „Windows95a.img”. Windows 95b (tuntud ka kui Windows 95 OSR2) oli saadaval ainult originaalseadmete tootjatele (originaalseadmete tootjatele), nii et kõik teie ümber lebavad Windows 95 kettad on kas algse Windows 95 väljaande (tuntud ka kui Windows 95 RTM) või Windows 95a väljaanne (tuntud ka kui Windows 95 OSR1), mis oli varustatud installitud hoolduspaketiga Service Pack 1.

Esimene samm: looge oma virtuaalne masin

SEOTUD:Algaja geek: kuidas virtuaalmasinaid luua ja kasutada

Teeme seda VirtualBoxis, mis on täiesti tasuta kasutamiseks ja saadaval Windowsis, MacOS-is ja Linuxis. Saate seda teha ka teistes virtuaalmasinate programmides, näiteks VMware, kuid virtuaalmasina tarkvara konfigureerimise protsess on veidi erinev.

Kui olete VirtualBoxi installinud, klõpsake uue virtuaalse masina loomiseks nuppu "Uus".

Sisestage soovitud nimi ja valige kastist Versioon „Windows 95”. Kui nimetate selle nimeks „Windows 95”, valib VirtualBox automaatselt õige Windowsi versiooni.

Valige, kui palju RAM-i soovite oma virtuaalsele masinale avaldada. VirtualBox soovitab 64 MB, samas kui Microsofti ametlik ajaveeb The Old New Thing väidab, et Windows 95 ei käivitu, kui sellel on rohkem kui 480 MB mälu. Võiksite erinevuse jagada ja kasutada turvaliselt 256 MB, mis oleks vanade Windows 95 rakenduste jaoks enam kui piisav.

Jätkake viisardi kaudu, kuni teil palutakse luua oma virtuaalne kõvaketas. VirtualBox soovitab automaatselt 2,0 GB ja tõenäoliselt ei soovi te sellest üle minna. Windows 95 jaemüügiversioonid toetavad ainult failisüsteemi FAT16, mis tähendab, et nad ei saa kasutada üle 2 GB suuruseid draive.

Windows 95b (aka OSR2), mis anti välja ainult seadmete tootjatele ja mida ei müüda kunagi jaemüügis, toetab FAT32. Seega, kui kasutaksite seda Windows 95 versiooni, võiksite teoreetiliselt kasutada kuni 32 GB ruumi.

Ärge käivitage masinat kohe pärast selle loomist. Esiteks peate muutma mõnda seadet. Paremklõpsake oma Windows 95 virtuaalset masinat ja valige „Seaded“.

Klõpsake kategooriat „Süsteem”, klõpsake vahekaarti „Kiirendus” ja tühjendage märkeruut „Luba VT-x / AMD-V” riistvara virtualiseerimisel.

Kui jätate selle suvandi lubatuks, saate installida Windows 95, kuid pärast käivitamist näitab see lihtsalt musta ekraani.

Järgmisena klõpsake kategooriat „Storage” ja valige Floppy kontrolleri alt virtuaalne draiv. Klõpsake Floppy Drive'ist paremal asuvat disketinuppu ja klõpsake menüüs nuppu "Valige virtuaalne disketifail". Sirvige alglaadimisketta .img faili ja valige see.

Lõpuks klõpsake IDE-kontrolleri all tühja kettaseadet, klõpsake optilise draivi paremal asuvat kettaikooni ja klõpsake nuppu „Vali virtuaalne optiline DIsk-fail”. Sirvige oma Windows 95 ISO-faili ja valige see.

Kui olete lõpetanud, klõpsake seadete salvestamiseks nuppu „OK”.

Teine samm: valmistage ette oma virtuaalne C: draiv

Nüüd saate selle käivitamiseks topeltklõpsata oma teegis oleval Windows 95 virtuaalsel masinal. See käivitatakse DOS-i viipesse.

Pange tähele, et virtuaalmasin hõivab teie klaviatuuri ja hiire, kui klõpsate selle sees, kuid sisendi vabastamiseks ja arvuti töölaua tavapäraseks kasutamiseks võite vajutada hostiklahvi - see on vaikimisi klaviatuuril õige Ctrl-klahv. Võti kuvatakse virtuaalmasina akna paremas alanurgas.

Kõigepealt peate oma loodud virtuaalse draivi jaotama. Sisestage viipale järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

fdisk

See protsess on väga lihtne. Alustate tühja kettaga, nii et soovite lihtsalt luua DOS-i sektsiooni. See on vaikevalik, milleks on „1”. Fdisk-protsessi läbimiseks peate lihtsalt nõustuma vaikevalikutega.

Pärast fdiski käivitamist võite DOS-partitsiooni loomiseks, esmase partitsiooni loomiseks ja nõusoleku saamiseks kasutada draivi maksimaalset suurust ja partitsiooni aktiivseks muutmist lihtsalt kolm korda pärast Enteri käivitamist.

Enne jätkamist öeldakse teile, et peate oma virtuaalmasina taaskäivitama. Selleks klõpsake nuppu Sisend> Klaviatuur> Sisesta Ctrl-Alt-Del VirtualBoxi. Esmalt vajadusel hiire vabastamiseks vajutage paremat klahvi Ctrl.

Nüüd peate vormindama oma uue sektsiooni, mis on virtuaalmasinas saadaval C-kettana. Selle vormindamiseks tippige A-s järgmine käsk: \> ja vajutage sisestusklahvi Enter:

vorming c:

Sisestage Y ja küsige vormindamisprotsessiga nõustumiseks Enter. Seejärel palutakse teil sisestada draivi silt. Võite sisestada mis iganes soovite või üldse mitte midagi. Protsessi lõpetamiseks vajutage pärast klahvi “Enter”.

Kolmas etapp: käivitage Windows 95 installer

Nüüd peate failid Windows 95 ISO-failist oma C: draivi kopeerima. Teoreetiliselt peaksite Windows 95 installimiseks saama installiprogrammi lihtsalt kettadraivilt käivitada. See aga tekitab tõrkeid, kuna kettaseadet ei paigaldata pärast installeri taaskäivitamist ja installija ei leia draiverifailid, mida see vajab. Selle asemel leidsime, et on palju lihtsam faile lihtsalt C: draivi kopeerida ja sealt installerit käitada.

Kõigepealt mõelge välja, millise draivitähega teie kettaseade paigaldati. See kuvatakse siis, kui teie virtuaalne masin käivitub. Meie virtuaalses masinas on see R: draiv. Kui unustasite ja ei näe seda ekraanil, saate selle teabe vaatamiseks alati oma virtuaalmasina uuesti taaskäivitada, kasutades klaviatuurimenüü suvandeid Ctrl + Alt + Delete.

Failide kopeerimiseks Windows 95 kettalt oma C: draivi käivitage järgmine käsk, asendades R: mis tahes draivitähega, mis vastab teie virtuaalsele kettaseadmele.

xcopy R: \ C: \ INSTALL \ / S

Kui protsess on lõpule jõudnud, saate nüüd minna üle oma C: draivile ja käivitada installiprogrammi INSTALL-programmist, näiteks:

c:
cd PAIGALDA
seadistamine

Kui küsitakse, vajutage uuesti Enter.

Kuvatakse graafiline Windows 95 häälestusprogramm. Siit edasi saate teha kõike graafiliselt ilma DOS-i viipega segamini ajamata.

Tegelik paigaldusprotsess on lihtne. Enamikul ekraanidel saate nõustuda vaikevalikute ja protsessi kiirusega. Enne installiprotsessi lõppu palutakse teil sisestada oma Windows 95 tootenumber. Windows 95 erinevad väljaanded vajavad erinevaid tootevõtmeid, seega veenduge, et kasutate õiget võtit.

Kui jõuate ekraanile Analüüsides arvutit, kontrollige kindlasti suvandeid "Võrguadapter" ja "Heli, MIDI või videokaardikaart", et tagada kogu virtuaalmasina riistvara õige tuvastamine ja konfigureerimine.

Kui teil palutakse luua käivitusketas, saate jätkamiseks valida „Ei, ma ei taha, et käivitusketas oleks”. See pole 1995. aasta ja te ei installi seda siiski päris arvutisse.

Tegelik installiprotsess on kaasaegses riistvaras isegi virtuaalses masinas ülikiire.

Häälestusprotsessi lõpus palub Windows teil taaskäivitada ja palub teil diskett arvutist eemaldada. Selleks klõpsake nuppu Seadmed> Floppy Drive> Eemalda ketas virtuaalsest draivist. Arvuti taaskäivitamiseks ja pärast seda jätkamiseks klõpsake nuppu "OK".

Seadistamisprotsess jätkab teie riistvara seadistamist. Teile öeldakse, et peate jätkamiseks lisama töörühma nime, kuid siia saate sisestada kõik, mis teile meeldib.

Lõpuks palutakse teil sisestada ajavöönd ja seadistada printer. Võite printeri konfigureerimise kuvamise vahele jätmiseks aknas Printeri lisamise viisard aknas klõpsata nuppu „Tühista”.

Lõpuks taaskäivitub teie arvuti ja teil palutakse luua parool. Seejärel kuvatakse teile Windows 95 töölaud. Olete valmis - teil on nüüd Windows 95 virtuaalne masin.

90-ndatesse naasmiseks avage Windows 95 menüü Start käsk Windows Explorer ja minge kausta C: \ Install \ Funstuff \ Videos. Leiate Weezeri muusikavideod Sõber Holly (“Weezer”) ja Edie Brickelli oma Head ajad (“Goodtime”), mis sisaldusid Windows 95 kettal. Filmi jaoks on olemas ka filmi treiler Rob Roy, mis ilmus ka 1995. aastal.

Kaustas „Highperf” olevad videod on kvaliteetsemad kui peamise kausta Videod, nii et vaadake neid kindlasti - teie kaasaegne arvuti saab nendega hakkama!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found