Unustatud parooli lähtestamine Windows 10-s

Oleme kõik seda varem teinud. Istute maha, et oma Windowsi masinasse sisse logida, sisestate enda arvates parooli ja paugutades mõistate, et unustasite, mis see oli! Proovige proovida erinevaid tähtede ja numbrite kombinatsioone, et näha, mis sobib, kuid miski ei toimi. Mis sa nüüd teed?

Õnneks on Windows 10-s parooli taastamise protsess peaaegu sama, mis Windows 8-s ja uuemates versioonides, ehkki mõne väikse nipiga. Nii saate taastada nii oma Microsoft Live 10 sisselogimise kui ka kõigi teiste kohalikku masinasse registreeritud kasutajate mandaadid.

Kasutage Microsoft Live'i kontode jaoks parooli lähtestamise tööriista

Esimene (ja kõige ilmsem) lahendus, mis on algusest peale saadaval, on kasutada parooli lähtestamise standardset funktsiooni, mis on saadaval Microsofti parooli lähtestamise veebisaidil. Sealt leiate kolm valikut ja sel juhul peate järgima valikut „Ma unustasin oma parooli”, kui proovite taastada ühtegi kontot, mis on seotud teie veebipõhise identiteediga.

Kui olete need toimingud läbi teinud, tervitatakse teid üldtuntud taasteprotsessiga, mida enamik suuremaid ettevõtteid kasutab, kui proovite kontrollida, kas olete tegelikult see, kellena ütlete. Kui olete oma kontole registreerinud välise e-posti aadressi või mobiiltelefoninumbri, võite saada koodi, mis avab teie konto ilma täiendava vaevata.

Kontofailide salvestamiseks looge uus kasutaja

Kui ükski neist ei toimi, võite võtta veel ühe meetme, mis võimaldab (väga ringristmikul) taastada juurdepääsu arvutile.

SEOTUD:Kuidas unustada Windowsi unustatud parool

Kõigepealt alustage Windows 10 installi käivitamisest seadistusega, muutes BIOS-i alglaadimise järjekorda, et see oleks CD jaoks prioriteet, või kasutage selle asemel ISO-d käivituskettana.

Selleks peate käivitama Windows 10 installikandjalt. Esiteks peate looma Windows 10 installimiskandja USB-draivile või DVD-le. Kui olete seda teinud, muutke oma arvuti alglaadimise järjekorda ja käivitage USB-draivilt või kettalt.

Kui seadistamine on alanud, vajutage klahve Shift + F10.

See avab käsuviiba. Siit edasi kasutame käsuviiba, et asendada sisselogimisekraanil utiliidihaldur cmd.exe-ga järgmiste käskudega:

teisaldage d: \ windows \ system32 \ utilman. exe d: \ windows \ system32 \ utilman. exe. bak

koopia d: \ windows \ system32 \ cmd. exe d: \ windows \ system32 \ utilman. exe

Kui see on lõpule jõudnud, kasutage masina taaskäivitamiseks käsku "wpeutil reboot".

Pärast sisselogimisekraani naasmist klõpsake utiliidihalduril. Kui kõik läks õigesti, peaksite nägema cmd.exe käivitamist nagu alloleval pildil.

See on viip, mida kasutate sisselogimisekraanilt uue administraatori kasutaja loomiseks. Sisestage järgmised käsud, asendades nimega, mille soovite uuele kontole määrata (porgandeid pole).

netikasutaja / lisa

netgrupi administraatorid / lisa

Nüüd sulgege viip, taaskäivitage ja peaksite oma uut kasutajat sisselogimisekraanil nägema.

Klõpsake siin ja sisestage oma värske töölaud. Paremklõpsake töölaual vasakus alanurgas menüüd Start ja valige „Computer Management”.

Liikuge jaotisse „Kohalikud kasutajad ja rühmad”, kerige alla mõjutatud kontole ja paremklõpsake. Valige lukustatud kontole juurdepääsu taastamiseks suvand „Määra parool“ ja valige uus mandaatide kogum!

Tuleb märkida, et see meetod töötab ainult nende kontode täielikuks taastamiseks, mis on määratud kohapeal sisselogimiseks. Kui peate oma Microsoft Live'i konto parooli tagasi saama, peate selle hankima ülalnimetatud veebivormide kaudu.

See tähendab, et kui veebipõhine taasteteenus ei tööta, pääsete endiselt juurde kõigile olulistele failidele või kaustadele, mis võivad olla sellele kontole lukustatud, minnes C: \ Users ja klõpsates sellega seotud kaustal.

Kui kõik muu ei õnnestu: helistage Microsoftile

Kui Microsofti saidi automaatne lähtestamisprotsess ei vii ainult otseülekande konto taastamiseks kuhugi, võite uurida ettevõtte enda esindaja valimist.

Otse TechNeti abikeskusesse helistades tervitatakse teid alguses samade turvaküsimustega, mille täitsite konto loomisel. Kui te ei saa neile vastata, annab esindaja teid teisele meeskonnale, kes kasutab mitmesuguseid kontrollimeetodeid, alates üksikasjaliku teabe küsimisest selle kohta, milleks kontot on kasutatud, ja lõpetades loendiga konkreetsed nimed, mis võivad olla salvestada teie enda kontaktide loendisse.

Kui suudate vaid kahele neist õigesti vastata, saadab esindaja teile ajutise avamiskoodi, mida saate seejärel oma Live'i kontole tagasi logida.

Ennetavad sammud

Muidugi on kõik need toimingud vajalikud ainult siis, kui te pole veel Windowsi vaikeprogrammist või CD-le või USB-le installitud Ubuntu-põhise päästetööriista kaudu eelnevalt varundanud parooli lähtestamise ketta loomist. pöidla.

SEOTUD:Kuidas luua ja kasutada parooli lähtestamise ketast või USB-d Windows 8 või 10 puhul

Teiseks võite uurida ka Windowsi uue PIN-funktsiooni kasutamist, mis võimaldab teil tavalise tähtnumbrilise parooli asemel oma kontoga PIN-koodi siduda. PIN-koodi lisamise võimaluse leiate kas algseadistusest või kausta Windows 10 sätete jaotisest „Kontod”.

Nii, olgu see teie deebetkaardi pääsukood või lihtsalt õnnenumber, jäävad meelde vaid mõned lihtsad klahvivajutused, selle asemel, et kasutada keerulist sõna- ja tähekombinatsiooni, mida võib olla keeruline kümnete erinevate sisselogimiste seas jälgida kõigis oma seadmetes.

Parooli kaotamine või unustamine võib olla pettumust valmistav kogemus, kuid tänu nendele lahendustele, nippidele ja näpunäidetele ei pea see tähendama teie konto lõppu, nagu te seda teate!

Piltide autorid: Pixabay


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found