Kuidas näha, kes on teie WiFi-võrguga ühendatud

Kas teate, kes on teie ruuteri WiFi-võrguga ühendatud? Selle uurimiseks vaadake ruuteri või arvuti kaudu WiFi-võrku ühendatud seadmete loendit.

Pidage meeles, et tänapäeval loovad paljud seadmed ühenduse teie WiFi-ga. Nimekiri sisaldab sülearvuteid, nutitelefone, tahvelarvuteid, nutitelereid, digibokse, mängukonsoole, WiFi-printereid ja palju muud.

GlassWire Pro abil saate vaadata, kes on ühendatud (ja saada teateid, kui teie WiFi-ga ühendub uus seade)

Oleme GlassWire tulemüüri ja turvasüsteemi suured fännid ning üks suurepäraseid omadusi, mis neil Pro versioonis on, on kiire ja lihtne võrguvaade, mis näitab teile kõiki teie WiFi-võrguga ühendatud seadmeid.

GlassWire ei ole lihtsalt tulemüür, vaid sellel on ka ilusad graafikud, mis näitavad teie ribalaiuse kasutamist, näevad, millised rakendused millega ühenduvad ja täpselt, kui palju ribalaiust iga rakendus kasutab. Märguandeid saate siis, kui rakendus midagi muudab või kui installija proovib installida uut süsteemidraiverit. Funktsioone on tohutult, siin on liiga palju.

Kuid GlassWire'i muudab tänase teema jaoks veelgi paremaks see, et kui avate paneeli Seaded, saate tegelikult lubada märguanded alati, kui uus seade proovib teie WiFi-ga ühendust luua. Nüüd on see suurepärane funktsioon!

GlassWire on põhikasutuseks tasuta, kuid võrguseadmete jälgimine on kaasas ainult tasulises versioonis (49 dollarit ühe arvuti eest).

Kasutage oma ruuteri veebiliidest

SEOTUD:10 kasulikku valikut, mida saate ruuteri veebiliideses konfigureerida

Parim viis selle teabe leidmiseks on ruuteri veebiliidese kontrollimine. Teie ruuter majutab teie WiFi-võrku, nii et sellel on kõige täpsemad andmed selle kohta, millised seadmed on sellega ühendatud. Enamik ruutereid pakub võimalust ühendatud seadmete loendi vaatamiseks, kuigi mõned neist ei pruugi seda teha.

Kehtivad standardsed näpunäited ruuteri veebiliidesele juurdepääsu saamiseks. Kui te pole selle IP-aadressis kindel, saate üldjuhul oma arvuti lüüsi IP-aadressi otsida juhtpaneeli kaudu. Võite käivitada ka käsu ipconfig / all käsuviiba aknas.

SEOTUD:10 kasulikku valikut, mida saate ruuteri veebiliideses konfigureerida

Seejärel ühendage see IP-aadress oma veebibrauseri aadressiribale ja vajutage sisestusklahvi. See peaks tavaliselt teie ruuteri liidese esile tooma. Kui see nii ei ole, kontrollige ruuteri dokumentatsiooni - või tehke veebiotsing selle mudeli numbri ja veebiliidese kohta, et teada saada, kuidas sellele juurde pääseda. Kui te pole määranud kohandatud parooli ja parooli, peate võib-olla oma ruuteri mudeli vaikeseadete leidmiseks otsingu tegema või dokumentatsioonist üle vaatama.

Ühendatud seadmete loendi leidmine

Nüüd peate kusagilt ruuteri veebiliidesest valiku otsima. Otsige link või nupp, mille nimi on näiteks „lisatud seadmed”, „ühendatud seadmed” või „DHCP-kliendid”. Selle leiate võib-olla WiFi seadistamise lehelt või mingilt olekulehelt. Mõnes ruuteris võidakse mõne klõpsu säästmiseks ühendatud seadmete loend oleku põhilehele printida.

Paljudes D-Linki ruuterites on ühendatud seadmete loend saadaval olekus> Traadita.

Paljudel Netgeari ruuteritel leiate loendi külgribalt jaotisest „Manustatud seadmed”.

Paljudel Linksys-ruuteritel leiate selle suvandi olekust> Kohalik võrk> DHCP-klientide tabelist.

Comcast Xfinity ruuterites leiate loendi külgribalt jaotisest Ühendatud seadmed.

Loendi mõistmine

SEOTUD:Staatilise IP-aadressi määramine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8, 10, XP või Vista

Paljud ruuterid pakuvad lihtsalt DHCP kaudu ühendatud seadmete loendit. See tähendab, et kui seade on konfigureeritud staatilise IP-konfiguratsiooniga, ei kuvata seda loendis. Pidage seda meeles!

Kui loend avatakse, näete tavaliselt igas ruuteris sarnast teavet. Liides näitab teile tõenäoliselt tabelit, kus on loetletud ühendatud seadmed, nende võrgus olevad "hostinimed" ja nende MAC-aadressid.

SEOTUD:Muutke oma arvuti nime operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Kui loend ei paku piisavalt sisukaid nimesid, võiksite muuta oma arvuti või seadme opsüsteemides hostinimesid (tuntud ka kui "arvuti nimed" või "seadme nimed"). Hostinimi on siin nähtav. Kahjuks ei saa mõnes seadmes hosti nime muuta - näiteks pole me teadlikud võimalusest muuta Android-seadme hosti nimi sisukamaks ilma juurimata.

Kahtluse korral võiksite alati võrrelda sellel lehel nähtavat MAC-aadressi (või kuvatud IP-aadressi) selle seadme MAC-aadressiga, mida kasutate, et kontrollida, kumb seade on.

See nimekiri pole lollikindel

Muidugi pole see loetelu täiesti täiuslik. Igaüks saab määrata soovitud hosti nime, samuti on võimalik muuta teie MAC-aadressi teiste seadmete võltsimiseks. See aga tähendaks, et teie seade ei saaks võrguga ühendust luua, kui selle asemel asus mõni teine ​​võltsitud MAC-aadressiga seade, kuna ruuterid blokeerivad kaks sama MAC-aadressiga seadme samaaegse ühenduse loomist . Ja keegi, kes sai juurdepääsu teie ruuterile, võib vargsi seadistada staatilise IP-konfiguratsiooni.

SEOTUD:Ärge omage valet turvatunnet: 5 ebaturvalist viisi oma WiFi turvamiseks

Lõppkokkuvõttes pole see kõige võimsam turvafunktsioon ega lollikindel viis teie võrku ühendatud inimeste märkamiseks. See pole midagi, mida peate regulaarselt kontrollima. Kui on seadmeid, mida te ei tunne, saate muuta oma WiFi parooli - loodetavasti kasutate WPA2-PSK krüptimist - ja see lööb kõik seadmed välja, kuni nad saavad uue parooli anda.

Kuid isegi seadmed, mida te ei tunne, võivad teile kuuluda midagi, mida te ei mäletanud. Näiteks võib tundmatu seade olla WiFi-toega printer, WiFi-ga ühendatud kõlarisüsteem või teie nutiteleri sisseehitatud WiFi, mida te kunagi ei kasuta.

Skannige oma WiFi-võrk arvutis oleva tarkvaraga

Ideaalne viis ühendatud seadmete kontrollimiseks on tavaliselt ruuteri veebiliidese kasutamine. Mõni ruuter ei pruugi seda funktsiooni pakkuda, seega võiksite proovida hoopis skannimistööriista. See on teie arvutis töötav tarkvara, mis skannib teie ühendatud WiFi-võrgu aktiivsete seadmete jaoks ja loetleb need. Erinevalt ruuteri veebiliidese tööriistadest pole sellistel skannimisriistadel võimalust loetleda ühendatud, kuid praegu võrguühenduseta seadmeid. Näete ainult veebiseadmeid.

Selleks on palju tööriistu, kuid meile meeldib NirSofti traadita võrgu jälgija. Nagu ka teine ​​NirSofti tarkvara, on see mugav väike tööriist ilma reklaamvara ja nuhkimata ekraanideta. Samuti ei pea seda isegi arvutisse installima. Laadige tööriist alla, käivitage see ja see jälgib teie WiFi-võrku aktiivsete seadmete leidmisel, kuvades nende seadmete nimesid, MAC-aadresse ja nende WiFi-võrgu riistvara tootjat. Tootja nimi on väga kasulik konkreetsete seadmeteta seadmete tuvastamiseks - eriti Android-seadmete jaoks.

See tööriist ei pruugi korralikult töötada enne, kui olete oma WiFi-võrguadapteri määranud. Meie Windowsi arvutis pidime enne skannimist klõpsama valikut Traadita võrgu jälgija valikud Valikud> Täpsemad suvandid, märkima valiku „Kasuta järgmist võrguadapterit” ja valima meie füüsilise WiFi-adapteri.

Veelkord, see pole midagi, mille pärast peate pidevalt muretsema. Kui kasutate WPA2-PSK krüpteerimist ja teil on hea parool, võite end üsna turvaliselt tunda. On ebatõenäoline, et keegi oleks teie WiFi-ga ilma teie loata ühendatud. Kui tunnete muret, et see juhtub mingil põhjusel, peate alati lihtsalt muutma oma WiFi parooli - loomulikult peate selle kõigis oma heakskiidetud seadmetes uuesti sisestama. Enne selle tegemist veenduge, et WPS on keelatud, kuna WPS on haavatav ja ründajad võivad seda potentsiaalselt kasutada teie võrguga uuesti ühenduse loomiseks ilma paroolita.

WiFi-parooli muutmine võib olla ka hea mõte, kui olete oma WiFi-parooli välja andnud - näiteks teid külastavatele naabritele - ja soovite olla kindel, et nad ei kasuta seda aastaid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found