Mis on Interneti-troll? (ja kuidas trollidega ümber käia)

Internetitrollid on inimesed, kes soovivad teisi enda meelelahutuseks internetis provotseerida ja häirida. Siit saate teada, kuidas märgata, et keegi on troll, ja kuidas temaga hakkama saada.

Mis on Interneti-trollid?

Kui olete mõnda aega Internetis olnud, olete tõenäoliselt ühel hetkel trollile otsa sõitnud. Internetitroll on keegi, kes avaldab veebis tahtlikult põletikulisi, ebaviisakaid või häirivaid avaldusi, et tekitada inimestes tugevaid emotsionaalseid reaktsioone või juhtida vestlust teemaväliselt. Neid võib olla mitmel kujul. Enamik trolle teevad seda oma lõbustuse huvides, kuid konkreetse päevakava surumiseks tehakse muid trollimisviise.

Trollid on folklooris ja fantaasiakirjanduses eksisteerinud sajandeid, kuid veebitrollimine on olnud olemas nii kaua kui Internet on eksisteerinud. Selle termini varasemat teadaolevat kasutust saab otsida 1990. aastatest varajastel veebipõhistel teadetetahvlitel. Toona oli see kasutajate viis segi ajada uusi liikmeid, postitades korduvalt sisemist nalja. Sellest ajast alates on see muutunud palju pahatahtlikumaks tegevuseks.

Trollimine erineb teistest küberkiusamise või ahistamise vormidest. Tavaliselt pole see suunatud ühele inimesele ja see tugineb sellele, et teised inimesed pööraksid tähelepanu ja provotseeriksid. Trollimine on olemas paljudel veebiplatvormidel, alates väikestest privaatgruppide vestlustest kuni suurimate sotsiaalmeedia veebisaitideni. Siin on loetelu kohtadest veebis, kus tõenäoliselt näete veebitrolle:

  • Anonüümsed veebifoorumid: Sellised kohad nagu Reddit, 4chan ja muud anonüümsed teadetetahvlid on veebitrollide peamine kinnisvara. Kuna pole võimalik jälgida, kes keegi on, võivad trollid postitada väga põletikulist sisu ilma vastukajata. See kehtib eriti siis, kui foorumis on lõdva või passiivse modereerimisega.
  • Twitter:Twitteril on ka võimalus olla anonüümne ja sellest on saanud Interneti-trollide kasvukoht. Sagedased Twitteri trollimismeetodid hõlmavad populaarsete räsimärkide kaaperdamist ja populaarsete Twitteri isiksuste mainimist, et nende jälgijatelt tähelepanu võita.
  • Kommentaaride jaotised:Trollide jaoks on populaarsed alad ka selliste kohtade kommentaaride jaotised nagu YouTube ja uudiste veebisaidid. Siit leiate palju ilmselget trollimist ja need tekitavad vihastelt lugejatelt või vaatajatelt sageli palju vastuseid.

Trolle leiate võrgus kõikjalt, sealhulgas Facebookist ja veebisaitidelt. Need on kahjuks üsna tavalised.

Märgid, et keegi trollib

Mõnikord võib osutuda keeruliseks vahet teha trollil ja inimesel, kes lihtsalt tahab teemal vaielda. Siin on aga mõned märgulapid, mida keegi aktiivselt trollib.

  • Teemavälised märkused:Käimasolevast teemast täiesti teemaväline väljumine. Seda tehakse teiste plakatite häirimiseks ja häirimiseks.
  • Tõendite tunnustamisest keeldumine:Isegi kui neile esitatakse raskeid ja külmi fakte, ignoreerivad nad seda ja teesklevad, nagu poleks seda kunagi näinud.
  • Loobuv, alandav toon: Trolli varajane näitaja oli see, et nad küsisid vihaselt vastajalt: "Miks sa hulluks oled, vennas?" See on meetod, mida kasutatakse selleks, et kedagi veelgi rohkem provotseerida, kui viis tema argument täielikult kõrvale lükata.
  • Seotud piltide või meemide kasutamine:Nad vastavad teistele meemide, piltide ja gifidega. Seda eriti juhul, kui seda tehakse vastuseks väga pikale tekstipostitusele.
  • Teadmatus: Nad näivad unustavat, et enamik inimesi on nendega lahkarvamustes. Samuti saavad trollid harva vihaseks või provotseeritakse.

Ülaltoodud loetelu pole sugugi lõplik. On palju muid viise, kuidas tuvastada, et keegi trollib. Üldiselt, kui keegi näib ebalev, reaalsest arutelust huvitatud ja tahtlikult provokatiivne, on ta tõenäoliselt Interneti-troll.

Kuidas peaksin nendega hakkama saama?

Trollimisega seotud kõige klassikalisem kõnekäänd on: "Ärge sööge trolle". Trollid otsivad emotsionaalseid vastuseid ja leiavad, et provokatsioon on lõbus, nii et neile vastamine või nende üle arutamise katse paneb nad ainult rohkem trollima. Trolli täieliku eiramise korral pettuvad nad tõenäoliselt ja lähevad kuhugi mujale Internetis.

Peaksite proovima oma parima, et mitte midagi trollide öeldut tõsiselt võtta. Ükskõik kui halvasti nad ka ei käituks, pidage meeles, et need inimesed veedavad lugematuid ebaproduktiivseid tunde inimeste hulluks ajamiseks. Need pole teie päevaaega väärt.

Kui troll muutub rämpspostiks või hakkab niiti ummistama, võite ka sellest teatada saidi modereerimismeeskonnale. Sõltuvalt veebisaidist ei ole tõenäoline, et midagi juhtuks, kuid peaksite andma oma osa, et heidutada neid aktiivselt sellel platvormil trollimast. Kui teie aruanne õnnestub, võidakse troll ajutiselt peatada või nende konto täielikult keelata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found