Kuidas luua Microsoft Wordis kohandatud kaanelehti

Lugejaid tõmbab suurepärane kaaneleht. Kui kasutate Microsoft Wordi, on teil õnne, sest Word on valmis kaanelehti kasutama. Kuid kas teadsite, et Word võimaldab teil luua ka kohandatud kaanelehti? Mõlemat saate kasutada järgmiselt.

Kasutusvalmis kaanelehe lisamine oma Wordi dokumenti

Word sisaldab mõnda kaanelehe malli, mille saate sisestada ja seejärel veidi kohandada, kui vajate oma dokumendi jaoks kiiret kaanelehte.

Nende leidmiseks minge Wordi lindil vahekaardile „Sisesta” ja klõpsake nuppu „Kaaneleht”. (Kui teie akent pole maksimeeritud, võite selle asemel näha nuppu „Lehed”. Klõpsake sellel, et kuvada nupp „Kaaneleht”.)

Klõpsake rippmenüüs kaanelehte, mida soovite kasutada.

Nüüd saate lisada dokumendi pealkirja, alapealkirja, kuupäeva ja muu teabe ning soovi korral kujundust veidi muuta.

Kuidas luua Microsoft Wordis kohandatud kaaneleht

Malli pealt kaanelehe loomine on piisavalt lihtne, kuid kui ükski sisseehitatud kujundus ei meeldi, saate selle ise luua. Saate seda teha olemasoleval dokumendil, kuid kõige lihtsam on alustada tühja dokumendiga. Salvestame kohandatud kaanelehe, et saaksite selle siiski olemasolevasse dokumenti kiiresti sisestada.

Kaanelehe saate luua peaaegu kõigi Wordi tööriistade abil. Saate lisada taustavärvi, pildi või tekstuuri. Samuti saate need elemendid paigutada oma äranägemise järgi ja isegi rakendada neile Wordi teksti pakkimise tööriistu. Pange see välja nagu soovite.

Mis puutub sisusse, siis on teil paar võimalust. Saate lihtsalt sisestada soovitud teksti, kuid see ei muudaks seda eriti malliks, kui te ei soovi sama teksti esilehel iga kord, kui seda kasutate.

Selle asemel saate dokumendi atribuutide lisamiseks kasutada Wordi kiirosade funktsiooni. Selleks minge üle vahekaardile „Sisesta” ja klõpsake nuppu „Kiired osad”.

Rippmenüüs osutage alammenüüle „Dokumendi atribuut” ja näete tervet rida erinevaid atribuute, mida saate oma dokumenti sisestada: autor, pealkiri, ettevõte, avaldamise kuupäev ja nii edasi. Jätkake ja sisestage mis tahes atribuudid, mida soovite tiitellehel kuvada.

Kui olete lõpetanud, on teie lehel mitu välja. Kui lisate kaanelehe hiljem dokumenti, täidetakse need väljad dokumendi tegelike omadustega (ja soovi korral saate neid ka käigu pealt muuta).

Alustuseks on need väga lihtsad, kuid saate neid kohelda nagu mis tahes muud Wordi teksti, rakendades stiile ja vormindust, tsentreerides need lehele - ükskõik mis. Siin oleme keskendanud need lehele, rakendanud pealkirjale stiili Pealkiri, nihutanud asju lehel veidi alla ja lisanud filigraanset illustratsiooni väikese elegantsi jaoks. See pole kõige ilusam kaaneleht, kuid see on hea toimiv näide.

Nüüd, kui oleme oma kaanelehe saanud nii, nagu soovime, on aeg luua sellest kaanelehe mall.

Kõigepealt valige dokumendis kõik (seetõttu soovitame seda alustada tühja dokumendiga), vajutades Ctrl + A. Seejärel minge tagasi vahekaardile „Sisesta” ja klõpsake siis uuesti sellel kaanelehel.

Valige seekord rippmenüüst käsk „Salvesta valik esilehe galeriisse“.

Pange avanevas aknas oma kaanelehele nimi ja täitke soovi korral lühikirjeldus. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Nüüd, kui avate edaspidi rippmenüü „Kaaneleht”, näete jaotises „Üldine” oma uut kaanelehe malli. Klõpsake selle sisestamiseks täpselt nagu Wordi sisseehitatud esikaanel.

Ja see ongi kõik. Dokumendi jaoks kohandatud kaanelehtede loomine on üsna lihtne, kui teate, kust otsida.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found