Kuidas riputada Blu-Ray plaate MakeMKV ja käsipiduriga

Tänaseks on Blu-Ray kollektsiooni vaatamiseks arvutis väga vähe viise ilma privileegi jaoks sularaha välja toomata, isegi kui teil juba on Blu-Ray draiv ja olete oma filmid ostnud. Selle asemel on lihtsam oma Blu-Rays oma arvutisse kopeerida ja mängida ükskõik millises rakenduses, mida soovite. Siin on parim viis seda teha ja kuidas hoida kogu oma failimaht piisavalt väikeses koguses.

SEOTUD:Kuidas käsipiduriga DVD-sid dekrüpteerida ja ripida

Nii ei pea te plaate vahetama, saate oma filme mängida igas soovitud rakenduses ja saate neid isegi oma teistesse seadmetesse voogesitada. Võite isegi lisada oma vana DVD-kogu. Kui soovite oma DVD-sid kopeerida, töötab ka see protsess, kuid keskendume Blu-Raysile - meie soovitatav protsess DVD-de jaoks on veidi erinev.

Mida vajate

Blu-Ray kollektsiooni rippimise alustamiseks vajate mõnda tööriista. Enne alustamist veenduge, et olete installinud järgmise:

  • Blu-Ray draiv. Kui teie arvutiga oli üldse kaasas mõni kettaseade, oli see tõenäoliselt DVD-draiv. Blu-Ray-ketaste kopeerimiseks (muidugi) vajate siiski Blu-Ray-lugejat. Õnneks saate neid veebis vähem kui 60 dollariga. Kui soovite oma Blu-Ray-plaate kirjutada, vajate draivi, mida saab lugedaja kirjutage tühjadele Blu-Rays, kuid eeldame, et soovite need lihtsalt oma kõvakettale salvestada.
  • MakeMKV: See rakendus, mis on saadaval nii Windowsi kui ka MacOS-i jaoks, rippib teie Blu-Rays MKV-failiks. See on kõik. MakeMKV pakub tasuta beetaversiooni, mis töötab 30 päeva, kuid see on veidi eksitav. Igal kuul saate kas alla laadida beetaversiooni uusima versiooni või aktiveerida rakenduse, kasutades foorumites uusimat beetavõtit. See pikendab prooviperioodi lõpmatuseni. MakeMKV väidab, et see on ainult beetatoode, kuid see on olnud juba aastaid beetaversioonis, nii et see võib pikka aega tasuta jääda. Praegu ei peaks te selle programmi eest maksma.
  • Käsipidur: MakeMKV rippib teie Blu-Ray filmi täpselt nii, nagu see on plaadil, mille suurus võib olla üle 20 või 30 GB. Niisiis, kasutame käsipidurit, et tihendada teie MKV-failid pisut hallatavamaks, kaotamata palju kvaliteeti. See pole tingimata vajalik, kuid tohutute videofailide salvestamiseks, esitamiseks ja voogesitamiseks on ressursside raiskamine, kui te seda ei vaja.

See on kõik, mida vajate. Kui olete kõik need kolm asja installinud, haarake oma lemmik Blu-Ray filmid ja alustage.

Esimene samm: riputage oma Blu-Ray koos MakeMKV-ga

SEOTUD:Mis on MKV-fail ja kuidas neid mängida?

Kõigepealt peate tegema Blu-Ray põhiprintimise. MakeMKV on surnud lihtne rakendus, mis teeb ühte asja tõeliselt hästi: saate oma Blu-Ray kettalt teha täissuuruses 1080p MKV videofaili. Kui olete oma MKV-i saanud, saate seda vähendada, teisendada või muuta vastavalt soovile. Soovi korral saate seda isegi vaadata sellisena, nagu see on, kuid tõenäoliselt on parem, kui vähendate seda veidi hiljem.

Filmi rippimiseks pange ketas oma Blu-Ray draivi ja avage MakeMKV. Hetke pärast ilmub suur Blu-Ray draivi ikoon. Plaadil olevate pealkirjade skannimiseks klõpsake seda.

Kui MakeMKV on pealkirjade skannimise lõpetanud, näete nende loendit rakenduse vasakul paneelil. Siit saate valida, milliseid pealkirju soovite rippida. See loend sisaldab erifunktsioone, kustutatud stseene ja kõike muud plaadil olevat. Mis rajad on, võib kuluda väike arvamistöö, kuid kui soovite lihtsalt filmi, on see tõenäoliselt tõesti suur lugu, mis võtab plaadil umbes 20-30 GB. Valige ainult rajad, mida soovite rippida.

Järgmisena valige akna paremas servas kaust, kuhu soovite MKV-faili paigutada. See peaks olema kõvakettal, millel on palju vaba ruumi. Prognoosi selle kohta, kui suur fail peaks olema, näete jaotises Info, kuid eeldage, et vajate igaks juhuks veel vähemalt 20 GB (mida vajate faili teisendamiseks igal juhul). Kui olete valmis, klõpsake rohelise noolega nuppu Tee MKV.

MakeMKV võtab teie filmi rippimiseks aega (tavaliselt umbes 20–30 minutit). Roheline edenemisriba annab teile teada, kui kaugel protsess on. Kui peate mingil hetkel ripimise tühistama, klõpsake oranžil stopp-ikoonil.

Kui rebimine on tehtud, näete sellist hüpikut. Nüüd saate plaadi oma kettaseadmest välja võtta ja soovi korral isegi uue ripituse alustada.

Siinkohal, kui soovite oma filmi vaadata, saate selle laadida VLC-sse, Plexi, Kodi või muusse MKV-sid toetavasse videopleierisse ja hakata vaatama. Kui te ei hooli kõvakettaruumi säästmisest, võite siin peatuda. Kuid me muudame asju, et muuta teie raamatukogu veidi puhtamaks ja tõhusamaks.

Teine etapp: kahandage käsipiduriga oma filmid mõistliku suurusega

Kui avate kausta, kus on äsja rippitud film, märkate, et see on tõenäoliselt tohutu.

Selle parandamiseks käivitage ühe video avamiseks käsipidur ja valige Fail. Mitme videofaili korraga skannimiseks võite valida kausta (pakettskaneerimine), kui teil on mitu teisendatavat ripitust. See samm kontrollib failide üksikasju ainult enne nende teisendamist, nii et saate valida kausta, mis sisaldab kõiki teie rippeid, ja seejärel otsustada, kuidas need hiljem teisendada.

Kui käsipidur on teie failid skanninud, näete allolevat akent. Kui skaneerisite korraga mitu filmi, saate teisendada, klõpsates jaotises Allikas rippmenüül Pealkiri.

Kui olete pealkirja valinud, klõpsake jaotises Sihtkoht jaotises Sirvige, et valida, kuhu soovite teisendatud failid panna.

Edasi tuleb karmim osa: kvaliteediseadete valimine.

Lihtsaim viis seda teha on valida eelseade rakenduse akna paremast servast. Millise valite, sõltub sellest, kui palju algsest videost soovite säilitada. Näiteks võiksite näha roboti võitluste kõiki hiilgavaid detaileVaikse ookeani äär kuna see film oli loodud suure eraldusvõimega eriefekte silmas pidades. Teisest küljest ei jää te paljugi ilma, kui te selle koopia kokku suruksiteMida me varjudes teeme, sest see on suhteliselt väikese eelarvega indie-komöödiafilm, millel pole palju efekte. Pealegi on naljad resolutsioonist hoolimata naljakad.

Seda silmas pidades on teil oma filmide vähendamiseks mõned võimalused:

  • Kasutage kvaliteetset ja kõrge eraldusvõimega eelseadistust:Kõik Blu-Rays edastatakse 1080p-s, kuid MakeMKV-ga tehtud ripitus on plaadil olevast versioonist siiski tihendamata. Valige eelseadistatud meeldimine Super HQ 1080p30 Surround nii palju üksikasju kui võimalik, vähendades samal ajal faili suurust. See on parim valik visuaalselt intensiivsete või eriefektidega raskete filmide jaoks. (Pange siiski tähele, et kui soovite kvaliteetsemat heli, võite minna vahekaardile „Audio” ja muuta rippmenüü „AAC” väärtuseks „DTS Passthru” või „AC3 Passthru”, sõltuvalt sellest, kas algne heli on DTS või AC3).
  • Kasutage kvaliteetset, madalama eraldusvõimega eelseadet: Tehniliselt kõrglahutusega video sisaldab nii 1080p kui ka 720p. 720p-le astumine võib tunduda nagu tohutu kvaliteedi langus, kuid enamasti pole see nii. Tegelikult näeb minimaalse tihendusega kvaliteetne 720p-fail tavaliselt parem välja kui palju tihendatud madalama kvaliteediga 1080p-rippimine. Kui soovite oma faili suurust veelgi vähendada, ilma et peaksite liiga palju videokvaliteeti ohverdama, kasutage sellist eelseadistust nagu Super HQ 720p30 Surround või HQ 720p30 Surround. See sobib ideaalselt filmide jaoks, kus visuaalid pole nii olulised, või filmide jaoks, mis tänapäevaste filmidega võrreldes nagunii nii head välja ei näe. Sellesse kategooriasse mahuvad komöödiad, väikese eelarvega märulifilmid või lihtsalt filmid, millest te väga ei hooli.
  • Kasutage madala kvaliteediga, madalama eraldusvõimega eelseadistust:Kaks viimast eelseadistust peaksid teid enamuse jaoks katma, kuid kui peate ruumi kokkuhoiu prioriteediks seadma ja mõne filmi pildikvaliteet lihtsalt ei huvita, võite langetada madalama kvaliteedigaja madalama eraldusvõimega eelseadistatud nagu Väga kiire 720p30 tonni ruumi säästmiseks. See sobib ideaalselt nende filmide jaoks, mis kuuluvad teie halva filmi kogusseSharknado, Birdemicvõi uusFantastiline neli.

Teie otsustada on, kas hoolite rohkem kvaliteetsest videost või säästate kõvakettal ruumi. Õnneks saate selle otsuse teha igal üksikjuhul eraldi.

Enamiku inimeste jaoks peaksid põhilised eelseadistused seda trikki tegema. Aga kui teate, mida teete, muutke julgelt vahekaartidel Video, Heli ja Subtiitrid muid täpsemaid seadeid - kui video kvaliteet pole teie jaoks näiteks piisavalt kõrge, võite soovida RF-d 16 vahekaardil „Video” 18 asemel 18. Samuti võiksite muuta kaadrisageduse väärtuseks 30 väärtuseks „Sama mis allikas”.

Lõpuks saate jaotises „Konteiner” valida MP4 või MKV. MKV pakub rohkem funktsioone ja võib sisaldada veidi kvaliteetsemat videot, kuid MP4 ühildub enamate seadmetega, eriti selliste mobiilseadmetega nagu iPhone. Kontrollige seadet, milles soovite faili esitada - kui see toetab MKV-d, minge MKV-ga, kui mitte, minge MP4-ga.

Kui olete valmis minema, klõpsake video teisendamise alustamiseks rohelist nuppu Alusta kodeerimist. Teise võimalusena võite klõpsata nupul Lisa järjekorda ja liikuda järgmise skannitud pealkirja juurde, seejärel klõpsake rohelisel nupul Start järjekord, kui olete kõigi oma filmide eelseadistuste valimise lõpetanud.

Kui teie failid on teisendamise lõpetanud, peaksid need olema kuskil väikesest palju väiksemaks. Mängige neid, et veenduda, et need on teie jaoks vastuvõetava kvaliteeditasemega, seejärel võite algsed ripid kustutada. Nüüd olete valmis oma filmid oma kogusse lisama ja vaatama asuma.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found