Kuidas inimesi WiFi-võrgus välja lülitada

Kui olete kellelegi oma WiFi-parooli andnud, on tal teie WiFi-le piiramatu juurdepääs ja ta saab teie võrguga kõigis oma seadmetes liituda. Nii see igatahes tavaliselt töötab. Nende käivitamiseks tehke järgmist.

1. võimalus: muutke oma Wi-Fi parooli

Lihtsaim ja turvalisem meetod on lihtsalt ruuteris oma WiFi-võrgu parooli muutmine. See ühendab kõik seadmed teie WiFi-võrguga sunniviisiliselt lahti, isegi teie enda. Peate uuesti WiFi-võrguga ühenduse looma, sisestades uue parooli kõikidesse seadmetesse. Igaüks, kellel pole teie uut parooli, ei saa ühendust luua.

Olgem ausad: kui teil on palju seadmeid, on nende kõigi uuesti ühendamine piin. Kuid see on ka ainus tõeline lollikindel meetod. Isegi kui olete võimeline seadet oma ruuteris musta nimekirja lisama, nii et see ei saa uuesti ühendust luua, võib teie WiFi-parooliga keegi uues seadmes ühenduse luua. (Ja isegi kui nad parooli ei mäleta, on Windowsi arvutites ja muudes seadmetes salvestatud WiFi-paroolide taastamise viise.)

Selleks peate pääsema ruuteri konfiguratsiooniseadetele - tavaliselt veebiliideses - sisse logima ja WiFi-parooli muutma. Samuti saate WiFi-võrgu nime muuta, kui olete sellega seotud. Meil on teie ruuteri veebiliidesele juurdepääsemise juhend ja saate tootja juhendi ja ametlike juhiste leidmiseks veebiotsingu teha ka oma ruuteri nime ja mudeli numbri jaoks. Otsige ruuteri suvanditest jaotist „Traadita” või „Wi-Fi”.

See kõik eeldab, et olete oma ruuteris parooli määranud! Veenduge, et lubaksite turvalise krüptimise (WPA2) ja määraksite tugeva parooli. Kui hostite avatud WiFi-võrku, saab igaüks ühendust luua.

SEOTUD:Kuidas muuta oma WiFi-võrgu nime ja parooli

2. võimalus: kasutage ruuteris MAC-aadressi filtreerimist

Mõnes ruuteris on juurdepääsukontrolli funktsioonid, mis võimaldavad hallata, millistel seadmetel on lubatud ühendust luua. Igal traadita seadmel on ainulaadne MAC-aadress. Mõni ruuter lubab teil teatud MAC-aadressiga seadmete ühendamise musta nimekirja (keelata). Mõni ruuter võimaldab teil määrata ainult heakskiidetud seadmete lubatud loendi ja takistab teiste seadmete ühendamist tulevikus.

Kõigil ruuteritel pole seda võimalust isegi. Isegi kui saate seda kasutada, pole see täiesti turvaline. Keegi, kellel on teie WiFi parool, võib muuta oma seadme MAC-aadressi vastavaks kinnitatud aadressile ja asuda oma kohale teie WiFi-võrgus. Isegi kui keegi seda ei tee, peate uute seadmete ühendamisel MAC-aadressid käsitsi sisestama, vastasel juhul saab ründaja lihtsalt igal ajal ühenduse luua - see ei tundu ideaalne.

Kõigil neil põhjustel soovitame MAC-aadresside filtreerimist mitte kasutada.

Kuid kui soovite seadme ajutiselt - võib-olla oma laste seadme - ajutiselt välja lüüa ja te ei ole mures nende blokeerimisest, võib see olla hea meetod.

Peate oma WiFi-ruuteri seadetes ringi kaevama, et näha, kas see isegi midagi sellist toetab. Näiteks mõnel Netgeari ruuteril nimetatakse seda traadita kaardi juurdepääsu loendiks. Teistes Netgeari ruuterites, nagu Nighthawk, kontrollib juurdepääsu kontrollfunktsioon lihtsalt juurdepääsu Internetile - blokeeritud seadmed saavad endiselt WiFi-ga ühenduse luua, kuid Interneti-ühendus keelatakse. Google Wifi ruuterid võimaldavad teil Interneti-ühenduse seadmetes peatada, kuid see ei lase neil teie WiFi-d lahti.

SEOTUD:Miks te ei peaks oma WiFi-ruuteris kasutama MAC-aadressi filtreerimist

3. võimalus: kasutage kõigepealt külalisvõrku

Kui annate külalisele juurdepääsu oma WiFi-võrgule, saate selle protsessi enda jaoks palju lihtsamaks muuta, seadistades ruuteris külalise WiFi-võrgu. Külaliste võrk on eraldi juurdepääsuvõrk. Näiteks võib teil olla võrk „Kodubaas” ja teine ​​nimega „Kodubaas - külaline”. Te ei anna külastajatele kunagi juurdepääsu oma põhivõrgule.

Paljud ruuterid pakuvad seda funktsiooni, nimetades seda oma seadetes "külaliste võrguks" või "külalise juurdepääsuks". Teie külalisvõrgul võib olla täiesti eraldi parool. Kui teil on seda kunagi vaja muuta, saate lihtsalt muuta külalise võrgu parooli, muutmata oma esmast võrgu parooli ja oma seadmeid välja lülitamata.

Külaliste võrke saab sageli ka teie põhivõrgust eraldada. Teie külalise seadmetel pole juurdepääsu teie arvutite ega muude võrguga ühendatud ressursside failijagamistele, kui lubate „isoleerimise” või keelate „lubage külalistel juurdepääs kohaliku võrgu ressurssidele” või mis iganes seda võimalust nimetatakse.

Veelkord peate uurima ruuteri seadeid, et näha, kas sellel on külalisvõrgu funktsioon. Külalisvõrgud on aga palju tavalisemad kui juurdepääsu kontrollnimekirjad.

SEOTUD:Kuidas lubada külalise pöörduspunkti traadita võrgus

Kui pääsete juurde seadmele, mis loob ühenduse WiFi-ga

Ebatõenäolisel juhul, kui teil on juurdepääs kellegi seadmele ja ta pole parooli määranud või ei saa teid peatada, võite salvestatud parooli eemaldada. Näiteks võite öelda iPhone'ile võrgu unustamise või Windowsi salvestatud WiFi-võrgu profiili kustutamise.

Eeldades, et teil on juurdepääs inimese seadmele ja ta pole teie WiFi-parooli meelde jätnud ega üles kirjutanud, lahendab see teie probleemi. Nad ei saa selles seadmes uuesti ühendust luua, kui sisestavad parooli uuesti. Muidugi said nad seda vaadata kõigis teistes seadmetes, millel on juurdepääs parooli salvestamise kohtadele.

Aga tarkvara, mis paneb inimesed teie WiFi-lt välja?

Otsige seda teemat veebist ja avastate inimesi, kes soovitavad tarkvara, näiteks Netcut või JamWifi, mis võib saata pakette teistele teie WiFi-võrgu seadmetele, käskides neil ühenduse katkestada.

Need tarkvaratööriistad viivad põhimõtteliselt läbi Wi-Fi autoriseerimise rünnaku, et seade ajutiselt teie Wi-Fi-võrgust käivitada

See pole päris lahendus. Isegi pärast seadme volituste tühistamist proovib seade endiselt ühendust luua. Sellepärast võivad mõned tööriistad pidevalt deauth-pakette saata, kui jätate arvuti sisse.

See pole tõeline viis kellegi jäädavaks eemaldamiseks oma võrgust ja sundimiseks ühenduse katkestamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found