Kuidas kloonida oma Raspberry Pi SD-kaarti lollikindla varundamise jaoks

Vaarika Pis võib olla püsimatu. Kui olete kunagi saanud korrumpeerunud SD-kaardi elektrikatkestuse, halva kaabli, kiirendamise või muu probleemi tõttu, teate, kui tüütu võib olla nullist alustamine. Kuid me saame selle parandada.

Kuidas see töötab

Mul on seda juhtunud liiga tihti ja lõpuks mõtlesin välja hea lahenduse. Kui olen oma Pi projekti täpselt seadistanud, nagu ma seda tahan, kasutan Windowsis lihtsalt Win32 Disk Imagerit, et kloonida oma SD-kaardi pilt oma arvutisse. Seal hoian seda ohutult, kuni minu Pi-ga läheb midagi valesti. Kui see juhtub, saan selle pildi lihtsalt uuesti kloonida SD-kaardile, kirjutades katkise või rikutud versiooni üle, ja olen uuesti üles töötanud. (Kui te ei kasuta Windowsi, saate Linuxis midagi sarnast teha käsuga dd.) See on nii lihtne, seda peaks tegema iga Raspberry Pi kasutaja.

See töötab kõige paremini nende Pi-projektidega, mis vajavad esialgset seadistamist ja seejärel lihtsalt taustal töötavad, tehes oma asja. Kui teete Pi projekti kunagi muudatusi, peate pildi uuesti kloonima, kuid paljude projektide korral on see ideaalne. Näiteks kasutan seda tehnikat oma kahe Raspberry Pis-i jaoks, kus töötab Kodi - kui kumbki kunagi alla läheb, saan oma isikliku pildi lihtsalt uuesti kloonida ja kastid on uuesti üles seatud ja aja jooksul töötavad, haarates ajakohase raamatukogu andmed minu koduserverist ja MySQL andmebaasist, nagu poleks midagi juhtunud.

Ja boonusena saate oma Raspberry Pi projekte hõlpsamini jagada, kirjutades kloonitud pildi lihtsalt uuele SD-kaardile (või pilti ise jagades).

Siit saate teada, kuidas seda teha.

Raspberry Pi projekti varundamine

Kui teie Pi on seadistatud täpselt nii, nagu soovite, sulgege see ja eemaldage selle SD-kaart. Ühendage SD-kaart arvutisse, laadige alla Win32 Disk Imager (kui te pole seda veel teinud) ja käivitage see. Kui teil pole arvutisse sisse ehitatud lugejat, peate selle ostma. Soovitame midagi sellist Ankeri 8-ühes lugerit (10 dollarit), sest saate seda kasutada ka erinevate SD-vormingute jaoks.

Märge: Kui teie Pi projekt põhineb Linuxil (nagu paljud neist on), võite saada hoiatuse, et SD-kaart pole Windowsi poolt loetav ja see tuleb vormindada. See on okei, ära vorminda seda! Sulgege lihtsalt aken ja jätkake protsessiga.

Klõpsake Win32 Disk Imageris sinise kausta nuppu, et valida loodava pildi asukoht. Olen pannud oma nime, mis annab mulle teada, milline projekt ja Pi minu majas see on.

Järgmisena valige rippmenüüst „Seade” Pi. Kui teie Pi-l on mitu sektsiooni, valige esimene - kuid ärge muretsege, see protsess kloonib kogu kaardi, mitte ainult üksiku sektsiooni.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Loe“. See loeb SD-kaardi andmeid, muudab need pildiks ja salvestab selle pildi määratud asukohta. Pange tähele, et see protsess võib aega võtta. Nagu ikka, kuni tund või rohkem, olenevalt teie SD-kaardi suurusest.

Kui see on lõppenud, pange kaart tagasi oma Pi-sse ja jätkake nagu tavaliselt! See projekt on nüüd teie arvutisse varundatud.

Kuidas oma vaarika pi projekti taastada

Kui teie kaardiga läheb midagi valesti, saate selle sama lihtsalt taastada. Kõigepealt kustutage SD-kaart nende juhiste abil.

Kui teie kustutatud kaart on endiselt arvutisse sisestatud, avage uuesti Win32 Disk Imager. Seekord klõpsake sinist kausta ja navigeerige salvestatud pildi juurde. Valige rippmenüüst oma SD-kaart samamoodi nagu varem.

Kui olete selle seadistanud, klõpsake nuppu Kirjutage. See kirjutab SD-kaardi andmed üle kloonitud pildi andmetega.

Pange tähele, et parimate tulemuste saavutamiseks peate tõenäoliselt kasutama sama SD-kaarti - või vähemalt sama SD-kaardi mudelit. Ühe kaubamärgi 8GB kaart võib olla veidi erinev suurus kui teise kaubamärgi 8GB kaart ja kui sihtkaart on väiksem kui kaart, millest pilt loodi, siis see ei tööta. (Suuremale kaardile kloonimine peaks siiski hästi toimima.)

Foto krediit: Zoltan Kiraly / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found