Kuidas teisendada pilt PNG-vormingusse

PNG-failid on suurepärane viis läbipaistvust ja pleekimist nõudvate piltide (näiteks logode) salvestamiseks. Nad teevad seda kogu aeg, säilitades oma algse välimuse mis tahes värvilisel taustal. Vaatame üle paar viisi, kuidas saate oma pildid PNG-vormingusse teisendada.

Mis on PNG-fail?

PNG ehk Portable Network Graphics on populaarne pildivorming, mida kasutatakse Interneti-graafikas tänu oma võimele toetada brauserite läbipaistvust. Esmakordselt töötati see välja 1990. aastatel avatud alternatiivina GIF-ile, mis kasutab patenteeritud tihendusalgoritmi. PNG on tasuta.

PNG toetab nii 8-bitist kui ka 24-bitist värvi, nagu ka vastavalt GIF ja JPG. Neid peetakse ka kadudeta failideks, mis tähendab, et nende kvaliteet ei halvene, olenemata sellest, mitu korda faili avate ja salvestate.

SEOTUD:Mis vahe on JPG, PNG ja GIF vahel?

Kuidas teisendada pilt PNG-ks

PNG üks peamisi eeliseid selliste vormingute nagu JPG või GIF ees on see, et PNG on kadudeta vorming, millel on 24-bitine värvitugi. Kui teisendate JPG-st, arvestage sellega, et JPG-d on kaotatud failid ja võivad nende esialgse tihendamise tõttu mõne kvaliteedi kaotada. Kuna aga PNG on kadudeta, ei kaota teie fail veelgi kvaliteeti, kui pilti uuesti avate või salvestate.

SEOTUD:Mis on kadudeta failivormingud ja miks ei tohiks te kaotatuteks teisendada

Pildi teisendamiseks PNG-vorminguks on kaks peamist viisi. Võite kasutada oma arvutis pildivaatamise programmi või kasutada ühte paljudest veebis saadaolevatest failide teisendamise saitidest.

Pildi teisendamine Windowsiga

Ma tean, et me ütleme seda palju ja võib-olla olete sellest kuulmisest tüdinenud, kuid IrfanView on üks parimaid tasuta Windowsi piltide vaatamise programme. Periood. Võite teha samasuguse teisenduse, mida teile enamikus redaktorites näitame (sh Paint), kuid siin näitena kasutame IrfanView'd.

Avage pilt, mille soovite teisendada PNG-ks, klõpsates nuppu Fail> Ava.

Navigeerige oma pildi juurde ja klõpsake nuppu „Ava“.

Kui fail on avatud, klõpsake nuppu Fail> Salvesta nimega.

Järgmises aknas veenduge, et vormingute rippmenüüst oleks valitud PNG ja klõpsake siis nuppu „Salvesta“.

Vaikimisi on pakkimissagedus seatud väärtusele „Parim”, kuid kui soovite oma faili tihendamise üle veidi rohkem kontrolli, siis on aknas Salvestusvalikud kontrollimiseks paar lisavõimalust. Tihendusmäära muutmine määrab faili suuruse, mida suurem on number, seda vähem kasutatakse pildi salvestamisel tihendamist.

Pildi teisendamine Maciga

Macile on eelinstallitud eelvaade, mida saate kasutada mitte ainult pildifailide vaatamiseks. See on suurepärane pilditöötlusprogramm, mis on võimeline faile kärpima, suurust muutma ja teisendama.

Avage pilt eelvaates, paremklõpsates faili ja valides seejärel Ava koos> Eelvaade.

Valige eelvaates Fail> Ekspordi.

Veenduge, et hüpikaknas oleksite failivorminguks valinud PNG. Kui soovite, nimetage fail ümber ja klõpsake siis nuppu „Salvesta“.

Pildi teisendamine võrgus

Kui soovite töölauarakenduse asemel kasutada veebipõhist failide teisendamise saiti, siis ärge otsige lehte Convertimage.net. Need on saidid, mis on pühendatud piltide - mitte ainult PNG - teisendamisele, pidades samal ajal silmas teie privaatsust. ConvertImage ei avalda ega hoia ühtegi teie faili kauem kui 15 minutit, kustutades need pärast töötlemist oma serveritest.

Kõigepealt valige väljundvorming, millesse soovite pildi salvestada.

Järgmisena klõpsake valikul „Valige oma pilt”.

Liikuge teisendatava pildi juurde ja klõpsake nuppu „Ava“. Pange tähele, et piltide maksimaalse suuruse piirang on 24,41 MB.

Nüüd peate vaid nõustuma nende kasutustingimustega ja seejärel klõpsama nuppu „Teisenda see pilt”.

Järgmisel lehel klõpsake pärast pildi üleslaadimist ja teisendamist nuppu „Laadi pilt alla“ ning teie PNG salvestatakse teie brauseri allalaadimiste kausta.

See on kõik! Olete oma pildid edukalt teisendanud PNG-vormingusse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found