Kuidas vaigistada üksikuid brauseri vahelehti Chrome'is, Safaris ja Firefoxis

Kaasaegsed lauaarvuti veebibrauserid - Google Chrome, Mozilla Firefox ja Apple Safari - võimaldavad kõik vaigistada brauseri vahelehed vaid mõne hiireklõpsuga. Isegi Microsoft Edge võimaldab teil brauseri vahelehti summutada, kuigi Microsoft võib seda palju lihtsustada.

SEOTUD:Uute vahelehtede automaatne vaigistamine Chrome'is ja Firefoxis

See on kasulik, kui vahelehel hakatakse muusikat või videot esitama ja soovite selle ajutiselt vaigistada. Enamasti kulub selleks lihtsalt üks või kaks klikki. Kui soovite midagi jõulisemat, mis suudaks teie vahelehed automaatselt summutada, on meil selleks eraldi juhend.

Google Chrome

Google Chrome'is brauseri vahelehe vaigistamiseks paremklõpsake sellel ja valige käsk „Vaigista sait”. See summutab tulevikus saidi kõik vahelehed.

Nende vaigistuse tühistamiseks paremklõpsake selle saidi ühel vahekaardil ja klõpsake käsul „Tühista vaigistamine”.

Google Chrome'i vanemates versioonides võite lihtsalt klõpsata heli esitaval vahekaardil kuvataval kõlariikoonil. Selle kaudu näeksite joont ja vaheleht summutataks. Nüüd peate selle asemel kasutama kontekstimenüü valikut.

Mozilla Firefox

Firefoxi brauseri vahelehe vaigistamiseks paremklõpsake vahekaarti ja valige vahekaart Vaigista. Nagu Chrome'is, näete brauseri vahekaardil nupust „x” vasakul pool kriipsutatud kõlariikooni.

Nagu Chrome'is, on ka hõlpsasti võimalik leida, millised brauseri vahelehed müra tekitavad - otsige lihtsalt kõlariikooni. Samuti saate vahelehe ennetavalt vaigistada enne, kui see müra hakkab tegema. Selle vahekaardi heli sisse- ja väljalülitamiseks võite ka lihtsalt vasakklõpsata kõlariikoonil.

Apple Safari

Maci Safaris saate vahekaardi vaigistada mitmel erineval viisil. Sel ajal, kui praegune aktiivne vahekaart heli esitab, ilmub Safari asukoharibale kõlariikoon. Klõpsake seda vahekaardi heli sisse- ja väljalülitamiseks.

Võite ka paremklõpsata suvalisel vahekaardil ja valida vahekaardi Vaigista või lihtsalt paremklõpsake vahekaardi paremas servas kuvatavat kõlariikooni.

Microsoft Edge

Kui see vahekaart heli esitab, kuvab Microsoft Edge brauseri vahelehtedel ka kõlariikooni. Edge'i vahelehti ei saa aga tegelikult summutada.

Siiski on võimalus üksikuid Edge brauseri vahelehti summutada. Selleks paremklõpsake ekraani paremas alanurgas oleval teavitusalal valjuhääldi ikooni ja valige „Open Volume Mixer“.

Kerige helisegisti aknas paremale ja otsige heli esitamiseks brauseri vahekaarti Edge. Erinevad brauseri vahelehed kuvatakse siin eraldi. Selle vaigistamiseks klõpsake lehe nime all kõlariikoonil.

Vahekaardi vaigistuse tühistamiseks peate kas brauseri vahelehe sulgema ja uuesti avama või siia naasma ja klõpsama uuesti kõlariikoonil.

Loodetavasti lisab Microsoft ühel päeval Microsoft Edge'ile integreerituma vahelehtede summutamise funktsiooni. Praegu on see ainus võimalus peale arvuti summutamise või teisele brauserile ülemineku.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found