Kuidas luua kohandatud kaarti Google Mapsis

Enda või teiste jaoks kohandatud kaardi loomiseks pole vaja mingit spetsiaalset tarkvara. Google Maps on kõik, mida vajate, võimaldades teil kohandatud kaardile lisada oma täpsed punktid, kujundid ja juhised. Nii toimige järgmiselt.

Selleks peate oma töölaual kasutama Google Mapsi. Kui teil on probleeme tühja Google Mapsi ekraaniga, peate ka oma saidi andmed kustutama.

SEOTUD:Tühja Google Mapsi parandamine Chrome'is

Kohandatud kaardi loomine Google Mapsis

Google Mapsi kohandatud kaart ei võimalda teil uut maastikku luua - olete planeedil Maa kinni. See aga võimaldab teil teha oma vaatamisväärsused, marsruudid ja asukohad.

Samuti saate olemasolevale kaardile joonistada oma kujundid, et olemasolevale kaardile üksikasju lisada. Kuigi saate kohandatud kaarti vaadata rakenduses Google Maps Androidile ja iOS-ile, saate selle luua ainult oma töölaual asuva Google Mapsi veebiversiooni kasutades.

Alustuseks minge Google Mapsi veebisaidile ja logige sisse oma Google'i kontoga. Kui olete sisse loginud, vajutage vasakus ülanurgas hamburgeri menüüikooni.

Klõpsake valikumenüüs valikut „Teie kohad”.

Klõpsake vasakul kuvatavas menüüs „Teie kohad” vahekaardil „Kaardid”. Valige menüü allservas nupp „Loo kaart”.

Kaardi loomise aken kuvatakse uuel vahelehel. Selle nimetamiseks valige vasakul asuva menüü ülaosas tekst „Pealkirjata kaart“.

Menüüs „Kaardi pealkirja ja kirjelduse muutmine” lisage oma kaardi nimi ja kirjeldus ning klõpsake siis selle salvestamiseks nuppu „Salvesta”.

Kohandatud kaardikihid

Teie kohandatud kaart koosneb kihtidest, mille põhjas on kiht „Põhikaart“ (peamine Google Mapsi vaade).

Kihi „Põhikaart“ välimust saate kohandada, valides suvandi „Põhikaart“ kõrval olevate suvandite nool ja valides muu kaarditeema.

Kui loote Google Mapsis uue kohandatud kaardi, lisatakse vaikimisi uus pealkirjata kiht.

Saate oma kohandatud kaardile lisada nii palju kihte kui soovite, võimaldades teil uue kaardi erinevad komponendid üksteisest eraldada, klõpsates nuppu „Lisa kiht”.

Kui soovite selle kihi ümber nimetada, valige kihi kõrval kolme punktiga menüüikoon ja seejärel klõpsake rippmenüüs nuppu „Nimeta kiht ümber“.

Selle kustutamiseks valige selle asemel „Kustuta kiht“.

Komponentide lisamine Google Mapsi kohandatud kaardile

Google Mapsi kohandatud kaarti saab kohandada erinevate komponentidega. Otse kaardile saate lisada markeripunkte, kujundeid või jooni ning juhiseid.

Alustuseks veenduge, et olete kohandatud kaardiredaktoris, liikudes Google Mapsi veebisaidile ja valides hamburgeri menüü> Teie kohad> Kaardid> Loo kaart.

Markerpunkti lisamine

Kohandatud markerpunkt on täpne punkt, mis kuvatakse kaardil. Selle abil saate piirkonnale lisada täiendavaid kirjeldusi ning suunata kasutajaid kaardile asukohale või alale, mis pole kihil „Põhikaart” täpsustatud.

Uue markeripunkti lisamiseks kaardile veenduge, et oleksite kihil „Põhikaart” sobiva ala leidnud. Kui olete valmis, valige kohandatud kaardiredaktoris otsinguriba all olevas menüüs nupp „Lisa marker”.

Klõpsake hiire või puuteplaadi abil kaardipiirkonda. See avab markeriredaktori - lisage sobiv nimi ja kirjeldus ning seejärel valige see oma kaardile lisamiseks „Salvesta“.

Joonte või kujundite lisamine

Teatud alade rõhutamiseks võite oma kohandatud kaardile lisada kohandatud jooned ja kujundid.

Selleks klõpsake otsinguriba all olevas menüüs valikut „Joonista joon” ja valige seejärel suvand „Lisa rida või kuju”.

Kaardil sobivale alale tõmmake joon hiire või puuteplaadi abil - ühendatud kuju loomiseks kasutage mitut joont.

Enne kinnitamiseks valige „Salvesta“, lisage hüpikmenüüs objektile kohandatud nimi ja kirjeldus.

Kohandatud juhiste loomine

Kohandatud kaarti saab kasutada ka juhiste A-st B jagamiseks suunakihi loomisega.

Selleks klõpsake selle kihi loomiseks otsinguriba all olevas menüüs valikut „Lisa juhised”.

Juhiste kiht kuvatakse vasakpoolses menüüs. Lisage väljumispunkt tekstikasti „A” ja saabumispunkt tekstikasti „B”.

Kui mõlemad lahtrid “A” ja “B” on täidetud, värskendatakse kaarti, näidates marsruuti teie määratud asukohtade vahel.

Kohandatud kaartide jagamine Google Mapsis

Kui olete oma kaardi loonud, saate sellele ise juurde pääseda Google Mapsi kaudu (hamburgerimenüü> Teie kohad> Maps) või teenuse Google My Maps veebisaidilt.

Ainult teie saate oma kohandatud kaarti vaadata vaikimisi, kuid saate seda teistega jagada. Selleks minge teenuse Google'i minu kaardid veebisaidile, logige sisse ja valige seejärel vahekaart "Omatud", kus peaks olema teie kohandatud kaart.

Selle jagamiseks teistega klõpsake nuppu "Jaga kaarti". See annab teile võimaluse oma kohandatud kaarti jagada erinevatel sotsiaalmeedia platvormidel, e-posti teel või kinnistades selle oma veebisaidile.

Jätkamiseks valige üks nendest valikutest.

Võite ka haarata oma kaardile kohandatud lingi, mis võimaldab teil seda otse teistega jagada.

Google'i My Mapsi veebisaidi vahekaardil "Omatud" valige kaart, et naasta kaardiredaktorisse, ja seejärel klõpsake vasakpoolses menüüs nuppu "Jaga".

See avab suvandi menüü „Linkide jagamine”. Jaotises „Kellel on juurdepääs” valige nupp „Muuda”.

Valige suvandimenüüs „Lingi jagamine” oma kaardi juurdepääsutase. Saate piirata juurdepääsu konkreetsetele Google'i konto kasutajatele, lubada juurdepääsu kõigile, kellel on jagatud link, või muuta teie kaardi selle asemel avalikuks.

Kui olete valitud jagamistaseme valinud, klõpsake valiku salvestamiseks nuppu „Salvesta”.

Teie jagatud seaded salvestatakse siinkohal, mis võimaldab teil kutsuda konkreetseid kasutajaid neid vaatama e-posti teel saadetud kutse või jagades oma kohandatud kaardi linki otse laiemale kasutajaskonnale.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found