Kuidas seadistada Androidis uut SD-kaarti lisamällu

Kas teie Android-seadmes on vähe ruumi? Kui teie telefonil on MicroSD-kaardi pesa, saate seda tänu oma Android 6.0 Marshmallowi täiustatud SD-kaardi funktsioonidele muusika, filmide või isegi rakenduste jaoks oma ruumi laiendamiseks kasutada.

See tundub Google'i jaoks suur muudatus. Pärast SD-kaardi pesade eemaldamist Nexuse seadmetes ja tootjatele soovitamist hoiduda välisest salvestusruumist eemal, hakkab Android neid nüüd paremini toetama.

Kaasaskantav vs sisemine salvestusruum

SEOTUD:Kuidas osta SD-kaarti: selgitatud kiiruseklassid, suurused ja mahutavus

SD-kaardi seadmega kasutamiseks on kaks võimalust. Varem on Android traditsiooniliselt kasutanud kõiki SD-kaarte kui kaasaskantav salvestusruum. Saate eemaldada SD-kaardi seadmest ja ühendada selle arvutisse või mõnda muusse seadmesse ning edastada faile, nagu videod, muusika ja fotod, edasi-tagasi. Teie Android-seade töötab korralikult, kui selle eemaldate.

Alates Android 6.0 Marshmallow'st võivad mõned telefonid kasutada SD-kaarte kui sisemine salvestusruum samuti. Sel juhul „võtab teie Android-seade oma sisemise basseini osana SD-kaardi vastu. Seda käsitletakse osana teie sisemisest salvestusruumist ja Android saab sinna installida rakendusi ja sinna rakenduse andmeid salvestada. Kuna seda peetakse sisemäluks, ükskõik milline tüüpi rakenduse saab installida SD-kaardile, sealhulgas rakendused, mis pakuvad vidinaid ja taustaprotsesse. Erinevalt Androidi vanematest versioonidest pole vahet, kas arendaja on SD-kaardile teisaldamise loa keelanud või mitte.

Kui kasutate SD-kaarti sisemise salvestusruumina, vormindab Android SD-kaardi nii, et ükski teine ​​seade ei saaks seda lugeda. Samuti loodab Android, et vastuvõetud SD-kaart on alati olemas ja ei tööta selle eemaldamisel päris õigesti. See meetod on kasulik, kui teie telefonil pole alustuseks eriti palju ruumi ja soovite oma rakendustele ja failidele rohkem ruumi.

Üldiselt on ilmselt kõige mugavam jätta MicroSD-kaardid vormindatuks kaasaskantavaks salvestusruumiks. kui teil on vähe sisemist salvestusruumi ja vajate hädasti ruumi rohkemate rakenduste ja rakenduse andmete jaoks, võimaldab selle microSD-kaardi sisemälu muutmine veelgi sisemist salvestusruumi saada. Kui kaart on aeglasem kui teie seadme sisemälu, tuleb see maksta paindlikkuse ja tõenäoliselt aeglasema kiiruse hinnaga.

Kuidas kasutada SD-kaarti kaasaskantava salvestusruumina

Oletame, et soovite oma SD-kaarti või välkmäluseadet kaasaskantava salvestusruumina kasutada - oma seadmes filmi vaatamiseks või liiga palju ruumi võtvate fotode ja videote mahalaadimiseks.

Sisestage kaart oma seadme microSD-pesasse. Näete märguannet, mis näitab teie SD-kaardi või USB-draivi tuvastamist. Kui see on SD-kaart, näete nuppu „Seadista”.

Seejärel saate valida käsu „Kasuta kaasaskantava salvestusruumina” ja kõik failid jäävad teie seadmesse alles.

Draivi sisu vaatamiseks puudutage seejärel kuvatavas teates nuppu "Avasta". Võite minna ka menüüsse Seaded> Salvestusruum ja USB ja puudutada draivi nime. See avab Androidi uue failihalduri, mis võimaldab teil draivil olevaid faile vaadata ja hallata. Loomulikult saate kasutada ka muid failihalduri rakendusi.

Nupp “Eject” võimaldab draivi ohutult eemaldada.

Kuidas võtta kasutusele MicroSD-kaart sisemäluna

Kui kavatsete SD-kaardi sisemise salvestusruumina kasutusele võtta, peate kõigepealt veenduma, et kasutate kiiret SD-kaarti. Kõik SD-kaardid pole võrdsed ning odavam ja aeglasem SD-kaart aeglustab teie rakendusi ja telefoni. Mõne kiiruse eest on parem maksta paar lisaraha. SD-kaardi vastuvõtmisel kontrollib Android selle kiirust ja hoiatab, kui see on liiga aeglane ja mõjutab teie jõudlust negatiivselt.

Selleks sisestage SD-kaart ja valige „Setup”. Valige „Kasuta sisemäluna”.

MÄRKUS. Android kustutab draivi sisu, seega veenduge, et olete sellel kõik andmed varundanud.

Seejärel saate valida, kas soovite fotod, failid ja mõned rakendused uude seadmesse teisaldada. Kui ei, siis võite need andmed hiljem üle viia. Avage jaotis Seaded> Salvestusruum ja USB, puudutage draivi, toksake menüünuppu ja valige käsk „Migreeri andmed”.

Kuidas meelt muuta

Mäluseadet näete ka rakenduses Seaded. Avage rakendus Seaded, puudutage valikut „Salvestus ja USB” ja näete, et siin kuvatakse väliseid mäluseadmeid.

Kaasaskantava SD-kaardi sisemäluks muutmiseks valige siin seade, puudutage menüünuppu ekraani paremas ülanurgas ja valige „Seaded”. Seejärel saate meelt muuta ja draivi seadme sisemise salvestusruumi osana kasutada valikut „Vormista sisemisena”. See kustutab draivi sisu, seega olge ettevaatlik ja veenduge, et kõik oleks kõigepealt varundatud.

Sisemise SD-kaardi kaasaskantavaks muutmiseks, et saaksite selle oma seadmest eemaldada, avage Seaded> Salvestusruum ja USB, puudutage seadme nime, puudutage menüünuppu ja valikut „Vorminda kaasaskantavaks”. See kustutab SD-kaardi sisu, kuid saate seda hiljem kaasaskantava seadmena kasutada.

Androidi täiustatud tugi MicroSD-kaartidele on tore, kuid teil on tõenäoliselt parem kiire sisemine salvestusruum kui sisemäluna töötamiseks vormindatud MicroSD-kaart. See SD-kaart on tõenäoliselt natuke aeglasem.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found