Kuidas teisendada HEIC-pilte JPG-vormingus Macis hõlpsalt

Apple hakkas HEIC-pildivormingut kasutama koos operatsioonisüsteemiga iOS 11. See on eelistatud olemasoleva JPG-ga võrreldes väiksemate failisuuruste tõttu ja see on jõudnud ka Maci. HEIC võib mõnes rakenduses probleeme tekitada. Siit saate teada, kuidas hõlpsasti teisendada HEIC-faile JPG-failiks.

Kui elate oma elu iOS-is, siis on üsna suur tõenäosus, et te ei tea kunagi, kui pilt on HEIC- või JPG-vormingus, sest enamasti pole see oluline. Kuid kui hakkate pilte edaspidiseks kasutamiseks Maci jagama või salvestama, võiksite neid soovida tavalisemas vormingus. Enamasti juhtub see Macis, nii et kas poleks tore, kui oleks kiire ja lihtne viis mis tahes arvu HEIC-vormingus piltide teisendamiseks JPG-ks? Kui teil pole midagi selle vastu, et Automatoriga oma käsi pisut määrduda, saate seda teha kiiresti ja lihtsalt.

Alustame.

Kiire toimingu seadistamine

Käivitage oma Macis Automator - see on teie kaustas Rakendused või saate selle otsimiseks kasutada rakendust Spotlight - ja klõpsake siis nuppu „Uus dokument”.

Järgmisena klõpsake mallide loendis nuppu „Kiire toiming” ja seejärel valikut „Vali”.

Tippige ekraani vasakusse serva otsingukasti „copy finder” ja lohistage seejärel „Copy Finder Items” ekraani paremasse serva. Siin saate seejärel valida kausta, kuhu soovite teisendatud pildid salvestada.

Kui soovite HEIC-pildi teisendada ilma töölaual koopiat loomata, jätke lihtsalt samm "Kopeeri leidja üksused" vahele. Seejärel loob Automator teisendatud koopia algsesse HEIC-faili samasse kausta.

Tippige ekraani vasakule küljele otsingukasti „change type” ja lohistage seejärel „Change Type of Images” ekraani paremasse serva. Ka siin on rippmenüü. Muutke see väärtuseks „JPEG”.

Klõpsake menüüribal nuppu Fail> Salvesta ja sisestage siis kiire toimingu nimi.

Lõpuks klõpsake protsessi lõpuleviimiseks nuppu „Salvesta“.

Kiirtoimingu kasutamine HEIC-piltide teisendamiseks JPG-ks

Uue kiirtoimingu kasutamiseks paremklõpsake mis tahes HEIC-failil - või mõnel pildifailil - ja valige siis varem loodud kiirtoiming. Värskelt teisendatud JPG leiate kaustast, mille määrasite varem.

Samuti saate valida piltide rühma ja teisendada need kõik samal viisil.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found