Mida teeb lennukirežiim ja kas see on tõesti vajalik?

Lennukirežiim keelab seadme mobiilraadio, WiFi ja Bluetoothi ​​- kõik traadita edastuse funktsioonid. Kuid paljud lennukid pakuvad nüüd lennu ajal WiFi-ühendust ja mobiilne juurdepääs võib peagi lennukitesse tulla - kus see siis lennukirežiimist lahkub?

Isegi kui te kunagi ei lenda, pakub lennukirežiim kiiret viisi paljude seadme akut tühjendavate raadioseadmete keelamiseks. See võib pikendada teie seadme aku kasutusaega seni, kuni teil pole ühtegi neist traadita raadiotest vaja.

Mida teeb lennukirežiim?

Ükskõik mis seadet te kasutate - Android-telefon, iPhone, iPad, Windowsi tahvelarvuti või muu -, keelab lennukirežiim samad riistvarafunktsioonid. Need sisaldavad:

  • Mobiilne: Teie seade lõpetab mobiilitornidega suhtlemise. Te ei saa saata ega vastu võtta midagi, mis sõltub mobiilsideandmetest, alates kõnest kuni SMS-sõnumini ja lõpetades mobiilse andmesidega.
  • WiFi: Teie telefon lõpetab läheduses asuvate WiFi-võrkude otsimise ja nendega liitumise katse. Kui olete juba ühendatud WiFi-võrguga, katkestatakse ühendus.
  • Bluetooth: Lennukirežiim keelab Bluetoothi, traadita sidetehnoloogia, mida enamik inimesi seostab traadita peakomplektidega. Kuid Bluetoothi ​​saab kasutada paljude muude asjade jaoks, sealhulgas klaviatuuride ja hiirte jaoks.
  • GPS: Lennukirežiim keelab ka GPS-i vastuvõtmise funktsioonid, kuid ainult mõnes seadmes. See on natuke segane ja ebajärjekindel. Teoreetiliselt on GPS erinevalt kõigist teistest siin kasutatavatest tehnoloogiatest - seade, mille GPS on sisse lülitatud, kuulab ainult vastuvõetud GPS-signaale, mitte ei edasta ühtegi signaali. Mõni põhjus ei luba mõnedes õhusõidukite eeskirjades kasutada GPS-i vastuvõtmise funktsioone.

SEOTUD:Rohkem kui peakomplektid: 5 asja, mida saate Bluetoothiga teha

SEOTUD:Jah, õhkutõusu ja maandumise ajal saate kasutada elektroonikat: mida peate teadma

Kui lennukirežiim on lubatud, näete seadme märguanderibal sageli lennukiikooni, mis kuvatakse Android-seadmete, iPhone'i ja iPadi ülemisel ribal. Kui lennukirežiim on lubatud, saate lennukis seadmeid kasutada - isegi õhkutõusu ja maandumise ajal. Te ei pea neid välja lülitama.

Miks on lennukirežiim vajalik?

Paljudes riikides kehtivad eeskirjad keelavad kommertslennukitel signaale edastavate seadmete kasutamise. Tavaline telefon või mobiilsidet toetav tahvelarvuti suhtleb mitme mobiilimastiga ja püüab kogu aeg ühendust hoida. Kui tornid on kaugel, peab telefon või tahvelarvuti oma signaali suurendama, et see saaks tornidega suhelda. Selline side võib häirida lennuki andureid ja põhjustada tundlike navigatsiooniseadmetega probleeme. See on mure, mis need seadused igatahes tõi. Tegelikult on tänapäevane varustus vastupidav. Isegi kui need ülekanded tõesti probleeme tekitavad, ei kuku teie lennuk taevast välja, sest vähesed inimesed unustasid lennurežiimi lubada!

Tõenäolisem mure on see, et kuna reisite väga kiiresti, edastaksid kõik lennukis olevad telefonid pidevalt rakutornist kambritorni. See häiriks rakusignaale, mida inimesed kohapeal saavad. Igatahes ei tahaks, et telefon seda rasket tööd teeks - see tühjaks saaks aku ja nagunii ei suudaks signaali korralikult säilitada.

Aku säästmiseks kasutage lennukirežiimi

SEOTUD:Mobiiltelefonide, tahvelarvutite ja sülearvutite aku kestvuse müüdid

Lennurežiim on kasulik isegi siis, kui viibite kohapeal, pakkudes suurepärast võimalust oma seadme akut säästa. Seadmes olevad raadiod kasutavad suurt hulka energiat, suheldes mobiiltornidega, otsides läheduses olevaid WiFi-võrke ja ühendudes nendega, oodates saabuvaid Bluetooth-ühendusi ja kontrollides aeg-ajalt oma asukohta GPS-i kaudu.

Kõigi nende raadioseadmete keelamiseks lülitage lennukirežiim sisse. Pidage meeles, et see blokeerib telefonis sissetulevad telefonikõned ja SMS-sõnumid, kuid see võib olla suurepärane aku säästmise näpunäide, kui vajate tõesti seda viimast mahla. See on eriti kasulik tahvelarvutis, kui kasutate tahvelarvutit niikuinii võrguühenduseta e-lugerina.

Lennurežiimis saate lubada WiFi ja Bluetoothi

Mõnes lennukis on WiFi lubatud. Tegelikult pakuvad paljud lennukid nüüd lennu ajal WiFi-ühendust. Lennurežiimi lubamine keelab alati WiFi. Kuid enamikus seadmetes saate pärast lennukirežiimi sisselülitamist WiFi uuesti lubada. Muud raadiosignaalid on endiselt blokeeritud, kuid saate vähemalt WiFi-võrkudega ühenduse luua.

Mõni seade lubab teil lubada Bluetoothi ​​ka siis, kui lennukirežiim on lubatud. Kas see on lubatud, sõltub teie lennufirmast ja vastutavast reguleerivast asutusest.

Mobiilsidemärguandeid võidakse lennukites varsti pakkuda

Mobiilsidevõrgu signaalid võivad peagi saabuda ka lennukitesse. USA FCC uurib reeglite muutmist, et võimaldada mobiilside signaale lennukitel, mis lendavad üle 10 000 jala. Tavaliselt seletatakse seda meedias kui "mobiiltelefonikõnede lubamist lennukites", kuid see on midagi enamat. Otsus lubaks ka tekstisõnumeid saata ja kõiki teenuseid, mis kasutavad mobiilandmeid. Tegelikult kaalub USA DOT lennukites mobiiltelefonikõnede keelamist. Lõpptulemus on see, et saaksite lennukis tekstisõnumeid saata ja mobiilset andmesidet kasutada, kuid mitte helistada telefonikõnedele. Ausalt öeldes oleks see nagunii ümbritsevate inimeste suhtes üsna ebameeldiv.

Tavaliselt ei oleks võimalik maapinnal asuvate mobiilimastidega ühendust luua, kuid mobiilraadioid lubav lennuk oleks varustatud pikorakkudega. Need on väikesed kärgtugijaamad, millega lennukis olevad telefonid ühendaksid täpselt nii, nagu need toimiksid mis tahes muu kärgitorniga. Seejärel edastab pikosell oma signaali sidesatelliidile, mis omakorda kiirgab signaali tagasi maapinnal asuvale tugijaamale, kus see saab ühenduda Maa mobiilsidevõrkudega.

Kuna lennukis olev saatja on lennukis olevatele telefonidele nii lähedal, saavad seadmed suhelda madalaimal saatevõimsuse tasemel. Lennukis olevad telefonid ei suurenda nende signaali ega püüa maapinnal olevate raketitornidega ühendust võtta, seega FCC esimehe Tom Wheeleri sõnul see "välistab sekkumisvõimaluse".

Isegi kui lennukitel oleks lubatud mobiilsidemärguandeid ja isegi kui kõik maa peal olevad lennukid oleksid varustatud pikarakuga, oleks lennukirežiim siiski vajalik. Lennukid, mis võimaldavad traadita ühendust, teevad seda ainult kõrgemal kui 10 000 jalga ja USA FCC kavandatud eeskirjad lubaksid ka mobiilsidevõrgu signaale üle 10 000 jala. Lennurežiim oleks endiselt vajalik õhkutõusu ja maandumise ajal - või lihtsalt siis, kui soovite silmad kinni hoida ja telefoni kallihinnalist aku kokku hoida.

Pildikrediit: Yuichi Kosio Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found