Kuidas leida kaotatud Windowsi või Office'i tootevõtmeid

Kui plaanite Windowsi uuesti installida, kuid ei leia oma tootevõtit, on teil õnne, sest see on salvestatud Windowsi registrisse. Seda pole lihtsalt lihtne leida ja ilma mõne abita on võimatu lugeda. Õnneks oleme siin abiks.

Nagu ülaltoodud ekraanipildilt näete, on toote ID registris salvestatud, kuid see on binaarses vormingus, mida inimesed ei saa lugeda, kui te pole mingisugune Cylon. Sa ei ole, eks ole?

SEOTUD:Algaja geek: kuidas Windowsi arvutisse uuesti installida

Me pole päris kindlad, miks Microsoft pingutas selle nimel, et muuta nende tarkvara tootenuppude nägemine keeruliseks, eriti kuna need on salvestatud otse registrisse ja neid saab tarkvara, kui mitte inimene, lugeda. Võime ainult oletada, et nad ei taha, et keegi vana arvuti võtit uuesti kasutaks.

Suurepärane on see, et saate võtme taastada isegi arvutist, mida enam ei käivitata. Vaja on ainult töötavast arvutist juurdepääsu kettaseadmele. Lugege edasi.

Kolm kohta, kust võite võtme leida

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Vajalik võti asub ühes kolmest kohast:

  • Salvestatud arvutis tarkvarasse: Kui installite Windowsi (või teie arvuti tootja), salvestab Windows oma tootenumbri registrisse. Võite selle tootenumbri välja tõmmata ja sageli sisestada, kui Windowsi arvutisse uuesti installite. Oluline on, et peate selle enne Windowsi uuesti installimist oma operatsioonisüsteemist haarama, muidu võidakse see kõvaketta vormindamisel kustutada.
  • Trükitud kleebisele: Mõned arvutid kasutavad tehnoloogiat nimega „System Locked Pre-installation“ ehk SLP. Kui teie arvuti seda kasutab, erineb teie arvuti tootenumber - registris olev ja üks võtmevaataja rakenduste kuvatav - tegelikust võtmest, mida teie arvuti vajab. Tegelik võti on teie arvuti või selle toiteallika autentsussertifikaadi (COA) kleebisel. Registris ja võtmevaataja rakenduses on punane heeringas. See süsteem oli Windows 7 arvutite jaoks tavaline.
  • Manustatud arvuti UEFI püsivara: Paljud uuemad arvutid, mis on varustatud Windows 8 või 10, kasutavad uut meetodit. Arvutiga kaasas oleva Windowsi versiooni võti on salvestatud arvuti UEFI püsivara või BIOS-i. Te ei pea seda isegi teadma - eeldades, et installite sama Windowsi väljaande, millega arvuti kaasas oli, peaks see automaatselt aktiveeruma ja töötama, ilma et peaksite võtit sisestama. Kõik juhtub automaatselt.

Kasutage kindlasti sama Windowsi versiooni ja väljaannet, millega arvuti kaasas oli. Teisisõnu, kui see tuli Windows 7 Home Premiumiga, ei saa te Windows 7 Professionali installida.

Kui võti on teie arvuti riistvaras

Alustame kõige lihtsamast olukorrast. Uuemates Windows 8 ja 10 arvutites ei salvestata võtit tarkvaras, kust seda saab pühkida, ega kleebisel, kus seda saaks määrida või eemaldada. Keegi ei saa pilku teie arvuti kleebisele, et varastada selle tootenumbrit. Selle asemel salvestab võti arvuti UEFI püsivara või BIOS-i.

Kui teil seda on, ei pea te midagi erilist tegema. Peaksite lihtsalt saama installida sama Windowsi väljaande, millega arvuti kaasas oli, ja see peaks lihtsalt töötama, küsimata teilt isegi võtit. (Siiski võib olla parem leida tootenumber ühe alloleva meetodi abil ja enne Windowsi uuesti installimist see igaks juhuks üles kirjutada.)

Kui soovite leida UEFI manustatud võtme ja selle üles kirjutada, saate seda teha üsna lihtsalt. Lihtsalt avage menüü Start, tippige „PowerShell“ ja käivitage ilmuv Powershelli rakendus.

Seejärel sisestage järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

(Get-WmiObject -query 'select * from SoftwareLicensingService'). OA3xOriginalProductKey

Teile tuleks premeerida manustatud litsentsivõti. Kirjutage see üles ja hoidke kindlas kohas.

Lugege võti autentsussertifikaadi kleebiselt

Kui teil on Windows 7-aegne arvuti, on hea võimalus, et arvuti võti on üks võti, mida tootja kasutab kõigi oma arvutite jaoks. Tänu jaotisele „Süsteemi lukustatud eelinstallimine” pole teil lubatud seda klahvi Windowsi installimiseks kasutada. Kui proovite, saate veateateid selle kohta, et võti on kehtetu.

Kontrollimiseks peate arvutist otsima autentsussertifikaadi kleebise. COA-kleebis kontrollib, et arvutiga oli kaasas Windowsi autentne koopia ja sellele kleebisele on trükitud tootenumber. Windowsi uuesti installimiseks vajate seda tootevõtit - ja kui tootja kasutas süsteemi lukustatud eelinstallimist, siis see võti erineb teie arvuti tarkvaraga kaasas olevast.

Võtme leidmiseks uurige oma arvutit. Sülearvuti puhul võib see olla sülearvuti põhjas. Kui teie sülearvutil on eemaldatav aku, võib see olla aku all. Kui avate mingisuguse sektsiooni, võib see seal sees olla. See võib olla isegi sülearvuti laadija tellise külge kinni jäänud. Kui see on töölaud, vaadake töölaua korpuse külge. Kui seda pole, kontrollige ülemist, tagumist, alumist ja kuskil mujal asuvat kohta.

Kui võti on kleebiselt maha hõõrunud, ei saa te palju teha. Võite proovida ühendust võtta oma arvuti tootjaga ja selgitada, mis juhtus, kuid me ei saa garanteerida, et nad aitavad. Microsoft müüks alati hea meelega teile veel ühe võtme!

Toote võtmete taastamiseks kasutage NirSofti ProduKey-d (isegi kui te ei saa arvutit käivitada)

Toote võtmele juurde pääsemiseks on kõige lihtsam viis kasutada kolmanda osapoole utiliiti ja nendes pole kedagi paremat kui NirSoft. Nende kommunaalteenused pole alati varjatud ja alati kasulikud. Selle utiliidi ainus probleem on see, et mõni viirusetõrje tuvastab selle valepositiivsena, kuna mõni pahavara võib proovida teie tootevõtit varastada.

Märge:NirSofti võtmeotsing ei tööta alati OEM-arvutite puhul, olenevalt sellest, kuidas nad otsustasid litsentsid aktiveerida. Kui teie OEM installis teie arvuti ja kasutas kõigi arvutite jaoks ühte võtit, ei toimi see. See ei tööta ka Office 2013 puhul.

Kõik, mida peate tegema, on alla laadida ProduKey, pakkida lahti ja seejärel käivitada, et kohe näha kõiki tootenuppe. See on nii lihtne.

Kui soovite võtme taastada surnud arvutist, võite ühendada kõvaketta töötavasse arvutisse ja seejärel käivitada ProduKey ning kasutada faili> Vali allikas, et osutada välisele Windowsi kataloogile. Seejärel saate sellest arvutist võtmed hõlpsasti haarata.

Samuti saate kasutada Linuxi live-CD-d Windowsi kataloogi teisest arvutist ja mälupulgale tõmbamiseks või soovi korral lihtsalt registrifaile haarata. Kui vajate abi, on meil juhend andmete surnud arvutist eemaldamiseks.

SEOTUD:Kuidas taastada faile surnud arvutist

Windowsi võtme leidmine ilma tarkvarata (ainult kogenud kasutajatele)

Eeldades, et saate arvuti ilma probleemideta taaskäivitada, saate hõlpsalt luua lihtsa VBscript, mis loeb väärtuse registrist välja ja seejärel tõlgib selle uuesti installimiseks vajalikku vormingusse. Me pole kindlad, kust see skript pärineb, kuid lugeja-raphoenix postitas selle juba ammu meie foorumisse, nii et jagame seda teile siin.

Kopeerige ja kleepige Notepadi aknasse järgmine:

Määra WshShell = CreateObject ("WScript.Shell") MsgBox ConvertToKey (WshShell.RegRead ("HKLM \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ DigitalProductId")) Funktsioon ConvertToKey (Key) Const KeyOffset = 52 i = 28 Chars "Do Cur = 0 x = 14 Do Cur = Cur * 256 Cur = võti (x + KeyOffset) + Cur-võti (x + KeyOffset) = (Cur \ 24) Ja 255 Cur = Cur Mod 24 x = x -1 Loop x> = 0 i = i -1 KeyOutput = Keskmine (tähemärgid, Cur + 1, 1) & KeyOutput Kui ((((29 - i) Mod 6) = 0) Ja (i -1) Siis i = i -1 KeyOutput = "-" & KeyOutput End kui ring, kui i> = 0 ConvertToKey = KeyOutput End Funktsioon

Peate kasutama valikut Fail -> Salvesta nimega, muutma valiku „Salvesta tüübiks” väärtuseks „Kõik failid” ja panema sellele nimeks productkey.vbs või muu sarnane, mis lõpeb vbs laiendiga. Soovitame hõlpsaks juurdepääsuks salvestada töölauale.

Kui olete selle salvestanud, saate lihtsalt topeltklõpsata ja hüpikaken näitab teile tootenumbrit.

Pro näpunäide: kui kasutate hüpikakna aktiivsena CTRL + C, kopeerib see akna sisu lõikelauale ja saate selle kleepida Notepadi või kuhugi mujale.

Tootevõtme süsteemi mõistmine on keeruline, kuna Microsoft ei taha, et tüüpilised Windowsi kasutajad Windowsi oma arvutisse uuesti installiksid. Selle asemel eelistavad nad pigem oma arvuti tootja taastekandjat. Kuid taastemeedium on täis turvatarkvara, mida te oma arvutisse ei soovi - seetõttu otsustavad nii paljud geekid Windowsi oma uutesse arvutitesse sageli uuesti installida.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found