Kuidas installida Skyrimi ja Fallout 4 modi Nexus Mod Manageri abil

Nagu paljud Bethesda mängud, on ka modding üks suuremaid mänge nagu Skyrim ja Fallout 4 arvutis. Nexus Mod Manager on üks parimaid viise modifikatsioonide installimiseks oma lemmikmängudesse ja näitame teile, kuidas seda kasutada.

Nexus Mod Manager toetab tegelikult ka paljusid muid mänge, sealhulgas The Witcheri mänge, Dragon Age, Dark Souls ning muid Fallout ja Elder Scrolls mänge, nii et peaksite saama juhiseid kohandada mis tahes muu Nexus Mod Manageri toetatava mänguga. Tänases näites kasutame Fallout 4.

Kuidas lubada modifitseerimist rakenduses Fallout 4

Isegi kui kasutate Nexus Mod Managerit, peate siiski enne Fallout 4 mängufaile kiiresti näpistama, enne kui see teie installitud modifikatsioonid vastu võtab. (Muud mängud, näiteks Skyrim, ei nõua seda näpistamist ja võite minna järgmisesse jaotisse).

Esmalt navigeerige oma dokumentide kataloogi kausta Fallout 4. Leiate selle alt C: \ Kasutajad \ NIMI \ Dokumendid \ Minu mängud \ Fallout4 .

Topeltklõpsake nuppu Fallout4Prefs.ini faili avamiseks vaiketekstiredaktoris. See avaneb Windowsi märkmikus, kui te pole installinud mõnda muud tekstiredaktorit, näiteks Notepad ++.

Kerige tekstifaili allservani ja näete a [Käivitaja] jaotises. Lisage selle alla järgmine rida:

bEnableFileSelection = 1

Klõpsake faili salvestamiseks faili> Salvesta ja sulgege seejärel Notepad.

Topeltklõpsake nuppu Fallout4Custom.ini faili avamiseks vaiketekstiredaktoris. Lisage faili lõppu järgmised read:

[Arhiiv] bInvalidateOlderFiles = 1 sResourceDataDirsFinal =

Klõpsake faili salvestamiseks faili> Salvesta ja sulgege Notepad. Fallout 4 aktsepteerib ja kasutab teie installitud modi nüüd.

Kuidas Nexus Mod Manageri installida ja konfigureerida

Paljude mängude jaoks on võimalik moduule käsitsi installida või kasutada Steami sisseehitatud töötuba (seda toetavate mängude jaoks). Kuid selle protsessi hõlbustamiseks ja modi installimisel midagi rikkumise riski vähendamiseks soovitame kasutada tööriista Nexus Mod Manager.

Laadige alla Nexus Mod Manager ja installige see oma arvutisse. Kui teil pole veel Nexus Modsi kontot, teavitatakse teid, et peate selle allalaadimiseks registreeruma tasuta kontole. Teil palutakse registreerumise ajal registreeruda tasulise toetaja liikmeks saamise nimel, kuid jätkamiseks võite lihtsalt kerida lehe allossa ja klõpsata nupul „Loo konto”.

Käivitage Nexus Mod Manager pärast selle installimist ja see otsib teie arvutist mänge. Kui teil on installitud Fallout 4, leiab ta selle. Klõpsake lihtsalt linnukest, et veenduda, et Fallout 4 on sellesse kohta installitud, ja seejärel klõpsake nuppu "OK".

Valige installitud mängude loendist „Fallout 4” ja klõpsake nuppu „OK”. Kui soovite alati seda programmi kasutada Fallout 4 modifikatsioonide haldamiseks, klõpsake siin märkeruutu "Ära küsi järgmine kord".

Teid teavitatakse, et peate seadistama teed, kuhu Nexus Mod Manager modifailidega seotud faile salvestab. Jätkamiseks klõpsake nuppu „OK” ja näete Fallout 4 häälestusekraani. Vaikimisi salvestab Nexus Mod Manager need failid kausta C: \ Games \ Nexus Mod Manager \ Fallout4 .

Nende kausta vaikeseadetega on probleem. See töötab ainult siis, kui käivitate administraatorina Nexus Mod Manageri. Tavaliselt käivitades näete viga, mis teavitab teid sellest, et Nexus Mod Manager ei saa kataloogi jaoks kirjutamisõigusi saada.

Selle lahendamiseks määrake kaustateed millekski sarnaseks C: \ Users \ YOURAME \ Documents \ Nexus Mod Manager \ Fallout4 . Teise võimalusena säilitage vaikekaustad ja käivitage Nexus Mod Manager administraatorina. Selleks paremklõpsake Nexus Mod Manageri otseteed ja valige käsk „Run as administrator”.

Selle alati administraatorina käitamiseks paremklõpsake otseteel ja valige käsk „Ava faili asukoht”. Paremklõpsake otseteel „Nexus Mod Manager”, valige käsk „Atribuudid”, klõpsake vahekaarti „Ühilduvus” ja lubage märkeruut „Käivita see programm administraatorina”. Seadete salvestamiseks klõpsake nuppu OK ja Windows käivitab alati Nexus Mod Manageri administraatori õigustega.

Kuidas installida Fallout 4 modi

Modi hõlpsaks installimiseks peate oma Nexuse kontoga sisse logima Nexus Mod Managerisse. Selleks klõpsake Nexus Mod Manageri akna vasakus alanurgas valiku „Te pole sisse logitud” kõrval profiiliikooni. Sisestage siia oma Nexus Modsi kasutajanimi ja parool.

Seejärel näete siin teadet „Sisselogitud”, mis annab teile teada, et olete sisse logitud.

Saate nüüd saadaolevate modifikatsioonide sirvimiseks ja otsimiseks Fallout 4 Mods kategooria lehele. Kui olete sisse logitud, näete iga veebisaidi paremas ülanurgas valikut „[Nimi] konto“. Kui te seda ei tee, klõpsake veebilehe paremas ülanurgas linki „Logi sisse”.

Leidke mod, mille soovite installida, ja klõpsake nuppu „Laadi alla (NMM)”, et mod alla laadida Nexus Mod Manageri abil. Teie brauser annab üle rakenduse Nexus Mod Manager, mis laadib teie valitud modemi alla.

Iga modi lehe ülaosas olev link Allalaadimine laadib alla modi peamise, praeguse versiooni. Kuid mõned modifikatsioonid pakuvad mitut versiooni või täiendavaid faile.

Mitme versiooni või valikuliste failide allalaadimiseks, mida mod pakub, kerige selle allalaadimislehel alla ja klõpsake vahekaarti "Failid". Näete erinevaid modi pakutavaid faile koos modi autori selgitustega selle kohta, mida nad teevad. Soovitud modifailide allalaadimiseks klõpsake nuppu „Laadi koos halduriga alla”.

Kui see on alla laaditud ja installitud, leidke loendist mod, valige see ja klõpsake selle lubamiseks külgribal rohelist linnukest. Modi keelamiseks võite klõpsata sellel kohal kuvataval punasel tühistamisnupul.

Mõni modifikatsioon tutvustab teid seadistamisprotsessi esmakordsel lubamisel. Sõltuvalt modist saate valida erinevaid võimalusi. Läbige seadistusprotsess ja valige modi lubamiseks soovitud võimalused.

Nende suvandite hilisemaks muutmiseks paremklõpsake Nexus Mod Manageri loendis modi ja valige käsk „Install Mod.” Näete uuesti samu seadistusekraane.

Nüüd on vaja vaid käivitada Fallout 4. Saate seda teha, kasutades ekraani vasakus ülanurgas asuvat nuppu „Käivita Fallout4” või lihtsalt käivitades selle Steami kaudu tavaliselt. Laadige oma olemasolev mäng või looge uus - mõlemal viisil, installitud modifikatsioonid jõustuvad kohe.

Modi hilisemaks keelamiseks või desinstallimiseks sulgege Fallout 4 ja avage Nexus Mod Manager. Paremklõpsake mod, mille soovite keelata või desinstallida, ja valige modemi keelamiseks käsk "Deaktiveeri" või modemi eemaldamiseks süsteemist "Desinstalli ja kustuta".

Võite klõpsata ka Nexus Mod Manageri akna ülaosas oleval seadete ikoonil ja kasutada kõigi praegu aktiveeritavate modifikatsioonide kiireks keelamiseks või desinstallimiseks valikuid „Keela kõik aktiivsed modifikatsioonid” või „Desinstalli kõik aktiivsed modifikatsioonid”.

Kuidas konfigureerida oma modi laadimise järjekord (ja miks see on oluline)

Ülaltoodud protsess peaks ideaalselt töötama, kui kasutate ainult ühte modi. Kuid kui kavatsete installida mitu modi, peate võib-olla mõtlema oma modi laadimise järjekorra üle.

Täpselt nii see kõlab. Fallout 4 laadib modifikatsioonid ükshaaval teie määratud järjekorras.

Kui teil on installitud mitu modi, võivad mõned neist üksteise muudatused üle kirjutada. Näiteks võib teil olla üks "täielik kapitaalremondi mod", mis muudab mängu palju asju, sealhulgas kõiki relvi. Teiseks võib teil olla väike mod, mis paneb ühe relva teatud viisil toimima. Kui mäng laadib väikese modi enne suuremat modi, kirjutatakse selle muudatused üle kogu remondi modi abil. Teise mod-funktsiooni kasutamiseks tuleb kõigepealt laadida suurem kapitaalremondi mod.

See kehtib ainult modifikatsioonide kohta, millel on pistikprogrammid. Kui installite moduli pistikprogrammiga, kuvatakse see vahekaardil „Pluginad” ja vahekaardil „Modifikatsioonid”. Laadimisjärjestuse juhtimiseks klõpsake vahekaardil „Pluginad”. Valige installitud mod ja klõpsake laadimisjärjestuse kohandamiseks vasakul paanil üles ja alla nooli. Pistikprogrammi „Masters” teave ütleb teile, kui mod sõltub teisest modimist. Näiteks alloleval ekraanipildil sõltub „Homemaker - SK Integration Patch.esp” üksustest Fallout4.esm, SettlementKeywords.esm ja Homemaker.esm. See peab ilmuma kõigi nende muude loendis olevate pistikprogrammide järel. Nexus Mod Manager ei luba teil seda laadimisjärjekorras teistest pistikprogrammidest kõrgemal nihutada.

Selleks, et laadimiskorraldus toimiks teie soovitud viisil, võib kuluda mõningaid katseid ja vigu. Mõned modi autorid võivad oma modi allalaadimislehel pakkuda teavet soovitatud laadimisjärjestuse kohta.

Kui soovite täiendavat abi, võite proovida LOOT-i, tööriista Laadimiskorralduse optimeerimine. See töötab teie modifikatsioonide uurimisega ja püüdes otsustada õige järjekord, nii et kõik sõltuvused oleksid täidetud ja et iga mod mõjutaks teie mängu maksimaalselt. See soovitab teile laadimisjärjestust, mille saate konfigureerida Nexus Mod Manageris.

Kuidas toimida modikonfliktide või ülekirjutuste korral

On veel üks võimalus, kuidas modifikatsioonid võivad vastuolus olla, ja see on teie pistikprogrammi laadimiskorrast täiesti eraldi. Mõnikord kirjutavad kaks modi teie mängus samad failid üle ja peate otsustama, millist neist eelistate. Kasutame siin näiteks Skyrimi. Skyrim ja Fallout 4 jagavad sama mootorit ja töötavad sarnaselt.

Tekstuuripakid on selle suurepärane näide. Näiteks lisab Skyrim HD mod mängule üle 2000 suure eraldusvõimega tekstuuri, mis muudab selle täiesti fantastiliseks. Kuid on ka väiksemaid modifikatsioone konkreetsete tekstuuride jaoks - nagu see Real Ice ja Snow mod -, mis (mõnikord) näevad välja veelgi paremad. Oletame, et soovite suurema osa oma mängust asendada Skyrim HD pakiga, kuid soovite jääd ja lund Real Ice and Snow modist.

Esiteks valite Skyrim HD modi ja lubate selle, nagu teete mis tahes muu modi. Kui alustate mängu selles punktis, näete, et Skyrim HD tekstuurid on rakendatud. Seejärel, kui lubate Real Ice and Snow modi, saate selle teate:

See juhtub seetõttu, et teil on kaks modi - Skyrim HD ja Real Ice and Snow -, mis üritavad muuta Skyrimi lume- ja jäätekstuure. Kui soovite tõelist jääd ja lund, klõpsake Skyrim HD tekstuuride ülekirjutamiseks nuppu "Jah kõigile" või "Jah modile". Kui eelistate Skyrim HD tekstuure, klõpsake valikul „Ei kõigile” või „Ei modile” ning Real Ice ja Snow vastuolulisi tekstuure ei rakendata.

Ka need modifikatsioonid võiksite laadida vastupidises järjekorras. Kui laadisite kõigepealt Real Ice and Snow, saaksite selle modi jääd ja otsustaksite pärast seda Skyrim HD-ga üle kirjutada.

Kui installite palju modereid, soovitame esmalt oma põhikihina laadida suuremad, mängus levivad modifikatsioonid - ülaltoodud näites on see Skyrim HD. Seejärel laadige väiksemad, täpsemad modifikatsioonid, valides alati valiku Jah kõigile.

Mida rohkem modereid installite, seda keerukamaks protsess muutub ja me oleme siin ainult pinda kriimustanud - on palju modi, mis nõuavad töötamiseks Nexus Mod Manageri väliselt veelgi rohkem samme (nt ENB-d või liidese modifikatsioonid). Kuid mida rohkem teete seda, seda rohkem saab sellest teist laadi. Kui teil on kunagi küsimusi, kontrollige rikkuva modi Nexuse lehe vahekaarti Arutelu - seal on palju head teavet ja arendajad on sageli üsna reageerivad.