Kõik, mida peate teadma surma sinise ekraani kohta

Surma sinine ekraan ehk BSOD on alati soovimatu vaatepilt. BSOD-id ilmuvad siis, kui Microsoft Windows satub kriitilise veaga, millest taastada ei saa, tavaliselt madala tarkvara (või draiverite) krahhi või vigase riistvara tagajärjel.

Mis põhjustab surma siniseid ekraane

Sinised ekraanid on tavaliselt põhjustatud probleemidest arvuti riistvaras või probleemidest riistvaradraiveri tarkvaraga. Mõnikord võivad need olla põhjustatud Windowsi kernelis töötava madala taseme tarkvaraga seotud probleemidest. Tavalised rakendused ei saa tavaliselt siniseid ekraane põhjustada. Kui mõni rakendus jookseb kokku, teeb ta seda ilma opsüsteemi välja võtmata.

Sinine ekraan ilmub siis, kui Windows leiab STOP-tõrke. See kriitiline rike põhjustab Windowsi krahhi ja töötamise. Ainus asi, mida Windows saab sel hetkel teha, on arvuti taaskäivitamine. See võib põhjustada andmete kadu, kuna programmidel pole võimalust oma avatud andmeid salvestada.

Sinise ekraani ilmnemisel loob Windows automaatselt minidump-faili, mis sisaldab teavet krahhi kohta ja salvestab selle teie kettale. Sinise ekraani põhjuste väljaselgitamiseks saate vaadata teavet nende minipumpade kohta.

Ka sinised ekraanid näevad natuke erinevad välja, olenevalt sellest, millist Windowsi versiooni te kasutate. Windows 7 ja eelmistes versioonides nägi sinine ekraan välja nagu terminaliekraan, mis kuvas igasugust teavet.

Windows 8 ja 10 puhul on sinised ekraanid palju lihtsamad.

See pole tõesti nii suur asi, kui see kõlab. Isegi eelmistes versioonides kippusid sinised ekraanid piisavalt kiiresti minema, et selle teabe lugemine oli igatahes keeruline. Kõigi tõrkeotsinguks vajalike üksikasjade hankimiseks on lihtsamaid viise.

Määrake, kas Windows taaskäivitub, kui BSOD ilmub

Vaikimisi taaskäivitab Windows arvuti alati, kui see tabab sinist surmaekraani.

SEOTUD:Aidake surma sinise ekraani tõrkeotsingut, takistades automaatset taaskäivitamist

Kui soovite rohkem aega sinise ekraani üksikasjade nägemiseks (või lihtsalt veenduge, et see oleks sinine ekraan), võite Windowsi juhtpaneelil keelata BSOD-de automaatse taaskäivitamise.

BSOD-teabe vaatamine

SEOTUD:Mis on Windowsi sündmuste vaataja ja kuidas seda kasutada?

NirSofti tasuta rakendus BlueScreenView pakub lihtsat viisi sinise ekraani teabe vaatamiseks, millest võite ilma jääda. See töötab BSOD-ide käigus loodud minidump-failides sisalduva teabe kuvamisega.

SEOTUD:Mis on Windowsi sündmuste vaataja ja kuidas seda kasutada?

See teave on saadaval ka Windowsi sündmuste vaaturis, kus sinise ekraani teated on hajutatud rakenduste krahhide ja muude süsteemilogiteadete vahel.

BSOD-de tõrkeotsing

Operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10 saate sinise ekraani teabe tõrkeotsinguks kasutada tegevuskeskust. Windows 7-s minge juhtpaneelile> Süsteem ja turvalisus. Operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 minge juhtpaneelile> Turvalisus ja hooldus. Jaotises „Hooldus“ saate kontrollida olemasolevate probleemide lahendusi.

Windows 8 ja 10 teevad selle tõrkeotsingu sammu tegelikult siis, kui arvuti pärast BSOD-i taaskäivitub. Siiski võib ikkagi tasuda tegevuskeskuse külastamine, et näha, kas on üksikasju või täiendavaid tõrkeotsingu toiminguid.

Kui Windows ei suuda probleemi iseseisvalt lahendada, on probleemi lahendamiseks parim lahendus lahenduse otsimine veebist. Skannige konkreetse tõrke jaoks sinist ekraani või minidump-faili.

Võite näha numbrit „Stop Error”, mis näeb välja umbes nagu „0x00000024”. Või võite näha sellist viga nagu „Driver_IRQL_not_less_or_equal”. Mõlemal juhul annab täpse vea kiire otsimine tõenäoliselt häid tulemusi. Tegelikult soovitavad Windows 8 ja 10 sageli otse sinisel ekraanil seda viga otsida.

Kui teil on probleeme probleemi lahendamiseks heade nõuannete leidmisega, ärge muretsege. BSOD-del võivad olla erinevad algpõhjused. Meil on mõned täiendavad näpunäited, mis võivad aidata teil paljude siniste ekraanidega toime tulla.

  • Kasutage süsteemi taastamist: Kui teie süsteem alustas hiljuti sinise ekraaniga skriinimist, kasutage süsteemitaaste, et oma süsteemitarkvara eelmisesse olekusse viia. Kui see töötab, teate, et see on tõenäoliselt tarkvaraprobleem.
  • Otsige pahavara: Pahavara, mis kaevab sügavale Windowsi ja saab konksud madalal tasemel Windowsi tuuma, võib põhjustada süsteemi ebastabiilsust. Otsige oma arvutist pahavara, et veenduda, et lollakas pahatahtlik tarkvara ei põhjusta selle krahhi.
  • Installige värskendatud draiverid: Valesti installitud või lollakas draiver võib põhjustada krahhi. Laadige arvuti tootja veebisaidilt alla oma arvuti riistvara uusimad draiverid ja installige need - see võib parandada draiveriprobleemidest põhjustatud BSOD-sid.
  • Käivitage turvarežiimis: Kui teie arvuti ekraanil kuvatakse iga kord, kui see sisse lülitate, proovige taaskäivitada turvarežiimis. Turvarežiimis laadib Windows ainult olulised draiverid. Kui teie installitud draiver põhjustab Windowsi sinise ekraani, ei tohiks see seda teha turvarežiimis. Saate töötada probleemi lahendamisel turvarežiimis.
  • Kontrollige riistvaraprobleeme: Sinised ekraanid võivad olla tingitud teie arvuti vigasest riistvarast. Proovige oma arvuti mälus vigu kontrollida ja kontrollige selle temperatuuri, et veenduda, et see ei kuumene üle. Kui see ebaõnnestub, peate võib-olla testima muid riistvarakomponente - või palgama selle eest professionaali.
  • Installige Windows uuesti: Windowsi lähtestamine - või puhta installi sooritamine - on tuumavalik. See puhub ära teie olemasoleva süsteemitarkvara, asendades selle värske Windowsi süsteemiga. Kui teie arvuti jätkab pärast seda sinist ekraani, on teil tõenäoliselt riistvaraprobleeme.

Korralikus töökorras arvuti ei tohiks üldse sinist ekraani kuvada, kuid ükski tarkvara ega riistvara pole ideaalne. Isegi korralikult töötav arvuti võib harvadel juhtudel ilma nähtava põhjuseta sinisel ekraanil olla - võib-olla haruldaste draiverivigade või riistvaraprobleemide tagajärjel. Kui teie arvutit kontrollitakse regulaarselt sinise ekraaniga, on teil probleem. Kui näete sinist ekraani üks kord kahe aasta jooksul, ärge muretsege selle pärast.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found