Mis on MPEG-fail (ja kuidas seda avada)?

.Mpeg (või .mpg) faililaiendiga fail on MPEG-videofailivorming, mis on populaarne Internetis levitatavate filmide formaat. Nad kasutavad teatud tüüpi tihendamist, mis muudab voogesituse ja allalaadimise palju kiiremaks kui muud populaarsed videovormingud.

SEOTUD:Mis on faililaiend?

Mis on MPEG-fail?

Välja töötanud Moving Picture Experts Group, samad inimesed, kes tõid teile sellised vormingud nagu MP3 ja MP4, on MPEG videofailivorming, mis kasutab MPEG-1 või MPEG-2 failide tihendamist olenevalt selle kasutusviisist.

  • MPEG-1 töötati välja selleks, et tihendada VHS-kvaliteediga toorvideo- ja CD-heli kuni 1,5 megabitini sekundis kaotamata liiga palju kvaliteeti, muutes selle üheks populaarseimaks ja laialdasemalt ühilduvaks video- / helivorminguks maailmas. MPEG-1 videoandmed on tavaliselt 30 fps (kaadrit sekundis), eraldusvõimega umbes 352 × 240.
  • MPEG-2 oli mõeldud video ja heli kokkusurumiseks kvaliteetsemate videote jaoks ning see valiti eetris oleva digitaaltelevisiooni, satelliittelevisiooni teenuste, digi-TV ja DVD-video pakkimisskeemiks. MPEG-2 videoformaadid suudavad salvestada videot / heli palju suurema bitikiirusega kui MPEG-1 (umbes kuus megabitti sekundis), muutes selle „täiustatud” versiooniks. MPEG-2 videoandmed on tavaliselt 30 kaadrit sekundis, maksimaalse eraldusvõimega 720 × 480.

Kuidas avada MPEG-faili?

Kuna MPEG-videofailid ühilduvad nii laialdaselt, saate neid avada paljude erinevate programmidega erinevatel platvormidel, näiteks Windows Media Player, iTunes, QuickTime ja VLC Media Player.

MPEG-faili avamine on tavaliselt sama lihtne kui topeltklõps failil ja lasta operatsioonisüsteemil otsustada, millist programmi kasutada. Vaikimisi kasutab Windows Windows Media Playerit ja macOS QuickTime'i.

Märge: Selle vormingu esitamiseks Windows Media Playeris peavad Windowsi kasutajad installima MPEG-2 kooderi.

Kui teie OS-il pole mingil põhjusel MPEG-i avamiseks seadistatud vaikeprogrammi, saab seda hõlpsasti muuta kas Windowsi või MacOS-is. Ja tõenäoliselt ei pea te seda isegi tegema, sest uue rakenduse installimisel saate installimise ajal seostada MPEG-failidega.

Teise võimalusena, kui eelistate tugevamat meediumipleierit, võiksite alla laadida kolmanda osapoole rakenduse. Soovitame soojalt VLC Playerit. See on kiire, avatud lähtekoodiga ja tasuta ning saate seda kasutada Windowsis, MacOS-is, Linuxis, Androidis ja iOS-is.

VLC toetab ka peaaegu kõiki sealseid failivorminguid ja on väga võimekas mängija. Isegi Windowsi kasutajad võivad eelistada seda vähem võimekale rakendusele nagu Windows Media Player.