Mis on Microsoft Sway ja mida ma saan sellega teha?

Osana Microsofti püüdlustest pilve- ja mobiilirakenduste poole on ta investeerinud teile tuttavate vanade Office'i rakenduste mitmesse pilvepõhisesse täiendusesse. Üks neist on Sway, PowerPointi sõbralikum alternatiiv.

Miks on Microsoftil vaja PowerPointi alternatiivi?

Kui olete kunagi kontorikeskkonnas töötanud, seostate PowerPointi kõige tõenäolisemalt läikivate müüjate ja juhtidega, kellel puudub avaliku esinemise oskus. See pole päris aus, sest saate PowerPointis geniaalseid esitlusi luua. Kuid elu pole aus ja PowerPoint on suur, raske ja sobiva mainega ettevõtte tööriist.

Enter Sway, mis on Microsofti katse pakkuda kergekaalulist, ainult pilves kasutatavat lugu jutustavat rakendust, mida on lihtsam kasutada kui PowerPoint ja mis pakub rohkem jutustavaid seadmeid kui lihtsalt kuulipunktide slaidi järel libiseda.

Kas keegi saab seda kasutada?

Igaüks saab Swayd kasutada, kui registreerub tasuta Microsofti kontole. Inimesed, kellel on Office 365, saavad kasutada ka Swayd. Tasuta versiooni ja Office 365 versiooni vahel on mõningaid erinevusi, kuid need on peamiselt administraatori poolel ja võimaldavad teil teha näiteks Sway parooliga kaitsmist (oh jah, Sway dokumente nimetatakse “Sways”) või eemaldada jalus. Samuti on mõningaid erinevusi selles, kui palju sisu saate ühte Swaysse mahutada, kuid tasuta versioon pakub tavakasutajale siiski rohkem kui piisavalt.

Vaatame, miks võiksite Swayd kasutada.

Mida ma saan teha Swayga?

Kui midagi on hirmutavam kui jõllitada tühja Wordi dokumenti ja mõelda, mida kirjutada, siis jõllitatakse tühja PowerPointi esitlust, et mõelda, mida lisada. Esitlused on oma olemuselt mõeldud teistele vaatamiseks ja paljud inimesed kardavad kõigepealt avalikku esinemist, nii et tühjast PowerPointist võib piisata, et teid siis ja seal järele anda.

See hirm on alati olnud PowerPointi üks suuremaid probleeme. Õnneks on Microsoft selle ära tundnud ja nad on Swayga selle hirmu ära hoidmiseks palju vaeva näinud. Enamik inimesi ei ole disaini ja küljenduse spetsialistid, seetõttu on Microsoft pakkunud tavaliste esitluste jaoks hulga malle (kirjutamise ajal 18), mis aitavad teil looja blokist üle saada ja disainimist alustama.

Need mallid sisaldavad selliseid asju nagu äriettekanded, portfellid, CV-d ja infolehed. Nad pakuvad ka mitu "inspiratsiooni" esitlust, mis annavad teile aimu asjadest, mida Sway saab teha.

Kui siin ei ilmu seda, millest kirjutate, või olete lihtsalt kinni selles, mida oma esitlusse panna, võib Sway aidata teil kontuuri koostada. Seal on valik "Alusta teemast", mis avab teema valija, mille vahel valida.

Me ei saa piisavalt rõhutada, kui muljetavaldav see Sway osa on. Kui sisestate mõiste - me kasutasime tehnoloogiat -, annab Sway teile esitluse ülevaate koos määratluste, kasutusviiside, hõlmatavate alade, soovitatud lingitud teemade, piltide ja muuga. See kõik põhineb Vikipeedia andmetel ja annab täielikud lingid tagasi kasutatavatele lehtedele. Selle kohta on ainult nii palju öelda, enne kui ülivõrded otsa saavad, nii et proovige seda ise. See on lihtsalt geniaalne.

Samuti on otsustavalt rõhutatud jutustamist, mitte esitlust. Sway on loodud narratiivse struktuuri jaoks, mis liigub vasakult paremale või üles alla, ja saatejuht (või lugeja) saab selle liikumiseks kasutada hiire ratast, mitte nuppu või klikki. See on väike, kuid peen erinevus; PowerPoint tundub nagu sammude jada, kuid Sway tunneb end teekonnana, nii et voogu on lihtsam jälgida, nagu loeksite loomulikult. Sel põhjusel pole Swayl seda slaidid; sellel on üksik lugu.

Olenemata sellest, kas olete valinud malli, alustanud teemat või alustate tühja Swayga, lisate, mida Sway kutsub kaardid uue sisu sisestamiseks.

Valida on paljude erinevate kaartide vahel, näiteks tekst, video, ruudustik või pealkiri ning igaüks neist on kohandatud teatud tüüpi teabele. Kuid erinevalt PowerPointi slaididest töötavad kaardid sujuvalt koos, kui sirvite valmis Swayd. See tähendab, et neid loetakse narratiivi osana, mitte üksikute elementidena.

Kui olete oma Sway'i lõpetanud või soovite näha, kuidas see seni välja näeb, on valmistoodangu abistamiseks kujundusvalik.

Muudatuste tegemiseks ja ülevaatamiseks saate sirvida oma kiiges ning sirvida lugu ja kujundus. Sway aitab teil kujunduselemente ka siis, kui olete hakanud sisu saama just nii, nagu soovite. Kujunduse lehe paremas ülanurgas on suvand Stiilid, mis annab teile juurdepääsu paigutusvalikutele ja võimaluse oma kujundust "uuesti parandada".

Saate valida, kas teie Sway kerib horisontaalselt või vertikaalselt (ja jah, isegi üksikute slaididena, kui soovite), värviteema, tausta ja veel mõned asjad. Muidugi võib olla keeruline teada saada, kas teie väljavalitu näeb teistele hea välja ja valida on palju võimalusi, nii et Sway annab teile nupu Remix, mis rakendab teie Swayle juhuslikku kujundust. Võite klõpsata Remixil nii palju kordi kui soovite, ja läheb üsna kaua aega, enne kui see hakkab kujundusi kordama.

Kui olete oma Sway'i saanud nii, nagu soovite, saab seda avaldada ja jagada. Pidage meeles, et see on ainult pilvepõhine rakendus, nii et allalaaditavat faili pole, kuid kui soovite, et inimesed seda vaataksid, ilma et peaksite mingil kindlal jagamislingil linkima, saate Sway veebilehtele manustada.

Sway on lihtne tööriist, mis võib anda suurepäraseid tulemusi. See on täis funktsioone, mis aitavad teil keeruliste kujundusdetailide abil, nii et saate keskenduda sisule ja kõige parem on see tasuta. Microsoft ei saa alati asju korda, kuid koos Swayga on nad loonud midagi käepärast ja parima võimaliku hinnaga.