Lõplik juhend DNS-serveri muutmiseks

Kolmanda osapoole DNS-serveri kasutamiseks võib olla palju põhjuseid, alates vanemlikust kontrollist ja turvaelementidest kuni kiiruse ja usaldusväärsuse täiustamiseni. Võite ruuteris muuta kogu oma koduvõrgu DNS-serveri või määrata selle eraldi arvutis, Macis, iPhone'is, iPadis, Android-seadmes, Chromebookis või paljudes muudes seadmetes.

Teie ruuteris

SEOTUD:Mis on DNS ja kas peaksin kasutama teist DNS-serverit?

Kui soovite muuta kogu koduvõrgu DNS-serverit, peate seda tegema ruuteris. Kõik teie võrgus olevad seadmed - arvutid, nutitelefonid, tahvelarvutid, mängukonsoolid, nutikad kõlarid, teleri voogesituskastid, WiFi-toega lambid ja kõik muu, mida võite mõelda - saavad oma DNS-serveri seaded ruuterilt, kui te ei lähe välja oma seadmes selle muutmiseks. Vaikimisi kasutab ruuter Interneti-teenuse pakkuja DNS-servereid. Kui muudate ruuteri DNS-serverit, kasutavad seda kõik teised teie võrgus olevad seadmed.

Tõepoolest, kui soovite oma seadmetes kasutada kolmanda osapoole DNS-serverit, soovitame selle lihtsalt oma ruuteris muuta. See on üks seade ja kui muudate meelt ja soovite oma DNS-serverit hiljem muuta, saate seadet ühes kohas muuta.

SEOTUD:10 kasulikku valikut, mida saate ruuteri veebiliideses konfigureerida

Selleks avage ruuteri veebiliides. Täpsed toimingud, mida peate tegema, varieeruvad sõltuvalt teie ruuterist. Kui te pole kindel, kuidas seda teha, peaksite tõenäoliselt kontrollima ruuteri konkreetse mudeli juhendit või veebidokumentatsiooni. See näitab teile veebiliidesele juurdepääsu juhiseid ning kõiki kasutajanime ja parooli kombinatsioone, mida peate sisse logima, kui te pole seda kunagi muutnud.

Veebiliidesesse sattudes leiate tõenäoliselt ühelt lehelt DNS-serveri valiku. Muutke seda ja seade mõjutab kogu teie võrku. See valik võib olla jaotises LAN või DHCP serveri sätted, kuna DNS-server antakse DHCP-protokolli kaudu seadmetele, mis ühenduvad teie ruuteriga.

Kui teil on valiku leidmisega probleeme, kontrollige ruuteri kasutusjuhendit või tehke Google'i otsing oma ruuteri mudelile ja muutke DNS-serverit.

Selle asemel võite oma ruuterist pakutava automaatse DNS-serveri alistada ja üksikutele seadmetele soovi korral kohandatud DNS-serveri seadistada - tehke seda igal platvormil.

Windowsi arvutis

Windowsis saate seda suvandit muuta juhtpaneelil. See valik pole veel osa Windows 10 uuest seadete rakendusest.

Minge juhtpaneelile> Võrk ja Internet> Võrgu- ja ühiskasutuskeskus> Adapteri sätete muutmine.

Paremklõpsake võrguühendust, mida soovite konfigureerida, ja valige „Properties“. Seda suvandit tuleb muuta eraldi iga ühenduse jaoks, mille jaoks soovite seda muuta. See tähendab, et kui teil on nii Wi-Fi kui ka traadiga Etherneti ühendustega arvuti, peate selle muutma nii oma Wi-Fi kui ka Etherneti adapterite jaoks, kui soovite muuta mõlema DNS-serverit.

Valige loendist „Internet Protocol Version 4 (TCIP / IPv4)” ja klõpsake nuppu „Properties”.

Valige „Kasuta järgmisi DNS-serveri aadresse, sisestage kasutatavate DNS-serverite aadressid ja klõpsake nuppu„ OK ”.

Kui soovite määrata IPv6-ühenduste jaoks ka kohandatud DNS-serveri, valige „Internet Protocol Version 6 (TCIP / IPv6)”, klõpsake „Properties” ja sisestage ka IPv6-aadressid. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Pärast DNS-serveri muutmist Windowsi arvutis peate võib-olla oma DNS-vahemälu loputama, et veenduda, et Windows kasutab teie uue DNS-serveri kirjeid ja mitte eelmise vahemällu salvestatud tulemusi.

Android-telefonis või tahvelarvutis

Android võimaldab teil muuta DNS-serverit, kuid mitte kogu süsteemi. Igal eraldi WiFi-võrgul, millega ühendate, on oma seaded. Kui soovite kasutada sama DNS-serverit kõikjal, peate seda muutma iga ühendatud WiFi-võrgu jaoks.

DNS-serveri muutmiseks minge jaotisse Seaded> Wi-Fi, vajutage pikka aega võrku, millega olete ühendatud, ja puudutage käsku „Muuda võrku”.

DNS-i sätete muutmiseks puudutage kasti „IP-seaded” ja muutke see vaikimisi DHCP asemel „Staatiliseks”. Selle seade nägemiseks peate võib-olla oma seadmest olenevalt märkima ruut „Täpsem”.

Jätke siin IP-serveri seade üksi, kuna see hangitakse automaatselt DHCP-serverilt. Sisestage seadetes „DNS 1” ja „DNS 2” eelistatud esmane ja sekundaarne DNS-server ning seejärel salvestage seaded.

IPhone'is või iPadis

Apple'i iOS võimaldab teil oma DNS-serverit muuta, kuid eelistatavat DNS-serverit ei saa kogu süsteemi määrata. Saate muuta ainult individuaalse WiFi-võrgu DNS-serveri oma kohandatud seadeks, nii et peate seda tegema iga kasutatava WiFi-võrgu kohta.

IPhone'i või iPadi DNS-serveri muutmiseks minge jaotisse Seaded> Wi-Fi ja puudutage konfigureeritava WiFi-võrgu paremal asuvat nuppu "i". Kerige alla ja puudutage DNS-i all olevat valikut „DNS-i seadistamine”.

 

Puudutage valikut „Käsitsi” ja eemaldage loendist kõik DNS-serveri aadressid, mida te ei soovi kasutada, puudutades punast miinusmärki. Puudutage rohelist plussmärki ja tippige kõik DNS-serveri aadressid, mida soovite kasutada. Sellesse loendisse saate sisestada nii IPv4 kui ka IPv6 aadressi. Kui olete lõpetanud, puudutage nuppu „Salvesta”.

Võrgu DNS-serveri vaikesätete taastamiseks võite siin alati puudutada nuppu „Automaatne”.

Macis

SEOTUD:Kuidas kasutada Macis OpenDNS-i või Google'i DNS-i

Maci DNS-serveri muutmiseks minge System Preferences> Network. Valige vasakul võrguadapter, mida soovite DNS-serveri muuta, näiteks „Wi-Fi”, ja seejärel klõpsake nuppu „Täpsem”.

Klõpsake vahekaardil „DNS” ja kasutage DNS-serverite kasti, et konfigureerida soovitud DNS-serverid. Klõpsake allosas nuppu „+” ja lisage loendisse IPv4 või IPv6 serveri aadressid. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Kui pärast DNS-serveri vahetamist ei toimi kõik ootuspäraselt, saate lähtestada oma DNS-vahemälu, et tagada, et macOS kasutab uusi DNS-serveri kirjeid ja mitte eelmise DNS-serveri vahemällu salvestatud tulemusi.

Chromebookis

See valik on sisse ehitatud ka Chrome OS-i. Kuid nagu iPhone'ides, iPadides ja Android-seadmetes, saate ka DNS-serverit korraga muuta ainult ühe võrgu jaoks. Kui soovite seda kõikjal kasutada, peate seda muutma iga ühendatud WiFi-võrgu kohta.

Avage Chromebookis jaotis Seaded> WiFi ja klõpsake selle WiFi-võrgu nimel, millega olete ühendatud.

Klõpsake selle laiendamiseks päist "Võrk" ja leidke jaotis "Nimeserverid". Klõpsake kasti „Automaatsed nimeserverid” ja määrake selleks kas „Google'i nimeserverid”, kui soovite kasutada Google'i avalikke DNS-servereid, või klõpsake nuppu „Kohandatud nimeserverid”, kui soovite sisestada kohandatud DNS-serverid.

Sisestage siinsetesse kastidesse DNS-serverid, mida soovite kasutada. Kui soovite kasutada DNS-servereid erinevates WiFi-võrkudes, peate seda toimingut kordama iga eraldi WiFi-võrgu puhul, millega ühendate ühenduse.

Teistel seadmetel võivad olla oma sisseehitatud võimalused oma DNS-serveri seadistamiseks. Vaadake seadme võrguühenduse seadete alt, kas saadaval on kohandatud DNS-serverite määramise võimalus.

Pildikrediit: Casezy idee / Shutterstock.com


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found