Kuidas lahendada PS4 probleeme PS4 andmebaasi ümberehitamisega

Kui teil on probleeme PS4-ga, näiteks aeglane jõudlus, „andmed on rikutud” või mängude allalaadimise või värskendamise probleemid, võib probleem olla teie konsooli andmebaas. Õnneks lahendab enamiku neist probleemidest PS4 andmebaasi ülesehitamine.

Mida tähendab "PS4 andmebaasi ülesehitamine"?

Kui teie Sony PlayStation 4 laadib alla andmed, olgu see siis uus mäng või olemasoleva pealkirja värskendus, peab konsool vajaminevate andmete leidmiseks allalaaditud andmed läbi sirvima. Mõned suured värskendused ja mängude allalaadimine võivad teie konsooli aeglustada, kuna see peab läbi vaatama palju andmeid. Suur osa neist andmetest pole siiski praeguse toimingu jaoks asjakohased.

PS4 andmebaasi ümberehitamine annab süsteemile teada, kus asukohta asuvad allalaaditud andmed. Kui see protsess on lõpule jõudnud, on teie konsoolil lihtsam leida konkreetse mängu või teenuse jaoks vajalikke andmeid. See võib kaasa tuua kiirema alglaadimise aja ja tundlikuma konsooli.

See ei ole sama mis kõvaketta defragmentimine - see protsess võtab palju kauem aega. Defragmentimine liigutab andmeid ümber, samas kui andmebaasi ülesehitamine mõjutab ainult andmebaasi. Pärast andmebaasi ümberehitamist märgib konsool, kus draivil on asjakohased andmed, ja värskendab seejärel oma asukohta andmebaasis.

Sony hoiatab, et teie andmebaasi ülesehitamine võib võtta aega - või isegi mõne tunni, sõltuvalt sellest, kui palju uusi andmeid on läbi sõeluda. Meie kogemuste kohaselt võtab protsess 1 TB PS4 Pro-l maksimaalselt mõne minuti. Samuti väärib märkimist, et suuremad PS4 värskendused nõuavad ka andmebaasi taastamist. See juhtub ka alati, kui lülitate konsooli sisse pärast seda, kui te pole seda korralikult välja lülitanud.

Mõnikord võib teie andmebaasi ümberehitamise käigus mängud või muud rakendused kustutada, kui konsool arvab, et need on rikutud. See ei tohiks andmete salvestamist mõjutada, kuid pidage meeles, et saate PlayStation Plusi abil alati pilve varundada või kohapeal USB-seadmesse.

Millal peaksite oma andmebaasi uuesti üles ehitama?

PS4 andmebaasi taastamine on turvaline protsess ja saate seda teha nii tihti kui soovite. See on suhteliselt madala riskiga operatsioon, mis ei mõjuta tingimata teie draivi andmeid. Olemasolevate probleemide lahendamiseks saate andmebaasi uuesti üles ehitada, kuid see aitab vältida ka konsooli tulevasi aeglustumisi.

Mõnel juhul võite siiski sundida PS4-ga seotud probleemide lahendamiseks andmebaasi üles ehitama.

Kui teie konsool võtab peatatud olekust alglaadimiseks või jätkamiseks tavapärasest kauem aega või kui märkate PS4 menüüde kasutamisel aeglustumist, võib ümberehitamine aidata asju kiirendada. See juhtub sageli pärast suurte mänguvärskenduste allalaadimist, nii et võiksite järgmisel korral andmebaasi taastada Kaasaegne sõjapidamine tilk 100 GB plaaster.

Andmebaasiprobleemid võivad negatiivselt mõjutada ka mängu jõudlust. Kui märkate kaadrisageduse langust ja kogelemist, eriti piirkondades, kus te pole neid kunagi varem märganud, võib andmebaaside ümberehitamine olla hea mõte.

Püsivaid vigu „andmed on rikutud“ saab lahendada ka andmebaasi ümberehitamisega. Need ilmuvad sageli, kui proovite mängu oma raamatukogust alla laadida. Allalaadimise taaskäivitamine töötab tavaliselt lühikese aja jooksul, enne kui veateadet uuesti näete. Oleme märkinud, et probleem kaob täielikult pärast andmebaasi kiiret ümberehitamist.

Mõned on ka märkinud, et nende PS4 andmebaasi ülesehitamine lahendas probleemi, kus konsool ei suutnud pidevalt optilisi andmekandjaid lugeda ja puuduva allalaaditava sisuga (DLC).

Kui installite sageli uusi mänge ja rakendusi, saate tavalisest andmebaasi ümberehitamisest rohkem kasu kui keegi, kes mängib samu mänge ja installib midagi harva.

Kas on puudusi?

Andmebaasi ülesehitamisel pole palju puudusi. Kui andmed on rikutud, võite leida, et mõned asjad on puudu, kuid see on haruldane. Teie viimati mängitud mängude loend kustutatakse, nii et peate mõne asja paremaks sirvimise asemel asjade leidmiseks sirvima oma kogu.

Ümberehitamine eemaldab ka kõik teie süsteemi teatised. Kuid võib olla tore kiltkivi puhtaks pühkida, sest kui te neid käsitsi ei eemalda, näib, et konsool hoiab neid igavesti.

Lõpuks, kui teil on eriti suur mängude kogu ja kasutate välist draivi, võite protsessi lõpuleviimist mõnda aega oodata. Kuid me pole märganud märkimisväärseid ooteaegu kas tavalisel laiendatud salvestusruumiga PS4-l või võimsusega laaditud PS4 Pro-l.

Kuidas taastada oma andmebaas turvarežiimis

Selle andmebaasi taastamiseks peate oma PS4 konsooli käivitama turvarežiimis. Selleks äratage konsool puhkerežiimist nagu tavaliselt. Järgmiseks vajutage ja hoidke oma kontrolleri nuppu PS ning valige seejärel Toide> Lülita PS4 välja.

Kui konsool on täielikult välja lülitatud, ühendage kontroller USB-kaabli abil PS4-ga. See on vajalik, kuna Bluetooth ei tööta turvarežiimis. Nüüd vajutage ja hoidke konsooli esiküljel asuvat toitenuppu all, kuni kuulete kahte piiksu, et see turvarežiimis käivitada.

Pärast teist piiksu vabastage nupp ja oodake, kuni ilmub menüü “Turvarežiim”. Kui see juhtub, valige „5. Taastage andmebaas. " Kinnitage hoiatusega, et protsess võib võtta paar tundi, ja seejärel valige ümberehituse alustamiseks „OK“.

Teie konsool taaskäivitub ja kuvatakse mõnda aega PlayStationi logo. Seejärel peaksite nägema edenemisriba, mis näitab andmebaasi ümberehitamist.

Kui protsess on lõpule jõudnud, taaskäivitub teie konsool.

Mida muud teeb turvarežiim?

Menüüs „Turvarežiim” on muid tõrkeotsingu võimalusi. Esimene neist on „Restart System”, mis väljub turvarežiimist ja taaskäivitab PS4 tavapäraselt.

Selle all on võimalus muuta ekraani eraldusvõime 480p-le. See on mugav, kui teie konsool on ühendatud ekraaniga, mis ei toeta olemasolevat eraldusvõimet, ja peate seaded ennistama.

Järgmine võimalus on „Värskenda süsteemitarkvara”, mis kontrollib uusimat versiooni ja proovib seejärel värskendada. Võite proovida seda valikut, kui teil on süsteemi tavapärase käivitamise korral probleeme süsteemitarkvara värskendamisega.

Valik „Taasta vaikeseaded” taastab kõik süsteemi seaded tehaseseadetele. See ei mõjuta teie mänge ega salvesta andmeid. Kuid see muudab näiteks energiasäästja eelistused ja DNS-serverid nende vaikeväärtusteks.

Lõpuks on olemas valikud „Initialize PS4” ja „Initialize PS4 (Reinstall System Software)”. Need lähtestavad teie konsooli tehases uue seisukorra. Teine võimalus taastab ka Sony opsüsteemi praeguse versiooni. Mõlemad kustutavad kõik teie mängud, meediumid ja salvestavad failid.

Neid viimaseid valikuid peaksite kasutama ainult siis, kui teil on tõsiseid probleeme oma PS4-ga (ja olete proovinud kõike muud) või kui müüte või annate oma konsooli. Need valikud eemaldavad kogu teie isikliku teabe.

Kas järgmise põlvkonna konsoolid vajavad sarnast hooldust?

Sony ja Microsoft valmistuvad oma järgmise põlvkonna PlayStation 5 ja Xbox Series X konsoolide turule toomiseks 2020. aasta lõpus. Suurimad erinevused on kiiremad tahkisdraivid (SSD) ja lairibalaiused andmekanalid.

Need uued funktsioonid võimaldavad konsoolidel andmetele juurde pääseda kiiremini kui kunagi varem. See tähendab ka, et PS5-ga peaks andmebaasi taastamise protseduur võtma vähem aega, kuna SSD-draiver on parem.

Kui soovite oma PS4 kiirendada, saate lisada SSD. Kuid ärge oodake sama järgmise põlvkonna jõudlust, mida tõenäoliselt näeme PS5-lt.

SEOTUD:PS5 ja Xbox Series X: mis on Teraflops?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found